RavenEye vystoupí před Slashem

Koncert pána šesti strun Slashe se pomalu blíží. Na koncertě, který se bude konat 19. listopadu 2015 v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích vystoupí jako předkapela rockové trio RavenEye z Anglie.

RavenEye RavenEye Zdroj: www.glidemagazine.com

 Britské rockové trio RavenEye bylo založeno v roce 2014 v Milton Keynes. Skupina, která se hlasí k garage rocku a blues rocku vystupuje ve složení Oli Brown - zpěv/ kytara, Aaron Spiers - baskytara a Kev Hickman - bicí.

 

 

Krátce po založení vystupovali jako předkapela před další kytarovým mágem Joe Satrianim na jeho dvouměsíční tour. V lednu 2015 skupina vydala jejich první singl Breaking Out, který čítal více jak 100 tisíc přehrání na Soundcloud za měsíc. Měsíc na to oznámili koncertování se skupinou Blues Pills. Poté si je vybral Slash pro své turné.

Čtěte také: Kytarový mág Slash opět přijede do Prahy

Svými těžkými riffy si již podmanili publikum v USA, i Evropě. RavenEye je energií překypující rocková formace, jejíž koncerty se stávají pověstné. Že se nejedná o žádné kluky ze střední hovoří fakt, že skupinu dal dohromady Oli Brown. Tento anglický hudebník má na kontě již připsaná 3 sólová alba. Debut Open Road vydal již v roce 2008. Druhé album Heads I Win, Tails You Lose vydal v roce 2010 a stalo se třetím nejlepším bluesovým albem toho roku. Ten samý rok získal cenu v British Blues Awards (BBA) jako „Nejlepší mužský vokalista" a „Nejlepší mladý umělec". V roce 2011 v BBA získal ocenění „Nejlepší kapela" a „Nejlepší album". Předskakoval na britském turné John Mayallovi, který mu nabídl i místo solového kytaristy na Indoneském Blues Festivalu. Třetí album Brown vydal v roce 2012 pod názvem Here I Am.

Vstupenky na koncert Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators jsou nadále ke koupi v síti Ticketportal za cenu 1490 Kč.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Sólstafir se vrátí do Prahy

  Úspěšná islandská formace Sólstafir se momentálně nachází na koncertní šňůře v Evropě, ve které bude pokračovat i v novém roce. Kapela se tak po dvou letech podívá znovu do České republiky, kde znovu zavítá do Prahy.

 • Foto: Les Triaboliques, Palác Akropolis, Praha, 13. 12. 2018

  Přinášíme vám fotoreport z koncertu britské skupiny Les Triaboliques.

 • Foto: Within Temptation, Forum Karlín, Praha, 11. 12. 2018

  V úterý večer se v pražském Foru Karlín představila nizozemská metalová skupina Within Temptation. Jako předskokany si zvolili mladou kapelu z německého Mannheimu Beyond the Black. Within Temptation v čele s charismatickou zpěvačkou Sharon den Adel předvedli pravou metalovou show. Prohlédněte si fotografie ze začátku koncertu.

 • Žebříček 15 nejlepších světových kytaristů pro letošní rok

  V letošním hlasování o nejlepšího kytaristu za rok 2018 měli šanci uspět ti, kteří právě v tomto roce něčím vynikli. Soutěž nazvaná The Total Guitar proběhla na stránkách Musicradaru a zde pro vás máme její výsledky.