Alestorm se v novém videoklipu propili k jádru své existence Doporučený

Skotští piráti Alestorm opět nezklamali! Svůj poslední klip k albu Sunset on the Golden Age, které vyjde 1.srpna, nazvali velmi minimalisticky jednoslovným názvem "Drink". Stejnojmenné video doslova prošpikovali vtípky a nezapomněli ani na klíčové elementy své image - nemyté piráty, ženy a moře alkoholu.

Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Zdroj: Alestorm.net

Neurvalá banda, která o sobě tvrdí, že hraje slaninou poháněný metal, vylézá z podpalubí a chystá se opět na prkna s novým materiálem. Nové album, Sunset on the Golden Age, je za dveřmi, vyjde prvního srpna. Během léta kapela obepluje několik festivalů a na podzim vyrazí na epický tah Evropou se svými kumpány z Brainstorm a Troldhaugen. V Čechách se ukáží pouze v srpnu na festivalu Made of Metal.

Jen těžko lze uvěřit, že už mají na kontě čtvrté album a stále jim nedochází nápady na ztřeštěnosti. Hudba už od Captain Morgan's Revenge staví na patentovaném zvuku a nezdá se, že by to někomu vadilo. Hlavně, že se neberou příliš vážně, naživo dělají show a pokaždé si pro fanoušky připraví něco nového.  

Čtěte také: Alestorm: Aprílový žert se vymkl kontrole 

Kdo se domníval, že klip k minulé desce Back Through Time je absolutní špičkou jejich pirátského výrazu, má teď s čím srovnávat. Nové video, které ve zkratce pojednává o tom, že k vám přijede banda pirátů a vypije vám všechno pivo, totiž obsahuje naprosto všechno; sólo na banjo, mandolínu i ukulele, nemytá těla neurvalých pirátů, dívky ve viktoriánských šatech, párty a spoustu, ale opravdu spoustu alkoholu. Nikoho už zřejmě nepřekvapí, že klávesák Eliot Vernon se oblékl, jako by patřil do Turisas, pravděpodobně jako připomínka nepovedeného aprílového žertu z roku 2012.  

 

 

Pokud hlouběji zabřednete do textu, naleznete spoustu referencí na předchozí skladby Alestorm. Po hudební stránce je "Drink" chytlavou nářezovkou se stopáží necelé čtyři minuty, dá se proto očekávat, že se bude kapela snažit protlačit ji do rádií. Píseň obsahuje snad všechna hudební klišé jako sloku doprovázenou pouze bubny a lehkými podkresy, mocný a jednoduše zapamatovatelný refrén nebo forestpunkové sólo pro housle  Oduševnělé interludium, ve kterém se sborově opakuje "drink, drink", pak pamatuje na podnapilé a/nebo nepříliš duchaplné metalisty, kteří nejsou schopni zapamatovat si byť dva stupidní verše - úspěch v kotli jednoznačně zaručen.

Přečtěte si také rozhovor s Lenkou Grauovou: Made of Metal není o kvantitě 

Jako ochutnávka nové placky videoklip posloužil velmi dobře. Jednoznačně ukázal, že kapela se drží svého, nemá v úmyslu podstatně měnit image nebo přehnaně experimentovat, ale stále má ještě dost munice v dělech, která chrlí nápady. Uvidíme, jak bude vypadat zbylých devět tracků, a jak se pak pirátská banda z ostrovů za kanálem předvede v Hodoníně na Made of Metal

Alestorm: Sunset on the Golden Age

Alestorm - Sunset on the Golden Age

Datum vydání: 1.srpna 2014
Vydavatel: Napalm Records
Seznam skladeb: 

1. Walk the Plank
2. Drink
3. Magnetic North
4. 1741 (The Battle of Cartagena)
5. Mead From Hell
6. Surf Squid Warfare
7. Quest for Ships
8. Wooden Leg!
9. Hangover
10. Sunset on the Golden Age

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!