Headlinery Rock of Sadská budou letos Pro-Pain

Čtvrtý ročník festivalu Rock of Sadská už klepe na dveře a stejně jako každý rok i tentokrát se pořadatelé při výběru vystupujících snaží pečlivě vyvážit mix osvědčených jmen a překvapení. Pozice hlavní hvězdy letos připadá nezničitelným (téměř doslova) Pro-Pain, ale ve dvoudenním programu jistě najdeme více jmen, jež stojí za pozornost.
Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Foto: Archiv kapely Pro-Pain
 
PRO-PAIN
 
Newyorská mlátička Pro-Pain mísí metal s hardcorem a punkem v nezastavitelném válci už pětadvacet let. Tvrdé začátky už dneska pamatuje jenom Gary Meskil, zpěvák, baskytarista a nezaměnitelný ksicht kapely, který byl u vydání už patnácti studiových alb.
 
To poslední vyšlo v roce 2015 a nese název Voice of Rebellion. "Vždy se snažíme dodat album, na něž můžeme být všichni hrdí," tvrdí Meskil a dodává: "Naši fanoušci nejsou žádní následovníci trendů, jsou dost vybíraví, co se týče hudby. Pokud je s tou naší můžeme inspirovat, pokud můžeme vyslat nějakou pozitivní zprávu, pak o nic víc ani nežádáme. Myslím, že přesně tohle se nám na Voice Of Rebellion podařilo a doufám, že fanouci při jeho poslechu cítí stejnou pýchu, jako my."
 
Účast Pro-Pain na Rock of Sadská byla vážně ohrožena, když se počátkem června stal Gary Meskil v Belgii obětí loupežného přepadení, při němž byl neznámými pachateli téměř ubit k smrti. Nakonec se ale z hodně ošklivě vyhlížejícíh zranění dokázal vylízat, takže o vystoupení jeho party nepřijdeme
 
 
OST+FRONT
 
Ost+Front patřili k velkým překvapením minulého ročníku. Berlínská čtveřice řadící se k následovníkům Rammstein předvedla propracovanou pódiovou show plnou krvavých efektů a úchylných převleků. Hudebně je sice na první poslech zřejmé, kde čerpají inspiraci, ale zároveň odmítají být zaměnitelní a hledají vlastní cestu. U publika každopádně loni sklidili úspěch, a protože i oni byli atmosférou večera nadšení, rozhodli se po roce vrátit zpět. Na aktuální šňůře propagují EP Fiesta de Sexo, poslední řadovkou zůstává počin Ultra z roku 2016.
 
 
PARASITE INC.
 
Dalším zahraničním dílkem do skládačky letošního ročníku jsou Němci Parasite Inc. reprezentující žánr melodického death metalu. Kapela se zformovala před deseti lety v Aalenu. O tři roky později vydávají bezejmenné demo a pečlivě pracují na pověsti proklatě talentované party, jež může zavedené pořádky v žánru trochu zpřeházet.
 
Debutové album Time Tears Down (obsahující všechny písně z dema obohacené o pět novinek) vychází v červnu 2013 u labelu Good Damn Records a sklízí veskrze nadšené ohlasy. Jeho následovníka jsme se zatím nedočkali, ale Parasite Inc. se rozhodně neflákají a budují si reputaci na cestách. Je jisté, že i v Sadské nějací ti fanoušci přibudou.
 
 
VOICE OF RUIN
 
Také smečka Voice of Ruin od Ženevského jezera přiváží nemilosrdnou thrashovou drtičku, která rozemele na prach vše, co jí stojí v cestě. Svou hudební pouť zahájili v roce 2008 a po nezbytném otrkávání se po místních barech a putykách si pomalu ale jistě našli cestu před početnější obecenstvo, a to i mimo hranice rodného Švýcarska.
 
Debutové album Morning Wood vydávají v roce 2014, další Purge and Purify letos. Pokud vás baví kapely jako Lamb of God, na tomto vystoupení byste neměli chybět.
 
 
Pořadatelé nezapomínají ani na českou scénu. Tak jako každý rok nemohou chybět Dymytry a Hand Granade, vrátí se i Debustrol, Root nebo Roxor. Velkým lákadlem budou určitě vystoupení osvědčených Harlej a Arakain.
 
Poprvé se přijedou představit stoupající Limetal či Backfist. A tím výčet zdaleka nekončí. Nabídka je tedy dostatečně pestrá a za cenu 580 Kč není přiliš důvodů k váhání.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Árstídir jsou na desce Nivalis v té nejlepší formě

  Islandská kapela Árstídir již prošla řadou změn, co se počtu členů kapely týče. Nyní v triu vydává nové album nazvané Nivalis, které obsahuje 13 autorských skladeb převážně v angličtině, ale i na rodnou islandštinu, na kterou jsme u této kapely zvyklí, také dojde. Pokračují ve stejném stylu i nyní?

 • Rozhovor s Bad Karma Boy: V Česku chybí celoplošné alternativní rádio

  Produkují hity, ale přesto jsou součástí alternativní scény. Slovenská skupina Bad Karma Boy se od popu s psychedelickou atmosférou posunula blíže k elektronice a své aktuální album Překrásný nový svět představí již tuto sobotu na pražském Metronome festivalu. Na otázky Musicwebu odpovídal frontman kapely Juraj Marikovič.

 • Scream for me, Prague! Koncert Iron Maiden byl triumfem metalu

  Legendární britská kapela Iron Maiden se po dvou letech vrátila do Prahy v rámci turné Legacy of the Beast. A předvedla triumfální metalové představení.

 • Foto: Iron Maiden, Letiště Letňany, Praha, 20. 6. 2018

  Přesně týden po koncertě legendy Ozzyho Osbourna vystoupila na pražském letňanském letišti další legenda. Britská heavymetalová kapela Iron Maiden. Dvouhodinový setlist byl doslova napěchován největšími hity a Maiden ze sebe vydali úplné maximum. Bruce Dickinson, který zanedlouho oslaví své 60. narozeniny, se představil ve vrcholné formě a jeho spoluhráči za ním nikterak nezaostávali. Prohlédněte si fotogalerii ze začátku koncertu.