Ostravu v plamenech navštíví i Stratovarius

Druhý ročník festivalu Ostrava v plamenech si na srpen pečlivě připravuje line-up, dalším potvrzeným hostem bude finská kapela Stratovarius.

Stratovarius Stratovarius Zdroj: pořadatel koncertu

Pořadatelé festivalu rozhodně nic nenechávají na poslední chvíli a o všech svých úspěšných jednáních s účinkujícími pro budoucí ročník, který se uskuteční první srpnovou sobotu v příštím roce, nás postupně informují. V prvním ročníku festivalu byla většina skupin tuzemských, příští rok tomu bude naopak. Měly by zahrát 2 české a 5 zahraničních kapel. Jak jsme již psali, na seznamu již domluvených koncertních setů v Ostravě můžeme číst Citron, Pretty Maids (Dánsko), Myrath (Tunis) a Orpahned Land (Izrael) a nyní i Stratovarius (Finsko).Stratovarius patří mezi stálice metalové scény již řadu let. Poprvé o sobě dali vědět již v roce 1984. Od té doby mají za sebou celou řadu studiových alb i DVD či živé desky a stovky koncertů po celém světě. Hlavním tahounem celé party je charismatický zpěvák Tim Kotipelto. I u nás jsou Stratovarius častými návštěvníky sólově či na různých festivalech. Spolu s německými Helloween, Blind Guardian či Gamma Ray jsou počítáni k nejvlivnějším a nejvýznamnějším power metalovým kapelám. 

 Čtěte také: Ostrava v plamenech 2015

Pokud vás již nyní láká line-up festivalu Ostrava v plamenech, který proběhne 1. srpna 2015, máte možnost ještě zakoupit vstupenky z limitované edice v ceně 500 korun. Jako v loňském roce bude připraveno i zázemí festivalu se vším, co k němu patří, v Dolní oblasti Vítkovice a o nocleh také nebude nouze. O všech možnostech a dalších interpretech vás budeme průběžně informovat. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Masters of Rock představil první várku vystupujících

  Je již tradicí, že na Zimním Masters of Rock ve Zlíně dochází k odhalení prvních jmen vystupujících pro letní verzi největšího metalového festivalu u nás. To letošní zatím žádná velká překvapení nepřineslo. Na koho se tedy můžeme těšit?

 • Turné Souboj Rebelů kapel Citron a Tublatanka bude pokračovat na jaře

  Společné halové turné česko-slovenských rockových gigantů Citron a Tublatanka se setkalo s kladným přijetím fanoušků po celé České republice i na Slovensku, a tak se všichni zúčastnění rozhodli si ho protáhnout i do příštího roku.

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Tarja Turunen a Stratovarius na společném turné zamíří do Prahy

  Tento rok do České republiky společně zavítají hned dvě metalové hvězdy z Finska – zpěvačka Tarja Turunen a powermetalová kapela Stratovarius. Finské hudební ikony vyráží na společnou Nordic Symphony ´18 tour, při které udělají i zastávku v Praze.