Amfiteátr Na Bojišti ožije již za týden festivalem Trutnov Open Air

Brány areálu Na Bojišti se již příští týden otevřou festivalu Trutnov Open Air. Kultovní festival, přezdívaný jako český Woodstock, který se letos koná od 16. do 19. srpna, si připomene nedávné smutné události (nejen) pro český underground – je věnován in memoriam Václavu Havlovi a Ivanu Martinu Magorovi Jirousovi. Pouze truchlit se však rozhodně nebude.

Trutnov Open Air Trutnov Open Air Zdroj: archiv festivalu

Komu se nechce čekat do čtvrtka 16. srpna na oficiální začátek oslav, může se již ve středu při západu slunce dostavit do undergroundového stanu. Proběhne zde neoficiální zahájení se zatím nezveřejněným programem. A na co se můžeme těšit v následujících dnech kromě nezaměnitelné atmosféry?

Trutnov letos opět potěší nu-metalisty; zatímco loni amfiteátr navštívil Brian „Head“ Welch, letos přijede aktuální sestava skupiny Korn, kterou Welch v roce 2005 opustil. Dalšími zajímavými zahraničními hosty budou například John Cale, spoluzakladatel skupiny The Velvet Underground, punkeři Anti-Flag nebo Adam Cohen, syn slavného písničkáře Leonarda. Do Podkrkonoší zamíří i americká pop-punková skupina Yellowcard, indie kapela White Rabbits a belgičtí alternativní rockeři dEUS.

 

 

Festival se však již jako tradičně může pochlubit také výborným line-upem složeným z českých interpretů. Stejně jako u zahraničních skupin zde platí, že žánrům se meze nekladou a o zajímavé kombinace skutečně nebude nouze. Ze starších umělců se představí mimo jiné Plastici, Ondřej Havelka s Melody Makers, Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Marta Kubišová, Vlasta Redl, Jaroslav Hutka nebo skupina Už jsme doma. Mladší generaci budou reprezentovat například Hentai Corporation, Goodfellas nebo elektronické Kazety. Nebude chybět ani Mňága a Žďorp, J.A.R., Visací zámek nebo Vltava.

To vše a mnohem více bude k vidění a slyšení na festivalu Trutnov Open Air, který se koná v areálu Na Bojišti od 16. do 19. srpna. Vstupenky lze objednat na oficiálních stránkách na dobírku za 980 korun, na místě budou stát 1200 korun.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Před Kool & the Gang zahrají David Kraus & Gipsy Brothers a Top Dream Company

  Na konci loňského roku jsme vás již informovali o koncertě legendárních Kool & the Gang v Praze a vzhledem k tomu, že se uskuteční už zanedlouho, naši pozvánku nejen oživíme, ale i doplníme o předkapely, které budou mít za úkol diváky pěkně rozehřát.

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí.  
  Nedělní program zahrnoval mimo jiné koncerty kapel Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Robin&son, Barbora Poláková, Lake Malawi, PSH, Rybičky 48, Mucha, Klara & The Pop či Krucipüsk. Na samotný závěr celého festivalu zahrál se svojí kapelou Tomáš Klus. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.