Obnovení Smashing Pumpkins zahrají na Pohodě

Festival Bažant Pohoda 2013 ve svém areálu přivítá americké The Smashing Pumpkins, kteří se tak stanou další světovou hvězdou připravovaného programu. Kapela frontmana Billyho Corgana se tak po boku Nicka Cavea & The Bad Seeds zařadí mezi headlinery letošního ročníku.

The Smashing Pumpkins The Smashing Pumpkins Zdroj: Bažant Pohoda

Novodobá historie The Smashing Pumkins, kteří původně fungovali do konce milénia, se datuje od roku 2005. Tehdy frontman a skladatel Billy Corgan oživil své hudební dítě. Společníka z původní sestavy mu dělal bubeník Jimmy Chamberlin, který však do dnešních dní v kapele nezůstal. Současnou sestavu tvoří zakladatel Billy Corgan (zpěv, kytara, klávesy), Jeff Schroeder (kytara), Mike Byrne (bicí) a Nicole Fiorentino (baskytara). Při bližším zkoumání je zřejmé, že jediným členem původní party je Corgan.

 

 

S nadsázkou by se dalo říci, že na slovenskou Pohodu dorazí projekt „Billy Corgan Plays Smashing Pumpkins", ale podle poslední řadové desky Oceania z roku 2012 má formace co nabídnout. Hlavní slovo navíc vždy patřilo Corganovi. Hudebníkům se tentokrát podařilo překonat relativní neúspěch reunionového alba Zeitgeist, ze kterého mají dodnes kritici i fanoušci smíšené pocity.

Na Trenčínském letišti se tak můžeme ve dnech od 11. července těšit nejen na novou energii, ale také na porci starých dobrých Dýní. Jistě dojde na některé písně z oblíbených nahrávek Siamese Dream nebo Mellon Collie and The Infinite Sadness, které patří do zlatého fondu alternativní scény. Prozatím můžeme hádat, zda zazní skladby jako Tonight Tonight, 1979, Today či Cherub Rock.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

Další podobné články