Pomoz rozjet nový rockový klub v Praze

Přestože je RockOpera Praha na naší hudební scéně již pěkně zajetá, odstartovala v srpnu kampaň nazvanou Rozjeď RockOperu s cílem otevřít nový rockový klub.

Jan Toužimský, Pavla Forest a další ... v RockOpeř Jan Toužimský, Pavla Forest a další ... v RockOpeř Foto:Eva Makovská/musicweb.cz

 

Účel celého projektu vysvětluje zakladatelka RockOpery a umělecká vedoucí Pavla Forest: „ Rádi bychom RockOperu Praha otevřeli příznivcům mladých začínajících rockových a metalových kapel. Zároveň bychom chtěli tímto způsobem do našeho prostoru přilákat nové publikum, které má z prostředí divadla obavy. Chceme ukázat, že i divadlo může patřit rockerům a stát se příjemným místem pravidelného setkávání.“ Pokud se akce setká s úspěchem, nový rockový klub nabídne svým návštěvníkům příjemnou atmosféru, nízké vstupné, profesionální dramaturgii a v neposlední řadě dobré pití a pozor - vše v nekuřáckém prostředí již 31. prosince tohoto roku.

Čtěte také: Příběh Romea a Julie opět ožije v RockOpeře s Kamilem Střihavkou

A jak se můžete zapojit do hry i vy ? Na portálu Hithit jede sbírková kampaň, do které můžete také přispět. Cílová částka 500 tisíc korun by měla pomoci se zprovozněním malé scény a pokrýt prvního půl roku provozu. Podle slov Pavly Forest je již na místě k dispozici pódium se závěsnými konstrukcemi, bar, pokladna, kavárna a zázemí, co chybí je ozvučovací a osvětlovací technika.
Jak se říká - něco za něco ...RockOpera si jako poděkování pro všechny, kteří během kampaně přispějí, připravila celý balík exkluzivních a vskutku netradičních dárků. Kromě samolepek, náramků a vstupenek se můžete zúčastnit společného focení se souborem či interaktivní exkurze do zákulisí, zkusit si hodinu zpěvu přímo s Pavlou Forest, povečeřet s některým z umělců či se zhostit role ve videoklipu.

 

 

Pro ty z vás, kteří by snad ještě nevěděli co je Rockopera zač stručně shrneme: Vznikla v roce 2006 jako první  divadlo pro rockery, kam rozhodně nemusíte chodit ve večerní róbě. Z kruhového hlediště můžete sledovat dramatické příběhy čerpající svůj námět v historii, zpracované však do nadčasové podoby, jejíž hlavním rysem je rocková a metalová hudba. Té jsou pak přizpůsobeny i kostými účinkujících, doplňující ohnivá a světelná show s akrobatickými výkony. Pod taktovkou Milana Steigerwalda a Pavly Forest se na scéně RockOpery střídají naši přední zpěváci jako Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Viktor dyk, Jiří Zonyga a spousta dalších.   
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!