RavenEye vystoupí před Slashem

Koncert pána šesti strun Slashe se pomalu blíží. Na koncertě, který se bude konat 19. listopadu 2015 v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích vystoupí jako předkapela rockové trio RavenEye z Anglie.

RavenEye RavenEye Zdroj: www.glidemagazine.com

 Britské rockové trio RavenEye bylo založeno v roce 2014 v Milton Keynes. Skupina, která se hlasí k garage rocku a blues rocku vystupuje ve složení Oli Brown - zpěv/ kytara, Aaron Spiers - baskytara a Kev Hickman - bicí.

 

 

Krátce po založení vystupovali jako předkapela před další kytarovým mágem Joe Satrianim na jeho dvouměsíční tour. V lednu 2015 skupina vydala jejich první singl Breaking Out, který čítal více jak 100 tisíc přehrání na Soundcloud za měsíc. Měsíc na to oznámili koncertování se skupinou Blues Pills. Poté si je vybral Slash pro své turné.

Čtěte také: Kytarový mág Slash opět přijede do Prahy

Svými těžkými riffy si již podmanili publikum v USA, i Evropě. RavenEye je energií překypující rocková formace, jejíž koncerty se stávají pověstné. Že se nejedná o žádné kluky ze střední hovoří fakt, že skupinu dal dohromady Oli Brown. Tento anglický hudebník má na kontě již připsaná 3 sólová alba. Debut Open Road vydal již v roce 2008. Druhé album Heads I Win, Tails You Lose vydal v roce 2010 a stalo se třetím nejlepším bluesovým albem toho roku. Ten samý rok získal cenu v British Blues Awards (BBA) jako „Nejlepší mužský vokalista" a „Nejlepší mladý umělec". V roce 2011 v BBA získal ocenění „Nejlepší kapela" a „Nejlepší album". Předskakoval na britském turné John Mayallovi, který mu nabídl i místo solového kytaristy na Indoneském Blues Festivalu. Třetí album Brown vydal v roce 2012 pod názvem Here I Am.

Vstupenky na koncert Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators jsou nadále ke koupi v síti Ticketportal za cenu 1490 Kč.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michael Schenker Fest, Roxy, Praha, 14. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreport z koncertu Michael Schenker Fest, který se konal v pražském klubu Roxy. Koncert proběhl v rámci turné k novému albu Resurrection, které nahrál německý metalový kytarista Michael Schenker se svojí kapelou, která v současné době nese název Michael Schenker Fest. Tato hvězdná sestava se pyšní 4 zpěváky, se kterými tento kytarista během své dlouhé kariéry spolupracoval. Graham Bonnet a Doogie White (oba též působili v kapele Rainbow), Robin McAuley a Gary Barden. Doprovodnou kytaru a klávesy obstaral Steve Mann, basu Chris Glen a za bicí se posadil Ted McKenna.

 • Foto: Sophie Hunger, Palác Akropolis, Praha, 11. 11. 2018

  Prohlédněte si fotografie z nedělního koncertu švýcarské písničkářky a multiinstrumentalistky Sophie Hunger, který se odehrál v pražském Paláci Akropolis.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy. 

 • Foto: Anna Calvi, Lucerna Music Bar, Praha, 8. 11. 2018

  Ve čtvrtek v pražském Lucerna Music Baru vystoupila britská zpěvačka a kytaristka Anna Calvi. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.