Alissa White-Gluz: Čistému zpěvu v Arch Enemy se nebráníme

Čím dál oblíbenější modrovláska Alissa se nedávno rozmluvila o působení v kapele Arch Enemy. Prozradila například, jak moc velkým fanouškem skupiny vždycky byla, anebo to, že je otevřená možnosti zpívat s touto bandou i čistě. Byli byste pro, aby tak zpívala?

Alissu stále baví zpívat čistě. Využije svůj "čisťák" i u Arch Enemy? Alissu stále baví zpívat čistě. Využije svůj "čisťák" i u Arch Enemy? Zdroj: Archenemy.net

Zpěvačku Alissu White-Gluz určitě zaregistroval každý metalista. Vždyť kdo by taky mohl propásnout tak dlouho a hojně propíranou kauzu o výměně frontmanky oblíbených Arch Enemy? Správně, asi nikdo.

Na druhou stranu, méně lidí znalo Alissu ještě před jejím výstupem na vrchol u Arch Enemy, když zpívala se skupinou jménem The Agonist. S tímto sympatickým uskupením totiž Alissa zpívala i čistě a využívala daleko více hlasových technik než nyní u AE.

Možná se ale dočkáme čistého zpěvu i teď: „Víte, zbožňuju zpívání čistě. To je taky jeden z důvodů, proč jsem chtěla pokračovat s mými bývalými hudebními projekty. A proto taky stále spolupracuju s Kamelot," říká Alissa.

„V budoucnu, pokud nějaká písnička s Arch Enemy bude znít dobře zazpívaná čistě, určitě do toho půjdeme. Myslím, že by to mohlo být super. Je to jen otázka skládání a psaní. Víte... Jsem si například jistá, že náš bubeník Daniel umí například zahrát skvělé bicí pro flamengo. Ale to přece neznamená, že je nahraje do písničky Arch Enemy jen proto, že to umí. No a to je ten samý případ, jako s tím zpěvem. Záleží na okolnostech... Ale šli bychom do toho," popisuje dále.

Nezapomíná také upozornit, že na desce War Eternal už přesto trochu čistě zpívá. Musíte však poslouchat velmi pečlivě, abyste nenápadné pasáže zaslechli. Třeba prý v písničce AvalancheCo myslíte vy? Slyšíte tam čistý zpěv? A slušel by i u jiných písní?


Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články