České hrady míří na Kunětickou horu

Blíží se konec července, což je pro všechny Východočechy již tradičně signálem vyrazit na „Kuňku“, která se ve dnech 27. a 28. července stane třetí zastávkou putovního festivalu České hrady.

České hrady - Kunětická hora České hrady - Kunětická hora Zdroj: ceskehrady.cz

Při pohledu na letošní line-up Českých hradů některé fanoušky zklame a jiné potěší vynechání několika stálic tohoto festivalu. Na akci tentokrát nevystoupí skupina Kryštof (u které stále probíhá koncertní pauza), Vypsaná fiXa, ani Divokej Bill. Co však festival nabídne místo nich?

Pátek 27. července je koncipován jako karnevalový zahajovací večírek a vystoupí na něm skupiny Mother’s Angels, UDG a Chinaski. Proběhne také vyhlášení nejlepší karnevalové masky a tombola. Sobotní program otevře již v půl dvanácté hard-rocková skupina Dilated. Poté se mohou návštěvníci těšit například na Davida Kollera, Monkey Business nebo Visací zámek. Hradní akustiku vyzkoušejí i Horkýže Slíže, Mandrage, Polemic či Tomáš Klus. Jako již tradičně se mohou návštěvníci festivalu v příhodnou chvíli vydat také na bezplatnou prohlídku hradu.

 

 

Ve večerním programu se představí MIG 21, dorazí i Nightwork se svojí teplákovou show. O rozSKÁkání areálu se jistě zaslouží skupina Sto zvířat. Východočeskou zastávku Českých hradů uzavřou kapely No Name a W.A.F.

Vstupenky na festival České Hrady na Kunětické hoře lze získat v předprodejní síti Ticketstrem. Páteční lístek v ceně 250 korun (na místě 300 korun), sobotní za 400 korun (na místě 450 korun). Pro největší nadšence festivalové hradní atmosféry jsou připraveny k zakoupení také zvýhodněné permanentky.

Přehled

 • Název akce: České hrady - Kunětická hora
 • Datum: pátek, 27 červenec 2012
 • Místo: Kunětická hora
 • Cena: 250 Kč/400 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.

 • Foto: Tomáš Klus, Semilasso, Brno, 2. 11. 2018

  Tomáš Klus a jeho cílová skupina vyrazili na turné k nové desce Spolu. Jako první navštívili brněnské Semilasso a to hned třikrát. Na fotogalerii z pátečního koncertu se můžete podívat zde.

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.

 • Foto: Music Festiwall, Praha, 7. - 9. 9. 2018

  Přinášíme Vám fotoreportáž z hudebního festivalu a veletrhu Music Festiwall 2018.