Within Temptation se rozmluvili o budoucnosti kapely

Nizozemská hudební skupina Within Temptation bezpochyby patří mezi řadu populárních interpretů, kteří jsou v období letních festivalů na roztrhání. S tím běžně souvisí i podávání rozhovorů a v jednom takovém se kytarista Ruud Jolie vyjádřil k tématu dalšího fungování formace.

Within Temptation v červenci vystoupili na Masters of Rock Within Temptation v červenci vystoupili na Masters of Rock Petr Hájek, musicweb.cz

Podle všeho se Within Temptation po skončení prázdninového koncertování plánují pustit do nové tvorby. Na otázku, jakým směrem by měla být nadcházející hudba orientována, odpověděl Jolie neurčitě - řekl, že kdykoli v poslední době skupina na něčem pracovala, nápady nechávala spontánně plynout. Zatím se prý spekuluje o návratu k větší orchestrálnosti.

Kromě toho se hudebník nechal slyšet, že ze ztráty fanoušků způsobené žánrovou proměnlivostí uskupení nemá strach. Kapela samozřejmě konstantně spadá do oblasti metalu, její dílo se však za devatenáct let existence značně posunulo. S každou nuancí se určitě část příznivců odkloní, jiné si ale podle Jolieho parta zase získá.

Kdy budeme moci novinku očekávat, je dosud nejasné. Není tomu tak dávno, kdy Within Temptation vydali koncertový záznam Let Us Burn – Elements & Hydra Live In Concert, přičemž jejich šesté studiové album s názvem Hydra vyšlo také teprve vloni.Within Temptation jsou v České republice velmi oblíbení metalisté. Naposledy na tuzemském území vystoupili 9. července letošního roku v rámci Masters of Rock ve Vizovicích, předtím na Havířovských slavnostech začátkem září 2014. Další performance na dosah ruky českému publiku snad přinese i nějaké zbrusu nové skladby.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 11. 7. 2019

  Minulý týden ve čtvrtek začal letošní ročník mezinárodního metalového- rockového festivalu Masters of Rock, který jako každý rok zaplnil městečko Vizovice a areál Likérky Jelínek. První den festivalu vystoupili mimo jiné Uriah Heep, Gamma Ray, švédští Eluveitie s novou deskou nebo se také na Ronnie Dio stage po sedmi letech vrátila švédská gothic- industrial metalová kapela Deathstars. Z prvního festivalového dne vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Hlavním lákadlem The Legends Rock Fest bude Zemětřesení

  Festival The Legends Rock Fest se letos v Hořicích u Jičína bude konat už po osmé. Za dobu své existence si vybudoval reputaci jedné z nejosobitějších přehlídek české rockové a metalové elity. Možná i proto tentokrát mezi tradičními jmény najdeme Zemětřesení - legendární český all-star projekt, který se zde českému publiku nejspíš představí naposledy.

Další podobné články