Škwor natočí uprostřed Benátské noci své první oficiální DVD

Čeští rockeři vystupující pod jménem Škwor se na letošní sezónu náležitě přichystali a mohou se pyšnit výbornou koncertní formou. Skupina se proto rozhodla natočit své první oficiální koncertní DVD. Stane se tak na festivalu Benátská noc.

Škwor Škwor Zdroj: facebook.com

Škwor za čtrnáct let svého života stihli vydat šest studiových počinů. Poslední z nich vyšel v loňském roce a nese název Drsnej kraj. A právě pod jeho nadvládou Škwoři letos hrají jeden koncert za druhým. Kromě nových kousků se v jejich programu také objevují ty nejlepší skladby jejich kariéry.

Čtěte také: Benátská noc slibuje hvězdy jako Bryana Adamse a Sunrise Avenue

Kapela si dává záležet nejen na hudbě, ale také na celkovém vizuálu a pódiové prezentaci. Škwoři na svých vystoupeních předvádějí vlastní zvuk, světla a mají také speciální vizuální efekty. Myšlenka natočení koncertního DVD tedy byla již nějakou dobu na spadnutí.

Česká rocková formace již na svém kontě sice má nějaké ty bonusy nebo DVD s živými vystoupeními, avšak až letošní rok je ten pravý pro zrození plnohodnotného DVD, které bude vydané společně s audio stopou na CD. Záběry pro DVD vznikají již od letošního června.

 

 

Materiál s velkým M však bude natočen až 27. července, kdy Škwor vystoupí na Benátské noci. Koncert se odehraje pětačtyřicet minut po půlnoci na hlavní scéně festivalu. Pódium Škworům přenechá samotný Bryan Adams. Na DVD se však objeví záběry z celé letní festivalové sezóny i momenty ze zákulisí a života kapely. Kompilace CD a DVD vyjde ještě letos v listopadu.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

Další podobné články