Behemoth na jaře ovládnou Zlín

Polský blackened death metalový kvartet Behemoth je na druhé části svého evropského turné. S aktuální deskou The Satanist se zastaví i ve Zlíně. Dne 24. dubna je tak můžete vidět spolu s kapelami Bölzer a Thaw na jediném vystoupení v naší republice.

Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Behemoth v dubnu ovládnou Masters of Rock café Zdroj: Pakkotoisto.com

Gdaňská kapela, která svůj název odvodila od biblické příšery ilustrující ďábla, hraje v polské metalové hudební scéně velmi důležitou roli. Behemoth fungují již od roku 1991 a v současné době je tvoří čtveřice hudebníků s pseudonymy Nergal, Orion, Seth a Inferno. Desátou desku pojmenovanou The Satanist vydali 3. února loňského roku. V srpnu 2010 byla Nergalovi diagnostikována leukemie, ze které se úspěšně vyléčil. The Satanist se tak stala první nahrávkou, která vznikla po Nergalově léčení. 

 

 Poláky budou na koncertní šňůře doprovázet další dvě bandy. Švýcaři Bölzer se žánrově řadí do black/death metalu. Zatím nevydali žádné plnohodnotné studiové album, ale nahráli demo Roman Acupuncture a dvě EP – Aura a Soma.

Druhým hostem bude polská kapela Thaw, jež má také co do činění s black metalem. Tito metalisté však za sebou mají už dvě plnohodnotná alba. První jednoduše pojmenované Thaw a druhé Earth Ground, které bylo vydáno v loňském roce.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Všechny tři tyto kapely můžete slyšet a vidět naživo 24. dubna 2015 ve zlínském Masters of Rock Café. Bude to jediná možnost být svědky show Behemoth v České republice na tomto turné. Vstupenky si můžete objednat na stránkách Masters of Rock, či zakoupit v klasických předprodejích za 650 korun. 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nová deska Amon Amarth se blíží

  Jedenáctá řadová deska Berserker severských Amon Amarth vyjde co nevidět. Kapela, která letos v létě vystoupí na plzeňském Metalfestu, přivítá nový přírůstek už v květnu. Amoni ze zbrusu nové desky sdíleli i první ochutnávku Raven’s Flight.

 • Rammstein po letech vydali novou muziku

  Na nový materiál si fanoušci museli počkat deset let. Výsledek však stojí za to.

 • Def Leppard s Whitesnake vrátí Prahu do osmdesátých let

  Pražská O2 arena zažije v červnu dvojkoncert, jaký nemá obdoby. Během jednoho večera se představí hned dva velikáni rockové historie. Oba pocházejí z Anglie a oba zažili svou největší slávu na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy prodávali miliony alb a hráli pro plné stadiony.

 • Adam Bomb se vrátí do Prahy

  V rámci aktuálního evropského turné se v pražském klubu Modrá Vopice se svou dynamickou show plnou ostrých kytarových riffů a pyrotechnických efektů představí veterán newyorské klubové scény - zpěvák a kytarista Adam Bomb. Jeho nenapodobitelná pódiová prezentace je tuzemskému publiku dobře známa, není tedy divu, že po čtyřech letech půjde o netrpělivě očekávaný návrat.