Gamma Ray: Armáda nemrtvých se dala do pohybu

Německá power metalová formace Gamma Ray vydala nové album Empire of the Undead. V rámci turné k nové desce se dvakrát zastaví v ČR, poprvé ve čtvrtek 20.března v pražském Retro Music Hall, o den později pak ve zlínském Masters of Rock Café.

Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Gamma Ray na turné Skeletons&Majesties Live Zdroj: ear-music.net

Po loňském vystoupení s Helloween v pražské Tipsport aréně se Gamma Ray vrací zpět do naší domoviny – tentokrát jako hlavní kapela, jak se k nim koneckonců sluší a patří. Parťáky na šňůře jim dělají italští symfonici Rhapsody of Fire.

Pro více informací ke koncertu Rhapsody of Fire klikněte zde.

Hansenova banda  přijede představit nové album , Empire of the Undead. Od posledního alba uplynuly čtyři roky, což je na poměry Gamma Ray dlouhá doba. Podobná pauza se zatím v historii kapely odehrála pouze jedinkrát – mezi deskami No World Order a Majestic.

Jak prohlásil Kai Hansen, jako by jim ve vydání desky bránila nějaká vyšší moc. Po nahrání úvodního singlu Master of Confusion se kapela vydala na turné s Helloween, natočila dalších pár tracků, aby vzápětí vyrazila na další turné. Zrovna, když byli na turné po Jižní Americe, jejich studio v Hamburku lehlo popelem; za své vzala většina vybavení i nástrojů, nahrávky požár naštěstí přežily. Termín vydání se nicméně posunul kamsi do roku 2014.

Čtěte také: Studio Gamma Ray lehlo popelem

Hansen je ovšem věčný optimista, a tak vtipkuje, že „když je tahle příhoda nezastavila, nic, co by je mohlo potkat v budoucnu, už nemá nejmenší šanci.“ Vymodlená deska spatří světlo světa 28.března 2014, krátce po začátku turné. Usměvavý frontman v krátkém teaseru dodává, „že se strašně moc těší, až bude moct pecky z nového alba hrát naživo.“

Jarní turné sestává v tuto chvíli ze šestadvaceti vystoupení. První show si Gamma Ray vychutnají právě v Praze a o měsíc později ji zakončí v Helsinkách.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Album vyjde ve třech verzích, z nichž každá má barevně odlišený přebal. Základní verze je CD zabalené v plastu s tracklistem jedenácti skladeb. Identické skladby nabízí i vinylová edice. V limitované edici byla však kapela velmi štědrá; kromě digipacku se standardním obsahem obsahuje CD ještě tři živé skladby + DVD s živými záznamy ze studia, promoklipy, procházku s kapelou po Hamburgu, rozhovory a videa ze živého DVD Skeletons & Majesties. Pro uživatele iTunes je do alba zařazena i speciální živá bonusovka Men, Martians And Machines.

 

 

I přes všemožné nástrahy a komplikace jsou Gamma Ray zpět a v plné síle, napěchováni optimismem a energií, o kterou se chtějí podělit. Jak ukázali v říjnu Powerwolf, Retro Music Hall může nabídnout skvělou komorní atmosféru. Uvidíme, jak si s ní poradí Hansenova armáda nemrtvých

Přehled

 • Název akce: Gamma Ray (GER), Rhapsody of Fire (ITA)
 • Datum: čtvrtek, 20 březen 2014
 • Místo: Praha Retro Music Hall
 • Cena: 590Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články