Ostravu v plamenech navštíví i Stratovarius

Druhý ročník festivalu Ostrava v plamenech si na srpen pečlivě připravuje line-up, dalším potvrzeným hostem bude finská kapela Stratovarius.

Stratovarius Stratovarius Zdroj: pořadatel koncertu

Pořadatelé festivalu rozhodně nic nenechávají na poslední chvíli a o všech svých úspěšných jednáních s účinkujícími pro budoucí ročník, který se uskuteční první srpnovou sobotu v příštím roce, nás postupně informují. V prvním ročníku festivalu byla většina skupin tuzemských, příští rok tomu bude naopak. Měly by zahrát 2 české a 5 zahraničních kapel. Jak jsme již psali, na seznamu již domluvených koncertních setů v Ostravě můžeme číst Citron, Pretty Maids (Dánsko), Myrath (Tunis) a Orpahned Land (Izrael) a nyní i Stratovarius (Finsko).Stratovarius patří mezi stálice metalové scény již řadu let. Poprvé o sobě dali vědět již v roce 1984. Od té doby mají za sebou celou řadu studiových alb i DVD či živé desky a stovky koncertů po celém světě. Hlavním tahounem celé party je charismatický zpěvák Tim Kotipelto. I u nás jsou Stratovarius častými návštěvníky sólově či na různých festivalech. Spolu s německými Helloween, Blind Guardian či Gamma Ray jsou počítáni k nejvlivnějším a nejvýznamnějším power metalovým kapelám. 

 Čtěte také: Ostrava v plamenech 2015

Pokud vás již nyní láká line-up festivalu Ostrava v plamenech, který proběhne 1. srpna 2015, máte možnost ještě zakoupit vstupenky z limitované edice v ceně 500 korun. Jako v loňském roce bude připraveno i zázemí festivalu se vším, co k němu patří, v Dolní oblasti Vítkovice a o nocleh také nebude nouze. O všech možnostech a dalších interpretech vás budeme průběžně informovat. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Tarja Turunen a Stratovarius na společném turné zamíří do Prahy

  Tento rok do České republiky společně zavítají hned dvě metalové hvězdy z Finska – zpěvačka Tarja Turunen a powermetalová kapela Stratovarius. Finské hudební ikony vyráží na společnou Nordic Symphony ´18 tour, při které udělají i zastávku v Praze.

 • Souboj rebelů Tublatanka vs. Citron skončil remízou
  Společné turné dvou legend československé rockové historie, Citronu a Tublatanky, nazvané Souboj rebelů, po řadě vyprodaných štací dorazilo do pražské Malé sportovní haly. Fanouškům se sice halu vyprodat nepodařilo, nicméně dorazili ve velkém počtu a dovolím si tvrdit, že neodcházeli zklamáni.
 • Na DVD Representative - Rebelie Rebelů se představuje nová tvář Citronu

  Již druhé DVD mají na kontě čeští metaloví klasici Citron. Zatímco první placka s názvem Representative Part 1, jež vyšla ještě před personálním zemětřesením v roce 2015, se ohlížela za minulostí kapely, aktuální počin představuje skupinu v jejím současném složení.

 • Citron na turné s Tublatankou představí společnou píseň

  Kapely Citron a Tublatanka vyrazí šestého dubna na společné turné pod hlavičkou Souboj rebelů. Při této příležitosti se rozhodli nahrát společnou píseň s názvem Silní a nezlomní. Ta je duetem, zpívaným frontmany těchto kapel, tedy Láďou Křížkem a Maťou Ďurindou. Píseň představili na tiskové konferenci v pražském Hard Rock Café a při této příležitosti poodhalili i několik detailů k nadcházející šňůře.