Afro Celt Sound System svou hudbou omámí Lucerna Music Bar

Znáte zvuk bubnu bodhran, keltských dud, buzuki, africké loutny kora či mluvícího bubnu? Pokud ne, máte jedinečnou šanci tyto a mnohé další nástroje slyšet naživo na exkluzivním koncertě skupiny Afro Celt Sound System 9. května v pražském Lucerna Music Baru, v rámci projektu United Islands České spořitelny.

Afro Celt Sound System Afro Celt Sound System Zdroj: afroceltsoundsystem.net

Hudebníci z Afro Celt Sound System se rozhodli, že svou tvorbu nechají podmanit vlivům z jedné strany africké a ze strany druhé keltské tradiční hudby. Díky nástrojům, které spolu nikdy předtím pohromadě nehrály, tak vytváří originální skladby plné tanečních rytmů. Někdy mají blíž k tradici, jindy zase až k elektronické moderní hudbě.

Uznávaný britský žurnalista Colin Irwin o Afro Celt Sound System napsal: „Je to velice keltské. Je to velice africké. A je to velmi, velmi dobré. Nenajdete vzrušivější a dokonalejší projekt, který by oslnivěji oznamoval konec století a zvěstoval úsvit nového. Afro Celt Sound System prochází skrze tradice, kultury, věk, geografii a léčí naše předsudky o hudbě.“ 

Podle producenta a skladatele Jamese McNallyho kapela zbořila kategorie world music, rock i černošskou hudbu, a nechala tak volný prostor k prolínání různých hudebních tradic. Vznikla tak opravdová hudební diskuze lidí z různých míst.

Co k tomu dodat? Snad jen, že jejich muziku, které se věnují již 15 let, si velmi oblíbili i takoví muzikanti, jakými jsou Peter Gabriel, Robert Plant (Led Zeppelin) či Sinead O´Connor. V Lucerna Music Baru vystoupí Afro Celt Sound System v kompletní sestavě s aktuálním dvojalbem Capture, které obsahuje výběr z posledních pěti počinů. Nástroje se rozezní již 9. května ve 20 hodin. Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejích.

Přehled

 • Název akce: Afro Celt Sound System
 • Datum: středa, 09 květen 2012
 • Místo: Lucerna Music Bar Praha
 • Cena: od 550 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Original Gypsies znovu roztančí Forum Karlín

  Hudební legendy z Francie se po vyprodaném koncertě před dvěma lety znovu vrací do Prahy potěšit své fanoušky. Zakládající členové světoznámých Gipsy Kings dokazují po celém světě, že jsou i nadále králové romské hudby. Na dvouhodinové show plné energie zazní megahity jako Bamboleo, Volare či Baila Me, které rozhodně nenechají nikoho v klidu.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Selmy Uamusse

  Mozambik patří, podobně jako Kapverdy či Brazílie, mezi kulturně navzájem spřízněné země portugalské sféry. Po hudební stránce je to ovšem zatím nezmapovaný region. O to větším překvapením je zpěvačka Selma Uamusse, která organicky spojuje dva dosud oddělené světy - živelné rytmy mosambického venkova, i funk a zvukovou psychedelii evropských klubů. Přijďte do Paláce Akropolis 29. listopadu!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Lakha Khana

  Virtuózní houslista Yehudi Menuhin kdysi prohlásil, že temný a hypnotický tón nástroje sarangi je tím nejpřesnějším obrazem indické duše. Jedná se o paralelu evropských houslí, která je ovšem podobně jako sitar opatřena sadou rezonančních strun a užívá se jak v klasické, tak i lidové hudbě. Pojďte soutěžit s redakcí musicweb.cz o lístky na 18. listopadu do Paláce Akropolis.