Alestorm se v novém videoklipu propili k jádru své existence Doporučený

Skotští piráti Alestorm opět nezklamali! Svůj poslední klip k albu Sunset on the Golden Age, které vyjde 1.srpna, nazvali velmi minimalisticky jednoslovným názvem "Drink". Stejnojmenné video doslova prošpikovali vtípky a nezapomněli ani na klíčové elementy své image - nemyté piráty, ženy a moře alkoholu.

Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Zdroj: Alestorm.net

Neurvalá banda, která o sobě tvrdí, že hraje slaninou poháněný metal, vylézá z podpalubí a chystá se opět na prkna s novým materiálem. Nové album, Sunset on the Golden Age, je za dveřmi, vyjde prvního srpna. Během léta kapela obepluje několik festivalů a na podzim vyrazí na epický tah Evropou se svými kumpány z Brainstorm a Troldhaugen. V Čechách se ukáží pouze v srpnu na festivalu Made of Metal.

Jen těžko lze uvěřit, že už mají na kontě čtvrté album a stále jim nedochází nápady na ztřeštěnosti. Hudba už od Captain Morgan's Revenge staví na patentovaném zvuku a nezdá se, že by to někomu vadilo. Hlavně, že se neberou příliš vážně, naživo dělají show a pokaždé si pro fanoušky připraví něco nového.  

Čtěte také: Alestorm: Aprílový žert se vymkl kontrole 

Kdo se domníval, že klip k minulé desce Back Through Time je absolutní špičkou jejich pirátského výrazu, má teď s čím srovnávat. Nové video, které ve zkratce pojednává o tom, že k vám přijede banda pirátů a vypije vám všechno pivo, totiž obsahuje naprosto všechno; sólo na banjo, mandolínu i ukulele, nemytá těla neurvalých pirátů, dívky ve viktoriánských šatech, párty a spoustu, ale opravdu spoustu alkoholu. Nikoho už zřejmě nepřekvapí, že klávesák Eliot Vernon se oblékl, jako by patřil do Turisas, pravděpodobně jako připomínka nepovedeného aprílového žertu z roku 2012.  

 

 

Pokud hlouběji zabřednete do textu, naleznete spoustu referencí na předchozí skladby Alestorm. Po hudební stránce je "Drink" chytlavou nářezovkou se stopáží necelé čtyři minuty, dá se proto očekávat, že se bude kapela snažit protlačit ji do rádií. Píseň obsahuje snad všechna hudební klišé jako sloku doprovázenou pouze bubny a lehkými podkresy, mocný a jednoduše zapamatovatelný refrén nebo forestpunkové sólo pro housle  Oduševnělé interludium, ve kterém se sborově opakuje "drink, drink", pak pamatuje na podnapilé a/nebo nepříliš duchaplné metalisty, kteří nejsou schopni zapamatovat si byť dva stupidní verše - úspěch v kotli jednoznačně zaručen.

Přečtěte si také rozhovor s Lenkou Grauovou: Made of Metal není o kvantitě 

Jako ochutnávka nové placky videoklip posloužil velmi dobře. Jednoznačně ukázal, že kapela se drží svého, nemá v úmyslu podstatně měnit image nebo přehnaně experimentovat, ale stále má ještě dost munice v dělech, která chrlí nápady. Uvidíme, jak bude vypadat zbylých devět tracků, a jak se pak pirátská banda z ostrovů za kanálem předvede v Hodoníně na Made of Metal

Alestorm: Sunset on the Golden Age

Alestorm - Sunset on the Golden Age

Datum vydání: 1.srpna 2014
Vydavatel: Napalm Records
Seznam skladeb: 

1. Walk the Plank
2. Drink
3. Magnetic North
4. 1741 (The Battle of Cartagena)
5. Mead From Hell
6. Surf Squid Warfare
7. Quest for Ships
8. Wooden Leg!
9. Hangover
10. Sunset on the Golden Age

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Hlavním lákadlem The Legends Rock Fest bude Zemětřesení

  Festival The Legends Rock Fest se letos v Hořicích u Jičína bude konat už po osmé. Za dobu své existence si vybudoval reputaci jedné z nejosobitějších přehlídek české rockové a metalové elity. Možná i proto tentokrát mezi tradičními jmény najdeme Zemětřesení - legendární český all-star projekt, který se zde českému publiku nejspíš představí naposledy.