Cliff Williams ukončí hudební kariéru po dokončení turné AC/DC

Basák legendárních AC/DC Cliff Williams prohlásil, že po ukončení aktuálního turné Rock or Bust se odebere do hudebního důchodu, a to včetně koncertování i nahrávání. "Myslím si, že to je správná věc", prohlásil Cliff Williams.

Cliff Williams Cliff Williams Zdroj: www.blabbermouth.net/

 Pokud se slova naplní bude to tak další osudová rána pro AC/DC a Anguse Younga. Vše začalo v roce 2014, kdy ukončil své působení v kapele mozek AC/DC Malcolm Young, kterému byla diagnostikována rozšiřující se demence. Na jeho místo nastoupil jeho synovec Stevie Young. Poté těsně před začátkem turné k aktuálnímu albu Rock or Bust byl na Novém Zélandu obviněn a odsouzen k osmiměsíčnímu domácímu vězení bubeník Phil Rudd za přechovávání drog a vyhrožování zabitím. Kapela tak opět oslovila bubeníka Chrise Sladea, který s AC/DC nahrál album The Razors Edge a odjel turné k tomuto albu. A nakonec v průběhu rozjetého amerického turné přišla zpráva, že zpěvák Brian Johnson musí okamžitě přestat s živým vystupováním, jinak mu hrozí absolutní ztráta sluchu. Angus Young a Cliff Williams, se tak museli rozhodnout jak dál. Nakonec se rozhodli najmout jako hostujícího zpěváka Axla Rose z Guns n'Roses. Cliff Williams tedy dle svých slov dokončí posledních 10 koncertů v Americe, které byly kvůli johnsonovým zdravotním problémům odloženy a poté ukončí své 40 leté působení u AC/DC. "Ztrátou Malcolma, Phila a Briana se vše radiálně změnilo. Už to není ta kapela, co byla. Cítím, že je čas skončit" říká Cliff.

Cliff Williams přišel k AC/DC v roce 1977. Jeho první album byla deska Powerage, která je neprávem hodně přehlížená. Od té doby je pevnou součástí rytmické sekce nejlepší rockové kapely na světě, která to ze zaplivaných australských špeluněk dotáhla až na celosvětově známou kapelu, která vyprodává obří stadiony a navštěvují jí miliony věrných fanoušků po celém světě.

Jak si s tímto problémem poradí Angus Young, který převzal po svém bratrovi Malcolmovi otěže v AC/DC, teprve uvidíme. Každopádně není tajemstvím, že Angus má chuť pokračovat.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • AC/DC viděni ve Vancouveru

  Zbožné přání všech fanoušků australských AC/DC o novém albu se možná brzo stane skutečností. Členové této legendární rockové mašiny byli vyfoceni ve Vancouveru u Warehouse Studia, kde nahrávali svá poslední tři alba.

 • Finští upíři The 69 Eyes zveřejňují temnou koledu

  The 69 Eyes nadělili svým fanouškům předčasný dárek pod stromeček v podobě vánočního singlu. Zpěvák Jyrki 69 v textu popisuje vánoční náladu, kterou v New Yorku cítí, což spolu s podmanivým riffem vytváří typickou atmosféru této kapely.

 • Ve věku 64 let zemřel Malcolm Young, zakladatel a kytarista AC/DC

  "S nejhlubším zármutkem v srdci jsou AC/DC dnes nuceni oznámit úmrtí Malcolma Younga". Touto krátkou zprávou dnes australští velikáni potvrdili odchod jejich zakládajícího člena a jednoho z hlavních architektů jejich úspěchu.

 • Zemřel George Young

  Australský hudební průmysl a klan rodiny Youngů smutní. Ve věku 70 let zemřel hudebník, skladatel, producent a nejstarší bratr Anguse a Malcolma z AC/DC George Young.