České hrady míří na Kunětickou horu

Blíží se konec července, což je pro všechny Východočechy již tradičně signálem vyrazit na „Kuňku“, která se ve dnech 27. a 28. července stane třetí zastávkou putovního festivalu České hrady.

České hrady - Kunětická hora České hrady - Kunětická hora Zdroj: ceskehrady.cz

Při pohledu na letošní line-up Českých hradů některé fanoušky zklame a jiné potěší vynechání několika stálic tohoto festivalu. Na akci tentokrát nevystoupí skupina Kryštof (u které stále probíhá koncertní pauza), Vypsaná fiXa, ani Divokej Bill. Co však festival nabídne místo nich?

Pátek 27. července je koncipován jako karnevalový zahajovací večírek a vystoupí na něm skupiny Mother’s Angels, UDG a Chinaski. Proběhne také vyhlášení nejlepší karnevalové masky a tombola. Sobotní program otevře již v půl dvanácté hard-rocková skupina Dilated. Poté se mohou návštěvníci těšit například na Davida Kollera, Monkey Business nebo Visací zámek. Hradní akustiku vyzkoušejí i Horkýže Slíže, Mandrage, Polemic či Tomáš Klus. Jako již tradičně se mohou návštěvníci festivalu v příhodnou chvíli vydat také na bezplatnou prohlídku hradu.

 

 

Ve večerním programu se představí MIG 21, dorazí i Nightwork se svojí teplákovou show. O rozSKÁkání areálu se jistě zaslouží skupina Sto zvířat. Východočeskou zastávku Českých hradů uzavřou kapely No Name a W.A.F.

Vstupenky na festival České Hrady na Kunětické hoře lze získat v předprodejní síti Ticketstrem. Páteční lístek v ceně 250 korun (na místě 300 korun), sobotní za 400 korun (na místě 450 korun). Pro největší nadšence festivalové hradní atmosféry jsou připraveny k zakoupení také zvýhodněné permanentky.

Přehled

 • Název akce: České hrady - Kunětická hora
 • Datum: pátek, 27 červenec 2012
 • Místo: Kunětická hora
 • Cena: 250 Kč/400 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Mezi Ploty, Bohnice, Praha, 26. 5. 2019

  Již po 27. se konal v areálu psychiatrická nemocnice Bohnice multižánrový festival Mezi Ploty. Letošní ročník přilákal rekordní počet návštěvníků, kteří si mohli vybrat z velikého počtu kapel, divadel, přednášek, workshopů a dalších doprovodných akcí.  
  Nedělní program zahrnoval mimo jiné koncerty kapel Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Robin&son, Barbora Poláková, Lake Malawi, PSH, Rybičky 48, Mucha, Klara & The Pop či Krucipüsk. Na samotný závěr celého festivalu zahrál se svojí kapelou Tomáš Klus. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.

 • Foto: Pražský Majáles, Letiště Letňany, Praha, 27. 4. 2019

  V sobotu 27. dubna se na pražském letišti Letňany konal již 15. ročník Pražského Majálesu. Tento Open Air přilákal tisíce návštěvníků, kteří mohli na celkem třech pódiích zhlédnout celkem 20 kapel. Každá stage byla víceméně rozdělena dle hudebních žánrů. Na hlavním pódiu se představili popové kapely jako Mirai, Pavel Calta, Marek Ztracený, Ben Cristovao či Kryštof. Rocková stage přivítala například kapelu Gaia Mesiah, Pipes & Pints, Horkýže Slíže či Dymytry. Poslední pódium patřilo alternativnější scéně. Zde se představil například Marpo, Ego, Kali & Peter Pann či Mydy Rabycad. Během dne byla také slavnostně zvolena královna a král Pražského Majálesu. Oba tituly nakonec získali studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce. 

 • Hlavními hvězdami Studentského Majálesu v Brně jsou David Koller a německá kapela Leoniden!

  Studentský Majáles Brno přiveze do moravské metropole zvučná jména české i zahraniční hudební scény! Hlavními hvězdami jsou David Koller, německá indie-rocková kapela Leoniden a švédský raper Prop Dylan. Návštěvníci se mohou těšit také na Pokáče, PSH, Skyline, Cocotte Minute, Ventolina a další. Devátý ročník proběhne 10. května ve sportovním areálu Hněvkovského v brněnském Komárově. Tolik skvělé muziky za 100 Kč zažije Brno jen jednou ročně.

 • Rozhovor s Monkey Business: Máme radost, když nám někdo pochválí propracovanost desky

  Monkey Business patří k nejvýraznějším jménům české hudební scény. Taneční projekt multiinstrumentalisty Romana Holého se na ní pohybuje osmnáct let, které provází úspěšná alba i profesními ocenění. V říjnu vydali již deváté album Bad Time For Gentlemen, které přináší několik změn. Nejen o nich se rozpovídali Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert a baskytarista Pavel Mrázek.