Pretty Maids jsou bez klávesisty. Nahrávání nového CD ale nezastavili.

Po tom, co fanoušci dánských hard rockerů Pretty Maids zaplesali nad zprávou z 1.února 2016, že se kapela zavírá do studia, aby mohla pracovat na svém již 15. studiovém albu, o dva týdny později přišla rána. Jejich dlouholetý klávesista se rozhodl spolupráci se skupinou ukončit.

Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Morten Sandager opustil kapelu po 10ti leté spolupráci Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Pretty Maids

Klávesista Morten Sandager spojil své jméno s kapelou v roce 2006. V jejích řadách absolvoval nespočet koncertů po celém světě a svou zvukovou stopu zanechal ve 3 studiových albech – Pandemonium (2010), Motherland (2013) a také na Louder Than Ever (2014), které obsahuje znovu nahrané skladby z jejich dřívější tvorby a 4 nové písně.

O Sandagerově odchodu uveřejnila kapela na svých webových a facebookových stránkách jen velmi stručnou zprávu: ,,Pretty Maids se rozešli s klávesistou Mortenem Sandagerem ve vzájemném porozumění! Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší!!"

Zda-li skupina má už někoho, kdo zaujme jeho místo, nechce prozradit. Na dotazy ohledně nahrávání kláves na novém CD jen odpověděla: ,,Ještě nemáme oficiálního klávesistu, ale na novém albu nám pomáhá kamarád a odvádí velmi dobrou práci."

Pretty Maids jsou kapela založená zpěvákem Ronniem Atkinsem a kytaristou Kennethem Hammerem v roce 1981 v dánském Horsenu. Jejich klasický kytarový hard rock klade důraz na melodické prvky jako jsou právě klávesy a zpěv. Za svou kariéru prodali na statisíce desek.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!