Alissa White-Gluz: Čistému zpěvu v Arch Enemy se nebráníme

Čím dál oblíbenější modrovláska Alissa se nedávno rozmluvila o působení v kapele Arch Enemy. Prozradila například, jak moc velkým fanouškem skupiny vždycky byla, anebo to, že je otevřená možnosti zpívat s touto bandou i čistě. Byli byste pro, aby tak zpívala?

Alissu stále baví zpívat čistě. Využije svůj "čisťák" i u Arch Enemy? Alissu stále baví zpívat čistě. Využije svůj "čisťák" i u Arch Enemy? Zdroj: Archenemy.net

Zpěvačku Alissu White-Gluz určitě zaregistroval každý metalista. Vždyť kdo by taky mohl propásnout tak dlouho a hojně propíranou kauzu o výměně frontmanky oblíbených Arch Enemy? Správně, asi nikdo.

Na druhou stranu, méně lidí znalo Alissu ještě před jejím výstupem na vrchol u Arch Enemy, když zpívala se skupinou jménem The Agonist. S tímto sympatickým uskupením totiž Alissa zpívala i čistě a využívala daleko více hlasových technik než nyní u AE.

Možná se ale dočkáme čistého zpěvu i teď: „Víte, zbožňuju zpívání čistě. To je taky jeden z důvodů, proč jsem chtěla pokračovat s mými bývalými hudebními projekty. A proto taky stále spolupracuju s Kamelot," říká Alissa.

„V budoucnu, pokud nějaká písnička s Arch Enemy bude znít dobře zazpívaná čistě, určitě do toho půjdeme. Myslím, že by to mohlo být super. Je to jen otázka skládání a psaní. Víte... Jsem si například jistá, že náš bubeník Daniel umí například zahrát skvělé bicí pro flamengo. Ale to přece neznamená, že je nahraje do písničky Arch Enemy jen proto, že to umí. No a to je ten samý případ, jako s tím zpěvem. Záleží na okolnostech... Ale šli bychom do toho," popisuje dále.

Nezapomíná také upozornit, že na desce War Eternal už přesto trochu čistě zpívá. Musíte však poslouchat velmi pečlivě, abyste nenápadné pasáže zaslechli. Třeba prý v písničce AvalancheCo myslíte vy? Slyšíte tam čistý zpěv? A slušel by i u jiných písní?


Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Deicide přivítali nového kytaristu

  Americká deathmetalová kapela Deicide do své party přibrala Chrise Cannillu, kytaristu, který nahradil Marka Englishe.

 • Cradle of Filth chystají album

  Dva roky od poslední desky Cryptoriana – The Seductiveness of Decay začínají Cradle of Filth pracovat na nové placce. Zpěvák Dani Filth to řekl v podcastu s Eddym Torresem z webu Rocknroll Beer Guy.

 • Trautenberk zahrají v Kolíně

  Klatovská parta Trautenberk si poctivým obrážením sálů i festivalů postupně vybudovala reputaci kapely, jejíž koncerty stojí za návštěvu. V rámci turné k novému albu Ticho nad pekáčem zavítá i do Kolína.

 • Alice in Chains odehrají v Praze koncert

  Legenda stylu grunge Alice in Chains se vrací zpět do Česka. Tentokrát vezme tokem pražské Forum Karlín.

Další podobné články