Třetí album Battle Beast vyjde v lednu

 
Finská skupina Battle Beast právě dokončuje nové album. Dílo s názvem Unholy Saviour v Evropě vyjde 9. ledna 2015, Britové si budou muset počkat do 12. ledna, USA pak potěší o den později. Novinka je v pořadí třetí studiové album Finů, zpěvačku Nooru Louhimo ale uslyšíme teprve podruhé. O vydání se postará studio Nuclear Blast.
V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu V pořadí třetí album Battle Beast dostalo název Unholy Saviour. Na pultech se objeví v lednu Zdroj. Battlebeast.fi
 
Kapela Battle Beast byla založena v roce 2008 na jihu Finska a proslavila se především svými energickými metalovými riffy, vysokými, ale i chraplavými vokály svých zpěvaček (na prvním albu to byla Nitte Vänskä, v dnešní době se skupinou vystupuje zmíněná Noora Louhimo), našlapanými sóly a chytlavými refrény. Že je kombinace těchto faktorů uhrančivá, potvrdilo hned vydání druhého, eponymního alba Battle Beast (2013). To partičku vystřelilo na neuvěřitelnou pátou příčku v domácím Finsku a pomohlo jí dostat se také do německé hitparády Top 100.  
 
Zda se i s novým albem podaří proprazit, je prozatím otázkou. Kytarista, doprovodný vokalista a rovněž autor písní Anton Kabanen o placce říká: „Chci se jako člověk neustále posouvat vpřed a skladby na tomto albu jsou odrazem této mé – jak já jí říkám – duchovní pouti. Žánrově jsou skladby rozmanitější, díky čemuž lépe vystihují pocity, které mne provázely při jejich zrodu, a mohou je tak i vyvolávat u posluchačů.“ Anton Kabanen, Zdroj: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz
 
A k přípravě třetí studiové desky také dodává: „Vždy jsem psal písně inspirované anime seriálem ‚Berserk‘, který na mě přesně sedí. Hlavně způsob myšlení a pocity některých postav.“ Skupina na svých webových stránkách již nyní uveřejnila kompletní tracklist novinky Unholy Savior: 
 
 
1. Lionheart
2. Unholy Savior
3. I Want The World….And Everything In It
4. Madness
5. Sea Of Dreams
6. Speed And Danger
7. Touch In The Night
8. The Black Swordsman
9. Hero’s Quest
10. Far Far Away
11. Angel Cry
  
Na závěr je třeba připomenout, že vydání alba bude doprovázet evropské turné s nizozemskou kapelou Delain a švédskými metalovými giganty Sabaton. V České republice se v rámci tohoto turné skupiny objeví hned dvakrát. První koncert se uskuteční 7. února v pražském Foru Karlín, druhý koncert pak skupiny plánují odehrát 8. únor ve zlínské hale Euronics. 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!