Foto: Metalfest, Plzeň, 2.6.2013

Poslední festivalový den se přihlásil opět neustálým deštěm pouze s rúznou intenzitou. Čechy se v neděli 2.června začínaly utápět ve vodě a Metalfest čekala poslední přívalová vlna - naštěstí jen muziky.

 Na nikom z fanoušků už nemohla zůstat suchá nit, a přesto každá z kapel měla v kotli své věrné posluchače, kteří v neděli tančili, možná i trochu v euforii, že se dočkají hlavních hvězd a můžou odjet domů do sucha a do tepla. Drsní Varg dokonce vyzvali na podium dívky z davu, které to jako "křoví" pěkně rozbalily. Vystřídali je Freedom Call a dav už značně zhoustl. Po nich se svým svižným folk metalem nastoupili Korpiklaani a v kotli to začalo pěkně od podlahy (tedy od bláta...) vřít. Ti uvaření končili v rukách nad hlavami všech a byli přehazováni přes hrazení, jejich proud neustal co kapela hrála. A koho ještě snad i tato hudba nechala v klidu, neuvěřitelným a svým typickým dravým projevem strhli Airbourne.Jako blesk z nebe vtrhli na podium a rozpoutali tu pravou kytarovou bouřku. Ne nadarmo se o nich říká, že jsou nástupci AC/DC. Zpěvák šplhá s kytarou po sloupech, rozbíjí hlavou plechovky s pivem a hází je do davu - divadlo na které se nezapomíná. O lehké zklidnění se na závěr večera postaral démonický King Diamond svou monstózní jevištní podívanou. Gotické kulisy, Kingův řezavý ječivý hlas a skvělí doprovodní muzikanti se postarali o parádní závěr festivalu.

Co říct závěrem...? Letošní Metalfest se nesl v duchu bahenních metalistů, ale voda opadne - zážitky zůstanou.

Z koncertu kapel Varg, Freedom Call, Korpiklaani, Airbourne a Kinga Diamonda vám přinášíme fotoreport. 

Fotografie z dalších festivalových dnů

Pátek 30.května

Sobota 1.června

 

 

Přehled

 • Místo konání: Lochotínský amfiteátr, Plzeň
 • Datum: neděle, 02 červen 2013
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články