Heavy rockoví Orchid vydávají album The Zodiac Sessions

Heavy rocková banda ze San Franciska Orchid vydala v pátek 15.listopadu kompilační album The Zodiac Sessions, které shrnuje počátky jejich kariéry.

Orchid Orchid Zdroj: Nuclear Blast

 Ačkoliv by se dalo tvrdit, že doba počátků heavy metalu je už nějaký ten pátek pryč, mladá americká formace Orchid se rozhodla přesvědčit svět o opaku. Ačkoliv byli založeni v roce 2006, jejich tvorba míří zpět do sedmdesátkového psychedelického heavy rocku. Aby také ne, když je kapela pojmenována po známé skladbě velkých vzorů, jejichž vliv je cítit doslova z každého riffu. Řeč je samozřejmě o průkopnících tohoto žánru, Black Sabbath.

V roce 2009 Orchid debutovali EP Through the Devil’s Doorway, na které o dva roky později navázali premiérovým albem Capricorn.

Čtěte také: 

Věci pak začaly rychle nabírat obrátky. Vydání alba způsobilo v hudebních kruzích velký poprask a bandu si vzala pod křídla společnost Nuclear Blast, která rozhodně nechtěla, aby zůstali spát na vavřínech. Vydání druhého alba The Mouths of Madness, které bylo vydáno v dubnu 2013, předcházely ještě dvě EP, Heretic a Wizard of War.

The Mouths of Madness se v Německu umístilo na osmnácté příčce, což dostalo kapelu na velké turné po Evropě, které v tuto chvíli objíždí po boku Blue Pills a Scorpion Child.

Kompilace The Zodiac Sessions byla vydána v průběhu turné, aby kapela mohla nabídnout fanouškům starší věci v maximální možné kvalitě. Třináctitracková záležitost v sobě zahrnuje první demo Through the Devil’s Doorway a dlouho hrající desku Capricorn. Vzhledem k tomu, že Orchid jsou ve své podstatě resuscitovanou vintage záležitostí, The Zodiac Sessions vychází také na vinylu. Logicky jsou v balení skladby rozděleny do dvou desek, EP je desetipalcové a LP dvanáctipalcové.

 

 

Pokud srovnáme obě původní nahrávky s The Zodiac Sessions, je vidět, že se úprava týká hlavně technické stránky věci. Klasické písně byly přetočeny tak, aby splňovaly nejvyšší možné soudobé standardy. Album již není dělané na koleni, ale dopřálo si špičkového masteringu ve špičkových studiích. Pro někoho možná škoda, protože se ze skladeb vytrácí dynamika a vintage nádech, který stylizoval kapelu do doby téměř čtyřicet let minulé. Tomuto začarovanému kruhu se ale dnes málokdo vyhne a většinou se stejně v konečném důsledku přizpůsobí trendu.   

Orchid - The Zodiac Sessions

Přebal alba The Zodiac Sessions

Datum vydání: 15.listopadu 2013
Vydavatel:
Nuclear Blast
Délka alba:
01:04:57

Seznam skladeb:

1. Eyes Behind The Wall
2. Capricorn
3. Black Funeral
4. Masters Of It All
5. Down Into The Earth
6. He Who Walks Alone
7. Cosmonaut Of Three
8. Electric Father
9. Albatross
10. Into The Sun
11. Eastern Woman
12. Son Of Misery
13. No One Makes A Sound

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Tarja letos zahraje hned ve čtyřech městech

  Finská okouzlující zpěvačka Tarja Turunen si i letos pro své fanoušky připravila speciální vánoční koncerty. Po loňských naprosto úchvatných a také beznadějně vyprodaných koncertech, v Praze a v Olomouci, odehraje Tarja v tomto roce před Vánoci hned čtyři vystoupení v rámci "Dark Christmas".

 • Foto: Rick Wakeman & Moravská filharmonie Olomouc, Pražský hrad, Praha, 2. 12. 2018

  Rick Wakeman na Hrad! Tak tohle se nám splnilo tuto neděli, kdy ve Španělském sálu Pražského hradu zahrál klávesový mág bývalé kupiny Yes s Moravskou filharmonií Olomouc a pěveckým sborem Žerotín nezapomenutelný koncert. Nádherná hudba v úžasném prostředí s výbornou akustikou - to byl opravdu skvělý zážitek na celý život. Byla to ještě rocková, či už klasická hudba? Rozdíly nehledejme, byla prostě vynikající! A tak se můžete kouknout na trochu delší fotoreport.

 • Kapela Hodiny zve na svůj jediný koncert v Praze

  Již příští týden má pro vás poprocková kapela Hodiny přichystaný vánoční koncert, který je jejím letošním prvním a zároveň posledním v Praze.

 • Thy Art Is Murder zveřejnili nový singl

  Thy Art Is Murder nelení. Pouhý rok od vydání zatím poslední desky Dear Desolation vyrukovali s novým materiálem. Singl Death Perception sice vznikl při loňském nahrávání zmíněné studiovky, na finální výběr písní se však nedostal.

Další podobné články