Geezer Butler se zapletl se zákonem

Přední britský baskytarista Geezer Butler, který do povědomí veřejnosti vstoupil zejména díky svému vystupování v rámci hudební skupiny Black Sabbath, byl nedávno zatčen. K incidentu došlo 27. ledna a i přesto, že se nejednalo o nic vážného, byla situace poměrně vyhrocená.

Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Geezer Butler byl zadržen, na snímku se spoluhráčem z Black Sabbath Tony Iommim Zdroj: Geezerbutler.com

Zápletka vypukla v Corkscrew Saloon v oblasti kalifornského Death Valley. Hudebník byl zadržen na stanici okresní policie pro agresivitu, vandalismus a intoxikaci. Dle vyjádření místního šerifa byl Butler propušten po svém vystřízlivění. O dva dny později basák prostřednictvím Twitteru poděkoval svým fanouškům za veškerou podporu během konfliktu. Svědci událost popsali jakožto slovní roztržku, která vyústila ve fyzickou potyčku. Nakonec údajně skončily rozbité nejen tváře účastníků rvačky, ale i okno.

Geezer Butler, svým jménem Terence Michael Joseph Butler, je jedním ze zakládajících členů jedné z nejvýznamnějších heavy metalových kapel - Black Sabbath. Spolu s Ozzy Osbournem, Tony Iommim a Billem Wardem se tak v podstatě podílel na utváření hudební historie. Dosud posledním projektem skupiny je deska 13, která vyšla před dvěma lety. Tam ovšem oproti původní sestavě post bubeníka zastával Brad Wilk.

Butler je vyjma své role baskytaristy známý také pro psaní textů. Jeho rukou vznikly libreta například proslulých skladeb Iron Man, War Pigs či Paranoid. Na albu 13 napsal dokonce veškerá slova písní, vyjma tracku Methademic, který se objevuje pouze v rámci rozšířené verze nahrávky. Tam textové autorské právo připadá Osbournovi.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články