Bruce Dickinson podstupuje léčbu rakoviny

Na oficiálních stránkách Iron Maiden se objevila pro fanoušky nečekaná zpráva. Frontman Bruce Dickinson podstupuje léčbu rakoviny jazyka. Podle lékařů by měl být v pořádku již koncem května.

Bruce Dickinson bojuje s rakovinou Bruce Dickinson bojuje s rakovinou Zdroj: Vk.choice.no

Z tábora britských Iron Maiden se ozvala nečekaná, pro fanoušky až šokující novinka o zdravotním stavu zpěváka Bruce Dickinsona. Těsně před Vánoci na rutinní lékařské prohlídce byl Brucovi na jazyku nalezen malý rakovinotvorný nádor. Naštěstí byl objeven včas a zpěvák má tak velkou šanci na úplné uzdravení. Nyní již absolvoval sedm týdnů chemoterapie a radioterapie, celá léčba má být však zažehnána až koncem května. I poté ovšem bude ještě několik měsíců trvat, než se Dickinson zotaví úplně.

Bubeník McBrain uvedl, že je tvář Iron Maiden v opravdu dobrých rukách a navíc i potvrdil, že je hotové nové album. Na letošek legendární Britové plánují i turné po Evropě, jehož přesná data se budou vypracovávat během Dickinsonovy rekonvalescence. 

 

 

O nadcházejícím turné i novém albu přijdou informace později, nyní však kapela žádá své příznivce o pochopení, trpělivost a respekt k soukromí celé zpěvákovy rodiny. Více informací veřejnosti předají na konci května.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.