Alice Cooper hledá předkapelu pro brněnský koncert

Už 26. července přijede do Brna otec shock rocku Alice Cooper. Pořadatelé pro tento koncert hledají místního předskokana. Tuzemští hudebníci tak mají jedinečnou příležitost stanout po boku této legendě.

Alice Cooper Alice Cooper Zdroj: i.imgur.com

Role lokálního předskokana je volná a možná čeká na vás,“ vyzývá místní kapely pořadatel koncertu Pavel Pešek a dodává: „Nechceme interně vybírat ze stálic tuzemské scény, ale naopak dát šanci novým talentům. Zájemce prosíme, aby na mailovou adresu supportAC@email.cz zaslali ukázku své hudby (maximálně dvě skladby v mp3 nebo odkaz na video), stručné info o kapele a kontakt. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 15. 7. o půlnoci. Ve čtvrtek 18. července ohlásíme jméno skupiny, na kterou volba padla.

Nové album na obzoru

Poslední album Alice Coopera Welcome 2 My Nightmare mělo celosvětový úspěch. Jen v prvním týdnu v Americe se ho prodalo více než 18 tisíc kopií a dosáhlo tak na 22. příčku v uznávaném žebříčku The Billboard 200. Ale Cooper už spřádá plány na další desku, kterou by chtěl natočit hned poté, co skončí turné.

 

 

Pro magazín RollingStone.com o nástupci Welcome 2 My Nightmare řekl: „Na našich koncertech děláme věci, kterými uctíváme můj picí klub Hollywood Vampires.“ Alice vysvětluje: „To byl Keith Moon, John Lennon, Harry Nilsson, Micky Dolenz – velmi rozmanitá parta opilců. Polovina z nich už je po smrti, a proto na koncertech hrajeme čtyři písně, abychom jim vzdali hold. Hrajeme Break On Through, Revolution, My Generation a Foxy Lady od Jimiho Hendrixe. A já si řekl: ‘Nikdy jsme album předělávek neudělali, pojďme o tom uvažovat.’ Takže Ezrin (producent Bob Ezrin, pozn. aut.) a já se kolem toho teď motáme.

Čtěte také: Alice Cooper se vrací s horrorovou show do Brna

Na otázku, jaké písně by chtěl předělat, Alice odpověděl: „Chtěl bych se držet kolem roků 73’ a 74’. Nechci dělat jen tak něco. Chci se držet té určité opilecké éry. Řekl bych, že Break On Through je velmi dobrou rockovou písní. Co se týče těch dalších – Harry Nilsson, ten má hodně dobrých věcí, které by šlapaly. Vezměte třeba píseň Jump Into the Fire, posuňte ji na tvrdší úroveň a bude to fungovat.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem.