Vltava od Wohnoutů vplula do éteru i obrazově

Humor a nadsázku opět vtěsnali Wohnouti do svého nového videoklipu k písni Vltava, ze svého loňského alba Laskonky a kremrole.

Wohnout Wohnout Zdroj: management kapely

 

A opět si vystačili sami. Kytarista Honza Homola svůj nástroj pro tentokrát vyměnil za počítač a animovací program, do kterého pronikl. Víceméně během cest na koncerty na notebooku tvořil obrázky k písni Vltava, kde vidíme slavného skladatele Bedřicha Smetanu se známou moderátorkou jménem Emma Smetana, kterak se v sobě vzhlédnou a na první pohled se zamilují, na pozadí povodní rozbouřené Vltavy.


 


Téma písně Vltava sami Wohnouti komentují takto:  „Písnička Vltava je naším odkazem na Vltavu Bedřicha Smetany, dokonce jsme si v jedné její části půjčili a upravili Smetanovu melodii. Tak jako legendární český skladatel zhudebnil malebnost téhle krásné řeky, my jsme naopak vypíchli její nebezpečnou stránku, tedy schopnost spláchnout vše, co jí stojí v cestě."
Trvá sice necelé čtyři minuty, ale jak autor videoklipu Honza Homola dodává: „Ty necelé čtyři minuty 3D animace mi zabraly šest měsíců práce, a to včetně scénáře, storyboardu, výtvarného návrhu, rozhejbání postaviček a střihu. Děsně mě to bavilo!"

 Čtěte také: Vypsaná fixa a Wohnout na společném turné

Kapela Wohnout nyní brázdí českou republiku se svým podzimním turné společně s Vypsanou fixou. Zastaví se i v Praze, kde 30. listopadu a 1. prosince zahrají samostatný dvojkoncert v Retro Music Hall.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Foto: Kool & The Gang, Forum Karlín, 26.6.2019

  V Karlínském Foru se včera večer tančilo ve všech patrech - hala zaplněná diváky až po nejvyšší balkony přivítala legendární Kool & The Gang.

Další podobné články