Behemoth na jaře ovládnou Zlín

Polský blackened death metalový kvartet Behemoth je na druhé části svého evropského turné. S aktuální deskou The Satanist se zastaví i ve Zlíně. Dne 24. dubna je tak můžete vidět spolu s kapelami Bölzer a Thaw na jediném vystoupení v naší republice.

Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Zdroj: Pakkotoisto.com

Gdaňská kapela, která svůj název odvodila od biblické příšery ilustrující ďábla, hraje v polské metalové hudební scéně velmi důležitou roli. Behemoth fungují již od roku 1991 a v současné době je tvoří čtveřice hudebníků s pseudonymy Nergal, Orion, Seth a Inferno. Desátou desku pojmenovanou The Satanist vydali 3. února loňského roku. V srpnu 2010 byla Nergalovi diagnostikována leukemie, ze které se úspěšně vyléčil. The Satanist se tak stala první nahrávkou, která vznikla po Nergalově léčení. 

 

 Poláky budou na koncertní šňůře doprovázet další dvě bandy. Švýcaři Bölzer se žánrově řadí do black/death metalu. Zatím nevydali žádné plnohodnotné studiové album, ale nahráli demo Roman Acupuncture a dvě EP – Aura a Soma.

Druhým hostem bude polská kapela Thaw, jež má také co do činění s black metalem. Tito metalisté však za sebou mají už dvě plnohodnotná alba. První jednoduše pojmenované Thaw a druhé Earth Ground, které bylo vydáno v loňském roce.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Všechny tři tyto kapely můžete slyšet a vidět naživo 24. dubna 2015 ve zlínském Masters of Rock Café. Bude to jediná možnost být svědky show Behemoth v České republice na tomto turné. Vstupenky si můžete objednat na stránkách Masters of Rock, či zakoupit v klasických předprodejích za 650 korun. 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • České Budějovice čeká Southern Steel Night Vol.4

  České Budějovice se na konci března stanou dějištěm Southern Steel Night Vol. 4 a promění se tak z jihočeského města na město z jihu USA.

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

Další podobné články