Behemoth na jaře ovládnou Zlín

Polský blackened death metalový kvartet Behemoth je na druhé části svého evropského turné. S aktuální deskou The Satanist se zastaví i ve Zlíně. Dne 24. dubna je tak můžete vidět spolu s kapelami Bölzer a Thaw na jediném vystoupení v naší republice.

Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Zdroj: Pakkotoisto.com

Gdaňská kapela, která svůj název odvodila od biblické příšery ilustrující ďábla, hraje v polské metalové hudební scéně velmi důležitou roli. Behemoth fungují již od roku 1991 a v současné době je tvoří čtveřice hudebníků s pseudonymy Nergal, Orion, Seth a Inferno. Desátou desku pojmenovanou The Satanist vydali 3. února loňského roku. V srpnu 2010 byla Nergalovi diagnostikována leukemie, ze které se úspěšně vyléčil. The Satanist se tak stala první nahrávkou, která vznikla po Nergalově léčení. 

 

 Poláky budou na koncertní šňůře doprovázet další dvě bandy. Švýcaři Bölzer se žánrově řadí do black/death metalu. Zatím nevydali žádné plnohodnotné studiové album, ale nahráli demo Roman Acupuncture a dvě EP – Aura a Soma.

Druhým hostem bude polská kapela Thaw, jež má také co do činění s black metalem. Tito metalisté však za sebou mají už dvě plnohodnotná alba. První jednoduše pojmenované Thaw a druhé Earth Ground, které bylo vydáno v loňském roce.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Všechny tři tyto kapely můžete slyšet a vidět naživo 24. dubna 2015 ve zlínském Masters of Rock Café. Bude to jediná možnost být svědky show Behemoth v České republice na tomto turné. Vstupenky si můžete objednat na stránkách Masters of Rock, či zakoupit v klasických předprodejích za 650 korun. 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

  Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

 • Na Rock of Sadská bude opět po roce znít němčina

  Pořadatelé festivalu Rock of Sadská našli zalíbení v německé industriální scéně a každý rok svým návštěvníkům představí aspoň jednoho reprezentanta tohoto stylu. Letošek nebude výjimkou, ale kostru dvoudenního programu pochopitelně tvoří hlavně čeští interpreti.

 • Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal
  10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.
 • Závěr Masters of Rock obstarali rockoví komedianti a progresivní titáni

  Zatímco sobotní dvojka Tarja a Within Temptation spolu báječně souzněla, nedělní finálový pár mohl jenom těžko být rozdílnější. Předtím se ale ještě na pódiu vystřídala řádka kapel, z nichž mnohé lze dnes již považovat klasiky.