Geezer Butler se zapletl se zákonem

Přední britský baskytarista Geezer Butler, který do povědomí veřejnosti vstoupil zejména díky svému vystupování v rámci hudební skupiny Black Sabbath, byl nedávno zatčen. K incidentu došlo 27. ledna a i přesto, že se nejednalo o nic vážného, byla situace poměrně vyhrocená.

Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Zdroj: Geezerbutler.com

Zápletka vypukla v Corkscrew Saloon v oblasti kalifornského Death Valley. Hudebník byl zadržen na stanici okresní policie pro agresivitu, vandalismus a intoxikaci. Dle vyjádření místního šerifa byl Butler propušten po svém vystřízlivění. O dva dny později basák prostřednictvím Twitteru poděkoval svým fanouškům za veškerou podporu během konfliktu. Svědci událost popsali jakožto slovní roztržku, která vyústila ve fyzickou potyčku. Nakonec údajně skončily rozbité nejen tváře účastníků rvačky, ale i okno.

Geezer Butler, svým jménem Terence Michael Joseph Butler, je jedním ze zakládajících členů jedné z nejvýznamnějších heavy metalových kapel - Black Sabbath. Spolu s Ozzy Osbournem, Tony Iommim a Billem Wardem se tak v podstatě podílel na utváření hudební historie. Dosud posledním projektem skupiny je deska 13, která vyšla před dvěma lety. Tam ovšem oproti původní sestavě post bubeníka zastával Brad Wilk.

Butler je vyjma své role baskytaristy známý také pro psaní textů. Jeho rukou vznikly libreta například proslulých skladeb Iron Man, War Pigs či Paranoid. Na albu 13 napsal dokonce veškerá slova písní, vyjma tracku Methademic, který se objevuje pouze v rámci rozšířené verze nahrávky. Tam textové autorské právo připadá Osbournovi.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • České Budějovice čeká Southern Steel Night Vol.4

  České Budějovice se na konci března stanou dějištěm Southern Steel Night Vol. 4 a promění se tak z jihočeského města na město z jihu USA.

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

Další podobné články