Amfiteátr Na Bojišti ožije již za týden festivalem Trutnov Open Air

Brány areálu Na Bojišti se již příští týden otevřou festivalu Trutnov Open Air. Kultovní festival, přezdívaný jako český Woodstock, který se letos koná od 16. do 19. srpna, si připomene nedávné smutné události (nejen) pro český underground – je věnován in memoriam Václavu Havlovi a Ivanu Martinu Magorovi Jirousovi. Pouze truchlit se však rozhodně nebude.

Trutnov Open Air Trutnov Open Air Zdroj: archiv festivalu

Komu se nechce čekat do čtvrtka 16. srpna na oficiální začátek oslav, může se již ve středu při západu slunce dostavit do undergroundového stanu. Proběhne zde neoficiální zahájení se zatím nezveřejněným programem. A na co se můžeme těšit v následujících dnech kromě nezaměnitelné atmosféry?

Trutnov letos opět potěší nu-metalisty; zatímco loni amfiteátr navštívil Brian „Head“ Welch, letos přijede aktuální sestava skupiny Korn, kterou Welch v roce 2005 opustil. Dalšími zajímavými zahraničními hosty budou například John Cale, spoluzakladatel skupiny The Velvet Underground, punkeři Anti-Flag nebo Adam Cohen, syn slavného písničkáře Leonarda. Do Podkrkonoší zamíří i americká pop-punková skupina Yellowcard, indie kapela White Rabbits a belgičtí alternativní rockeři dEUS.

 

 

Festival se však již jako tradičně může pochlubit také výborným line-upem složeným z českých interpretů. Stejně jako u zahraničních skupin zde platí, že žánrům se meze nekladou a o zajímavé kombinace skutečně nebude nouze. Ze starších umělců se představí mimo jiné Plastici, Ondřej Havelka s Melody Makers, Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Marta Kubišová, Vlasta Redl, Jaroslav Hutka nebo skupina Už jsme doma. Mladší generaci budou reprezentovat například Hentai Corporation, Goodfellas nebo elektronické Kazety. Nebude chybět ani Mňága a Žďorp, J.A.R., Visací zámek nebo Vltava.

To vše a mnohem více bude k vidění a slyšení na festivalu Trutnov Open Air, který se koná v areálu Na Bojišti od 16. do 19. srpna. Vstupenky lze objednat na oficiálních stránkách na dobírku za 980 korun, na místě budou stát 1200 korun.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.

 • Korn budou mít vlastní značku kávy

  Korn se již brzy přidají ke kapelám, které mají ve své nabídce merchandise i nějakou potravinu. Bude to káva, kterou kapela vybírala z mnoha variant. Členové Korn totiž kávu dle svých slov zbožňují.

 • Foto: Eurotrialog, Mikulov, 24.8.2018

  Již 20. ročník festivalu nepopulární hudby začal včera v Mikulově! Plný večer úžasné hudby, skvělých muzikantů a báječné atmosféry, ze kterého vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Olin Nejezchleba + Vladimír Mišík, Střelecký ostrov, Praha, 23. 8. 2018

  Na pražském Střeleckém ostrově zahrál ve čtvrtek večer Olin Nejezchleba s kapelou Kybabu a Vladimír Mišík & ETC...