Geezer Butler se zapletl se zákonem

Přední britský baskytarista Geezer Butler, který do povědomí veřejnosti vstoupil zejména díky svému vystupování v rámci hudební skupiny Black Sabbath, byl nedávno zatčen. K incidentu došlo 27. ledna a i přesto, že se nejednalo o nic vážného, byla situace poměrně vyhrocená.

Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Zdroj: Geezerbutler.com

Zápletka vypukla v Corkscrew Saloon v oblasti kalifornského Death Valley. Hudebník byl zadržen na stanici okresní policie pro agresivitu, vandalismus a intoxikaci. Dle vyjádření místního šerifa byl Butler propušten po svém vystřízlivění. O dva dny později basák prostřednictvím Twitteru poděkoval svým fanouškům za veškerou podporu během konfliktu. Svědci událost popsali jakožto slovní roztržku, která vyústila ve fyzickou potyčku. Nakonec údajně skončily rozbité nejen tváře účastníků rvačky, ale i okno.

Geezer Butler, svým jménem Terence Michael Joseph Butler, je jedním ze zakládajících členů jedné z nejvýznamnějších heavy metalových kapel - Black Sabbath. Spolu s Ozzy Osbournem, Tony Iommim a Billem Wardem se tak v podstatě podílel na utváření hudební historie. Dosud posledním projektem skupiny je deska 13, která vyšla před dvěma lety. Tam ovšem oproti původní sestavě post bubeníka zastával Brad Wilk.

Butler je vyjma své role baskytaristy známý také pro psaní textů. Jeho rukou vznikly libreta například proslulých skladeb Iron Man, War Pigs či Paranoid. Na albu 13 napsal dokonce veškerá slova písní, vyjma tracku Methademic, který se objevuje pouze v rámci rozšířené verze nahrávky. Tam textové autorské právo připadá Osbournovi.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy.