Metallica přijíždí s programem sestaveným českými fanoušky

Legenda trashmetalu, skupina Metallica už balí kufry do Prahy. Festival Aerodrome ji přivítá už příští úterý 8. července v Incheba Open Air parku na pražském Výstavišti. Spolu s Metallicou vystoupí ještě skupiny Kvelertak, Children of Bodom a Alice in Chains.

Metallica Metallica www.aerodrome.cz

 

Turné BY REQUEST, se kterým Metallica v tento rok objíždí svět, je speciální v tom, že kapela dala šanci svým věrným posluchačům hlasovat, jaké písně chtějí na jejích koncertech slyšet. Fanoušci tak po zakoupení vstupenky měli skvělou příležitost na webových stránkách skupiny Metallica hlasovat pro tu svou skladbu. Potenciál tohoto nápadu byl obrovský, ale fanoušci upřednostnili spíše klasické a léty ověřené pecky před raritními skladbami, které Metallica běžně na koncertech nehraje. Tím pádem se fanoušci pražského koncertu mohou těšit na 17 hitů a jako bonus by měla zaznít i novinka Lords of Summer.

 

 

Pražský setlist: Master of Puppets, One, Enter Sandman, Fade to Black, The Unforgiven, Nothing Else Matters, Seek and Destroy, Battery, Sad But True, For Whom the Bells Tolls, Whiskey in the Jar, Welcome Home (Sanitarium), Orion, Creeping Death, ...And Justice for All, Fuel

Brány festivalu se otevřou v úterý 8. července v 15h a jako první okolo 16h hodin vystoupí norská metalová kapela Kvelertak. V 16:50 je vystřídají finští Children Of Bodom se svým melodickým death metalem. V 18h se pak mohou návštevníci těšit na průkopníky grunge Alice in Chains. Metallica by měla nastoupit okolo 20h se svou dvouhodinovou show, která minulý víkend uchvátila světoznámý festival Glastonbury.

 

Čtěte také : Letošní Aerodrome festival posiluje sestavu

 

Vstupenky na Aerodrome festival je stále možno zakoupit v síti Eventim a Ticketportal. Více informací návštevníci naleznou na stránkách festivalu www.aerodrome.cz.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Alice in Chains odehrají v Praze koncert

  Legenda stylu grunge Alice in Chains se vrací zpět do Česka. Tentokrát vezme tokem pražské Forum Karlín.

 • Masters of Rock představil první várku vystupujících

  Je již tradicí, že na Zimním Masters of Rock ve Zlíně dochází k odhalení prvních jmen vystupujících pro letní verzi největšího metalového festivalu u nás. To letošní zatím žádná velká překvapení nepřineslo. Na koho se tedy můžeme těšit?

 • Children Of Bodom dokončili nahrávání nové desky a vypustili pilotní singl

  Children Of Bodom začali letos na jaře nahrávat nové studiové album. Po několikaměsíční práci mohla finská stálice oznámit, že má hotovo. V pořadí desátá řadovka nazvaná Hexed vyjde na začátku března a už teď víme, jak asi bude vypadat. Kapela, která v příštím roce vystoupí na festivalu Masters of Rock, z ní totiž vydala první ochutnávku.