Dark Tranquillity a Death Angel spojí síly a představí se v klubu Futurum

Dark Tranquillity a Death Angel mají venku zbrusu nová studiová alba a vyrazili nezávisle na sobě na podzimní turné napříč Evropou. V pražském klubu Futurum se 27. listopadu obě turné střetnou a fanoušci se tak mohou těšit na pořádnou metalovou nálož. Dark tranquillity s sebou přivezou gothickou Tristaniu, Death Angel zase kapely Dew-Scented, Adimiron a Extrema.

Dark Tranquillity Dark Tranquillity Zdroj: metalsucks.net, Daniel Falk

Headlinerem této akce, která téměř hraničí s označením menšího klubového festivalu, budou Švédové Dark Tranquillity, kteří jsou právem považováni za jedny ze zakladatelů melodického death metalu. V květnu tohoto roku vydali jubilejní desátou desku nazvanou Construct, na kterém se hudebně vydali opět trochu jiným směrem. Novinka je temnější, melodičtější i tvrdší, ale s jasně rozpoznatelným rukopisem Dark Tranquillity.

Na otázku, zda měla kapela před vstupem do studia jasně stanovený plán, jakým směrem se bude novinka odebírat, kytarista Niklas Sundin pro časopis Louder Than Hell řekl: „Nikdy jsme žádný definovaný plán neměli. Většinou začínáme psát songy, aniž bychom přesně věděli, kam nás hudba zavede. Pokaždé, když jsme se rozhodovali, zda se příští album bude ubírat určitým směrem, to skončilo přesně naopak, ha ha! Tentokrát jsme si však všichni byli jistí, že musíme udělat něco jiného, abychom našli motivaci, vůbec nějaké album udělat. Je to velmi podobná situace jako před Projector (1999), kde jsme se buď mohli rozpadnout, nebo udělat něco nového a poté, co jsme si tohle uvědomili, jsme vlastně uspěli v našem znovunalezení.

Čtěte také: Odkaz Chucka Schuldinera ožil v roxy v podobě Death

Druhou hvězdou večera bude trashmetalová ikona Death Angel, která začínala s velikány žánru jako je Metallica, Slayer či Megadeth a která se po svém rozpadu v 90. letech dala v roce 2001 znovu dohromady, aby zpět dobyla trashmetalová srdce fanoušků. Stejně jako Dark Tranquillity i Death Angel v Praze představí nové album, které dostalo název The Dream Calls For Blood. Z nové nahrávky opět čpí lehkost, hitovost a hlavně pohoda, ve které se momentálně tato thrashová legenda nalézá.

 

 

Jako další se během večera představí gothic metaloví průkopníci z 90. let, norká kapela Tristania, která započala svou novou éru s novou vokalistkou Mariangelou Demurtas. Také Tristania se pro aktuální turné vybavila novou desku, která pojala jméno Darkest White.

Dalšími kapelami jsou němečtí thrasheři Dew-Scented, italští progresivci Adimiron a taktéž italští thrasheři Extrema.

Přehled

 • Název akce: Dark Tranquillity
 • Datum: středa, 27 listopad 2013
 • Místo: Praha Futurm
 • Cena: 540 KČ
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!