Headlinery Rock of Sadská budou letos Pro-Pain

Čtvrtý ročník festivalu Rock of Sadská už klepe na dveře a stejně jako každý rok i tentokrát se pořadatelé při výběru vystupujících snaží pečlivě vyvážit mix osvědčených jmen a překvapení. Pozice hlavní hvězdy letos připadá nezničitelným (téměř doslova) Pro-Pain, ale ve dvoudenním programu jistě najdeme více jmen, jež stojí za pozornost.
Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Foto: Archiv kapely Pro-Pain
 
PRO-PAIN
 
Newyorská mlátička Pro-Pain mísí metal s hardcorem a punkem v nezastavitelném válci už pětadvacet let. Tvrdé začátky už dneska pamatuje jenom Gary Meskil, zpěvák, baskytarista a nezaměnitelný ksicht kapely, který byl u vydání už patnácti studiových alb.
 
To poslední vyšlo v roce 2015 a nese název Voice of Rebellion. "Vždy se snažíme dodat album, na něž můžeme být všichni hrdí," tvrdí Meskil a dodává: "Naši fanoušci nejsou žádní následovníci trendů, jsou dost vybíraví, co se týče hudby. Pokud je s tou naší můžeme inspirovat, pokud můžeme vyslat nějakou pozitivní zprávu, pak o nic víc ani nežádáme. Myslím, že přesně tohle se nám na Voice Of Rebellion podařilo a doufám, že fanouci při jeho poslechu cítí stejnou pýchu, jako my."
 
Účast Pro-Pain na Rock of Sadská byla vážně ohrožena, když se počátkem června stal Gary Meskil v Belgii obětí loupežného přepadení, při němž byl neznámými pachateli téměř ubit k smrti. Nakonec se ale z hodně ošklivě vyhlížejícíh zranění dokázal vylízat, takže o vystoupení jeho party nepřijdeme
 
 
OST+FRONT
 
Ost+Front patřili k velkým překvapením minulého ročníku. Berlínská čtveřice řadící se k následovníkům Rammstein předvedla propracovanou pódiovou show plnou krvavých efektů a úchylných převleků. Hudebně je sice na první poslech zřejmé, kde čerpají inspiraci, ale zároveň odmítají být zaměnitelní a hledají vlastní cestu. U publika každopádně loni sklidili úspěch, a protože i oni byli atmosférou večera nadšení, rozhodli se po roce vrátit zpět. Na aktuální šňůře propagují EP Fiesta de Sexo, poslední řadovkou zůstává počin Ultra z roku 2016.
 
 
PARASITE INC.
 
Dalším zahraničním dílkem do skládačky letošního ročníku jsou Němci Parasite Inc. reprezentující žánr melodického death metalu. Kapela se zformovala před deseti lety v Aalenu. O tři roky později vydávají bezejmenné demo a pečlivě pracují na pověsti proklatě talentované party, jež může zavedené pořádky v žánru trochu zpřeházet.
 
Debutové album Time Tears Down (obsahující všechny písně z dema obohacené o pět novinek) vychází v červnu 2013 u labelu Good Damn Records a sklízí veskrze nadšené ohlasy. Jeho následovníka jsme se zatím nedočkali, ale Parasite Inc. se rozhodně neflákají a budují si reputaci na cestách. Je jisté, že i v Sadské nějací ti fanoušci přibudou.
 
 
VOICE OF RUIN
 
Také smečka Voice of Ruin od Ženevského jezera přiváží nemilosrdnou thrashovou drtičku, která rozemele na prach vše, co jí stojí v cestě. Svou hudební pouť zahájili v roce 2008 a po nezbytném otrkávání se po místních barech a putykách si pomalu ale jistě našli cestu před početnější obecenstvo, a to i mimo hranice rodného Švýcarska.
 
Debutové album Morning Wood vydávají v roce 2014, další Purge and Purify letos. Pokud vás baví kapely jako Lamb of God, na tomto vystoupení byste neměli chybět.
 
 
Pořadatelé nezapomínají ani na českou scénu. Tak jako každý rok nemohou chybět Dymytry a Hand Granade, vrátí se i Debustrol, Root nebo Roxor. Velkým lákadlem budou určitě vystoupení osvědčených Harlej a Arakain.
 
Poprvé se přijedou představit stoupající Limetal či Backfist. A tím výčet zdaleka nekončí. Nabídka je tedy dostatečně pestrá a za cenu 580 Kč není přiliš důvodů k váhání.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Slet bubeníků, Kino Koruna, Břeclav, 18. 10. 2018

  Unikátní bubenický projekt STO LET SLET 2018! Chcete slyšet hymny nově vzniklých států po rozpadu Rakouska-Uherska? Mikoláš Chadima je odzpívá a capella a pak se tohoto tématu chopí všichni bubeníci. Tak to je opravdu zážitek, který si nenechte ujít! Fotoreport vám přinášíme z břeclavského vystoupení.

  Obsazení:

  Pavel Fajt …bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv

  Pavel Koudelka …bubny souprava, zpěv

  Miloš Vacík… surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau

  Tomáš Reindl...bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv

  Petr Gablas…cimbál, zpěv

  Mikoláš Chadima … zpěv, saxofony

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Young Gods

  Už přes třicet let posouvají The Young Gods limity zvukových možností. Začali jako průkopníci industriálního punku flirtující se surrealistickým kabaretem. Jako zvukoví čarodějové aplikovali šamanské způsoby na techno a přitom průběžně vybrušovali svůj unikátní zvuk. Souběžně se stali legendou evropské scény. Na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se stále řítí dopředu a odmítají se opakovat. Pojďte na koncert 29. března 2019, díky musicweb.cz můžete vyhrát lístky!

 • Amon Amarth oslaví 25 let existence dokumentem

  Švédské metalové ikony slaví 25 let a k jubileu se rozhodli natočit dokument. Ten bude mapovat jejich kariéru od samého počátku a obsahovat reflexe jednotlivých členů kapely.

 • Lynyrd Skynyrd vydali živé album

  Rocková kapela Lynyrd Skynyrd vydala záznam koncertu, který se odehrál v americkém městě Atlantic City. Vystoupení proběhlo už před dvanácti lety.