Skupina Gladiator sází na třináctku

Slovenská rocková skupina Gladiator zaútočí na český éter baladickou skladbou Sám s ňou. Co kapelu vedlo k napsání této balady na své poslední album prozradili v následujícím článku.

Gladiator Gladiator Zdroj: www.gladiator.sk

 Slovenská partička Gladiator loni vydala své třinácté album, které jednoduše pojmenovala 13 a obsahuje stylově i 13 skladeb. K novému albu vznikly již dva videoklipy, jako první byl uveden klip ke skladbě My jsme Gládiátori a nyní vychází video k aktuálnímu singlu, baladické písni Sám s ňou. Tato skladba je jedním z nejhranějších singlů v rádiovém éteru na Slovensku. „Jsme rádi, že právě skladba „Sám s ňou“ se stala tou nejhranější u nás. Jde o pomalejší a romantickou píseň. O to víc nás to těší, protože i pro nás je tato píseň víceméně srdcovka. Vždycky jsme měli skladby, které zachytávají momenty z našeho života a tvoří pro nás takové hudební fotoalbum. A tak si skrz písničky vzpomínáme na konkrétní chvíle, které v životě zažíváme. “Sám s ňou” je přesně jednou z takových skladeb“ dodávají Gladiator. „ Vzpomínám si, že tato skladba měla již v průběhu zkoušení ve zkušebně silný náboj a to se s ní neslo i v průběhu nahrávání ve studiu. Ta skladba si skvěle sedla s textem Vláda Krausza, který ji ještě více pocitově umocnil,“ poznamenal Miko Hladký.

 

 

Slovenská kapela Gladiator vznikla v roce 1989, kdy ji spolu s Georgio Babulicom založili bratři Miko, Maroš a Dušan Hladký. Členové skupiny pocházejí z Alekšiniec, vesnice blízko Nitry. Žánrově se přikláněli k metalu, mezi jejich největší hudební vzory patřily skupiny Metallica a Sepultura. V tuto chvíli kapela hraje ve složení Miko Hladký - zpěv, Maroš Hladký - baskytara, Georgio Babulic - bicí, Lívo - kytara a Peter Slamečka- klávesy. Debutové album Designation vyšlo v roce 1992. Singl Profitable Losses z tohoto alba byl dokonce vysílán v americké hudební stanici MTV a stal se tak prvním slovenským videoklipem, které mu se dostalo této příležitosti. Po tomto úspěchu kapela v roce 1993 vydala druhé trash metalové album Made of Pain. Videoklip My World byl opět vysílaný nejen na MTV, ale i v německém hudebním kanálu VIVA.

Čtěte také: Pražští Worldhood vydali debutové album


V první polovině 90. let vrcholí styl grunge a inspiraci na další tvorbu v něm našli i Gladiator. Přechod z trash metalu na styl grunge se projevil v jejich dalším albu Third Eye z roku 1994. V tomto roce odchází z kapely jeden ze zakládajích bratrů - Dušan. O dva roky později skupina nahrává čtvrté album Dogstime. Album i kapela sklízí úspěch a v hudebních cenách sbírá nominace a ocenění. následuje turné po Německu, Slovensku a Čechách. Přichází první myšlenky začít zpívat ve slovenštině a první slovensky zpívaná píseň nazvaná Slovenská se objevuje na dalším albu Legal Drug. Píseň se ihned stává hitem roku 1997 na Slovensku. Úspěch slovenkého hitu nedal na sebe dlouho čekat a v roce 1998 vydává skupina svoje první slovensky znějící album Viem, kde Boh spi. Ohlas byl ohromný a kapela začala svou další životní etapu. V roce 2000 Gladiátoři vydávájí doposud své nejúspěšnější album Babylon Hotel, za kterou získali mnoho ocenění včetně zlatých desek. V roce 2002 vychází siglové album Single 1994-2002. Kapela mění vydavatelství a vydává další, tentokrát sociálně laděnou, desku Črepy.
Po dvouleté přestávce přichází kapela s albem Cesta do neba a vyráží na turné s kapelou No Name. Následují alba Mesto (2006), ... ako predtým (2007), Hlavu maj hore (2009) a 13 (2014), ze kterého je aktuální singl Sám s ňou. Pokud byste rádi viděli tuhle partu naživo, musíte se vydat na Slovensko, kde pravidelně hrají v Bratislavě. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • The Bagatelles Marathon: Přehrávky v hudební škole Johna Zorna

  Ačkoliv je Praha v dnešní době neodmyslitelnou zastávkou na turné většiny velkých zahraničních kapel a časy, kdy se vyhýbaly Čechám obloukem a museli jsme za nimi jezdit do Německa, jsou již dávno pryč, málokdy se podaří do Pražské kotliny přivézt téměř celou hudební scénu. Multižánrovému festivalu Prague Music Performance se takovýto mimořádný organizátorský počin podařilo letos v červnu uskutečnit.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.