Konec tahanic u Queensrÿche

Progresivní legendy Queensrÿche na sebe v poslední době místo nové muziky upozorňovaly spíše soudním sporem o své jméno. Na jedné straně stál po třiceti letech vykopnutý zpěvák Geoff Tate, na druhé zbytek sestavy.

V této sestavě už kapelu neuvidíme V této sestavě už kapelu neuvidíme http://www.blabbermouth.net

 

Spory začaly v roce 2012, kdy se cesty Tatea s Queensrÿche, po několika vyhrocených hádkách a údajně i fyzickém napadení,  definitivně rozešly. Kapela přijala na uvolněný post frontmana Todda LaTorreho z Crimson Glory a jala se natáčet nové album. To se ale nezamlouvalo Tateovi, který svůj vyhazov označil za ilegální a na své bývalé spoluhráče podal žalobu. Soud rozhodl, že až do vyřešení sporu mohou název používat obě strany. Tate se bleskově obklopil novými tvářemi a v dubnu 2013 vydal pod značkou Queensrÿche album Frequency Unknown. V červnu téhož roku vychází LaTorreho sestavě album Queensrÿche.

 

Čtěte také: Klepání na nebeskou bránu - Jindra Kvita

 

Zatímco Tateovo album těžce narazilo jak v žebříčcích, tak u kritiky, prodeje konkurence se vyšplhaly výše než předchozí dvě alba s Tatem v sestavě a kritika nad stylovým návratem do časů Empire jásala. Tento fakt určitě pomohl k tomu, že spor nakonec k soudu nedospěl a muzikanti se dokázali dohodnout. Eddie Jackson, Scott Rockenfield a Michael Wilton budou nadále používat název Queensrÿche, zatímco Geoff Tate odjede rozlučkové turné, na němž může odehrát kompletní slavná koncepční alba Operation: Mindrime a Operation: Mindcrime II.

 

 

Geoff Tate dodal: "Myslím, že je důležité, aby lidé chápali, že tato záležitost nedošla k soudu. Kapela ode mě jméno koupila. Já si na oplátku ponechám Operation: Mindcrime. Připomíná to situaci, ve které se ocitli Pink Floyd, kdy si Roger Waters ponechal The Wall. Mindcrime je můj nápad a můj příběh, takže je logické, že mi zůstává. Oni budou pokračovat jako Queensrÿche a já budu pokračovat jako já."

 

Sledujte metal na Facebooku:
 


"Je to znovuzrození kapely Queensrÿche, jaká bývala kdysi," prohlašuje kytarista Michael Wilton, "začínáme to jméno znovu budovat."

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!