Ostravu v plamenech navštíví i Stratovarius

Druhý ročník festivalu Ostrava v plamenech si na srpen pečlivě připravuje line-up, dalším potvrzeným hostem bude finská kapela Stratovarius.

Stratovarius Stratovarius Zdroj: pořadatel koncertu

Pořadatelé festivalu rozhodně nic nenechávají na poslední chvíli a o všech svých úspěšných jednáních s účinkujícími pro budoucí ročník, který se uskuteční první srpnovou sobotu v příštím roce, nás postupně informují. V prvním ročníku festivalu byla většina skupin tuzemských, příští rok tomu bude naopak. Měly by zahrát 2 české a 5 zahraničních kapel. Jak jsme již psali, na seznamu již domluvených koncertních setů v Ostravě můžeme číst Citron, Pretty Maids (Dánsko), Myrath (Tunis) a Orpahned Land (Izrael) a nyní i Stratovarius (Finsko).Stratovarius patří mezi stálice metalové scény již řadu let. Poprvé o sobě dali vědět již v roce 1984. Od té doby mají za sebou celou řadu studiových alb i DVD či živé desky a stovky koncertů po celém světě. Hlavním tahounem celé party je charismatický zpěvák Tim Kotipelto. I u nás jsou Stratovarius častými návštěvníky sólově či na různých festivalech. Spolu s německými Helloween, Blind Guardian či Gamma Ray jsou počítáni k nejvlivnějším a nejvýznamnějším power metalovým kapelám. 

 Čtěte také: Ostrava v plamenech 2015

Pokud vás již nyní láká line-up festivalu Ostrava v plamenech, který proběhne 1. srpna 2015, máte možnost ještě zakoupit vstupenky z limitované edice v ceně 500 korun. Jako v loňském roce bude připraveno i zázemí festivalu se vším, co k němu patří, v Dolní oblasti Vítkovice a o nocleh také nebude nouze. O všech možnostech a dalších interpretech vás budeme průběžně informovat. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Citron na turné s Tublatankou představí společnou píseň

  Kapely Citron a Tublatanka vyrazí šestého dubna na společné turné pod hlavičkou Souboj rebelů. Při této příležitosti se rozhodli nahrát společnou píseň s názvem Silní a nezlomní. Ta je duetem, zpívaným frontmany těchto kapel, tedy Láďou Křížkem a Maťou Ďurindou. Píseň představili na tiskové konferenci v pražském Hard Rock Café a při této příležitosti poodhalili i několik detailů k nadcházející šňůře.

 • Citron na jaře vyrazí na turné s Tublatankou

  Česká metalová legenda Citron hýří po návratu Ladislava Křížka za mikrofon aktivitou. Na jaře se vrátí s již třetím pokračováním turné Souboj Rebelů. Tentokrát s sebou berou na cesty slovenskou Tublatanku.

 • Epica vystoupila v České republice. Letos už potřetí

  Epica, VUUR, Myrath. Co mají tahle tři jména společného? Jsou to hudební skupiny, hrají metal a v pátek 10. listopadu společně vystoupila v Masters of Rock Café ve Zlíně. Návštěvnost byla víc než slušná a zdá se, že fanouškům nic nechybělo. Snad kromě vzduchu, který je v tomhle klubu při každém trochu větším koncertě hodně nedostatkovým zbožím. 

 • Foto: Epica, Vuur, Myrath, Zlín, 10. 11. 2017

  Pátek 10. listopadu. Masters of Rock Café. Zlín. Co mají tyhle věci společného? Ano, je to vystoupení holandské skupiny Epica, která do České republiky letos zavítala už potřetí. Stejně jako během předešlých koncertů, i tentokrát naservírovala fanouškům celou řadu osvědčených pecek včetně několika kousků z nového alba The Holographic Principle. Kromě těch přidala také jeden kousek z nového EP The Solace System.