Adam Bomb se vrátí do Prahy

V rámci aktuálního evropského turné se v pražském klubu Modrá Vopice se svou dynamickou show plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů představí veterán newyorské klubové scény - zpěvák a kytarista Adam Bomb. Jeho nenapodobitelná pódiová prezentace je tuzemskému publiku dobře známa, není tedy divu, že po čtyřech letech půjde o netrpělivě očekávaný návrat.

Adam Bomb v Modré Vopici vystoupil už v roce 2014. Adam Bomb v Modré Vopici vystoupil už v roce 2014. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba se datují do roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý založil se zpěvákem Geoffem Tatem (ex Queensryche, Avantasia) skupinu Tyrant. Opravdu zlomový okamžik však nastal o rok později, kdy se setkal s Eddiem Van Halenem a absolvoval u něho několik kytarových lekcí. Ještě téhož roku nastoupil v Seattlu do skupiny TKO, s níž později nahrál své první album. V roce 1981 se dostal do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss.

V roce 1982 se přestěhoval do Hollywoodu, kde žil a zkoušel ve společném domě s Izzym Stradlinem a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelil se s jejich kytaristou Tommym Thayerem (dnes Kiss), který ho přesvědčil aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakoval za Yngwieho Malmsteena ve skupině Steeler, nahrával s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a později s bývalými členy Aerosmith, Riot a skupiny Billyho Idola založil svou první kapelu.

Od té doby má na svém kontě 14 alb (2 se svým bočním projektem Get Animal), spolupráci s mnoha velikány včetně Chucka Berryho nebo baskytaristy Johna Paula Jonese z Led Zeppelin. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem (Hanoi Rocks). Bombovy show jsou opravdovým rock´n´rollovým svátkem, plným známých melodií a výrazných pyrotechnických efektů.

 

 

Poprvé budeme mít možnost se seznámit živě s tvorbou newyorské kapely Blue Movie & Black Film, soustředěné kolem charismatického kytaristy Tonyho Parise. Od počátku se Blue Movie vydávají cestou stírání jemné linie mezi hranicemi hudebních žánrů. Od studia až po koncertní jeviště se skupina snaží šířit upřímné a skutečné emoce ve všech svých hudebních snahách. Jejich originální zvuk spojuje mnoho různých hudebních vlivů, které se soustřeďují do tvrdých kytarových riffů hnaných výraznou prací baskytary, chytlavého vokálního frázování a zvuku bicích s namíchanými syntetickými zvuky. Kapela vydala debutové EP 8MM Love Songs koncem roku 2012. Pokračování Delusions in Technicolor (2014) dále prohlubuje potřebu kapely ještě více cizelovat svůj ojedinělý zvuk a posouvat hranici vlastních skladatelských a textařských dovedností. Na EP Synthetic III (2015) přišla nová sestava skupiny se směsí temnějšího zvuku a agresivnější energie. Nahrávku doprovázela komiksová kniha Echoes Across Time. Kniha a její příběh daly vzniknout alter egu Blue Movie pod názvem Black Film. Na podzim roku 2018 Blue Movie vydali Broken Machines - nové album, které znovu posunuje jejich tvorbu do nových horizontů.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Nasty Ratz vznikli v Praze na konci roku 2012. Jejich vzorem jsou Kiss, Guns N'Roses nebo Mötley Crüe. Zahráli si s několika významnými muzikanty včetně Adama Bomba. V pozici předkapely ale nezůstali dlouho a jako headlineři vystupovali po celé Evropě. První EP I Don't Wanna Care vyšlo v roce 2014 pod hlavičkou Leviathan Records . Baskytaru na něm obstaral Srpenth z rakouských Belphegor. I to zapříčinilo jeho rychlé vyprodání. V roce 2015 vyšlo u řeckého vydavatelství Sleazy Rider Records první dlouhohrající album First Bite. Kapela v současné době pracuje na jeho následovníku, kterého plánuje vydat koncem roku. První ochutnávkou jsou singly Price of Love a Poetic Justice.

Liquid Jesus se začali formovat v květnu 2015. V následujícím roce nahráli své první EP Time Machine. Ostruhy získali jako support kapel Get Dead (USA), Johnny Firebird (GER), Nowherebound (USA) nebo Chrise Holmese (ex-W.A.S.P.). Díky výhře v soutěži vystoupili také na Čarodějálesu 2017 po boku zvučných jmen Clawfinger či Dog Eat Dog. V současné době kapela funguje jako čtyřčlenné seskupení, které tvoří zpěvák Micky, kytarista Filip, basista Lucas a bubeník Ferda. V dubnu 2017 kapela vydala dva samostatné singly Misunderstood Soul a Let's Go. Liquid Jesus svoji tvorbu žánrově označují jako glam punk a lze v ní nalézt vlivy řady různých kapel.

Přehled

 • Název akce: ADAM BOMB (USA), Liquid Jesus, Nasty Ratz
 • Datum: pátek, 26 duben 2019
 • Místo: Modrá Vopice Praha
 • Cena: 250 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • První den Masters of Rock nabídl velké metalové návraty i rockové veterány

  Do Vizovic se po roce opět sjely tisíce fanoušků metalové muziky ze všech koutů Evropy, kteří si nechtěli nechat ujít další ročník Masters of Rock. Počasí bylo letos milosrdné a kromě jedné jedné krátké nedělní průtrže mračen, nebombardovalo návštěvníky ani přívaly deště, ani nemilosrdnými slunečními paprsky. Většinou bylo pod mrakem s občasnou sprškou. Na seznamu kapel byla znovu spousta navrátilců, ale jako vždy se tu dalo najít pár nových jmen. A některá z nich mě obzvláště zajímala.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

Další podobné články