Headlinery Rock of Sadská budou letos Pro-Pain

Čtvrtý ročník festivalu Rock of Sadská už klepe na dveře a stejně jako každý rok i tentokrát se pořadatelé při výběru vystupujících snaží pečlivě vyvážit mix osvědčených jmen a překvapení. Pozice hlavní hvězdy letos připadá nezničitelným (téměř doslova) Pro-Pain, ale ve dvoudenním programu jistě najdeme více jmen, jež stojí za pozornost.
Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Vystoupení na Rock of Sadská bude letos pro Pro-Pain již druhou zastávkou v ČR Foto: Archiv kapely Pro-Pain
 
PRO-PAIN
 
Newyorská mlátička Pro-Pain mísí metal s hardcorem a punkem v nezastavitelném válci už pětadvacet let. Tvrdé začátky už dneska pamatuje jenom Gary Meskil, zpěvák, baskytarista a nezaměnitelný ksicht kapely, který byl u vydání už patnácti studiových alb.
 
To poslední vyšlo v roce 2015 a nese název Voice of Rebellion. "Vždy se snažíme dodat album, na něž můžeme být všichni hrdí," tvrdí Meskil a dodává: "Naši fanoušci nejsou žádní následovníci trendů, jsou dost vybíraví, co se týče hudby. Pokud je s tou naší můžeme inspirovat, pokud můžeme vyslat nějakou pozitivní zprávu, pak o nic víc ani nežádáme. Myslím, že přesně tohle se nám na Voice Of Rebellion podařilo a doufám, že fanouci při jeho poslechu cítí stejnou pýchu, jako my."
 
Účast Pro-Pain na Rock of Sadská byla vážně ohrožena, když se počátkem června stal Gary Meskil v Belgii obětí loupežného přepadení, při němž byl neznámými pachateli téměř ubit k smrti. Nakonec se ale z hodně ošklivě vyhlížejícíh zranění dokázal vylízat, takže o vystoupení jeho party nepřijdeme
 
 
OST+FRONT
 
Ost+Front patřili k velkým překvapením minulého ročníku. Berlínská čtveřice řadící se k následovníkům Rammstein předvedla propracovanou pódiovou show plnou krvavých efektů a úchylných převleků. Hudebně je sice na první poslech zřejmé, kde čerpají inspiraci, ale zároveň odmítají být zaměnitelní a hledají vlastní cestu. U publika každopádně loni sklidili úspěch, a protože i oni byli atmosférou večera nadšení, rozhodli se po roce vrátit zpět. Na aktuální šňůře propagují EP Fiesta de Sexo, poslední řadovkou zůstává počin Ultra z roku 2016.
 
 
PARASITE INC.
 
Dalším zahraničním dílkem do skládačky letošního ročníku jsou Němci Parasite Inc. reprezentující žánr melodického death metalu. Kapela se zformovala před deseti lety v Aalenu. O tři roky později vydávají bezejmenné demo a pečlivě pracují na pověsti proklatě talentované party, jež může zavedené pořádky v žánru trochu zpřeházet.
 
Debutové album Time Tears Down (obsahující všechny písně z dema obohacené o pět novinek) vychází v červnu 2013 u labelu Good Damn Records a sklízí veskrze nadšené ohlasy. Jeho následovníka jsme se zatím nedočkali, ale Parasite Inc. se rozhodně neflákají a budují si reputaci na cestách. Je jisté, že i v Sadské nějací ti fanoušci přibudou.
 
 
VOICE OF RUIN
 
Také smečka Voice of Ruin od Ženevského jezera přiváží nemilosrdnou thrashovou drtičku, která rozemele na prach vše, co jí stojí v cestě. Svou hudební pouť zahájili v roce 2008 a po nezbytném otrkávání se po místních barech a putykách si pomalu ale jistě našli cestu před početnější obecenstvo, a to i mimo hranice rodného Švýcarska.
 
Debutové album Morning Wood vydávají v roce 2014, další Purge and Purify letos. Pokud vás baví kapely jako Lamb of God, na tomto vystoupení byste neměli chybět.
 
 
Pořadatelé nezapomínají ani na českou scénu. Tak jako každý rok nemohou chybět Dymytry a Hand Granade, vrátí se i Debustrol, Root nebo Roxor. Velkým lákadlem budou určitě vystoupení osvědčených Harlej a Arakain.
 
Poprvé se přijedou představit stoupající Limetal či Backfist. A tím výčet zdaleka nekončí. Nabídka je tedy dostatečně pestrá a za cenu 580 Kč není přiliš důvodů k váhání.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do České republiky se přijedou rozloučit hudebníci Franka Zappy

  The Grandmothers, The Grandmothers of Invention či The Grande Mothers Re:Invented. Všechny tyto názvy však patří jedné skupině hudebníků, kteří dříve spolupracovali s Frankem Zappou. S mottem: Tohle není jen jeden z dalších comebacků, tohle je reinkarnace Mothers of Invention. Tato parta každopádně přijede v květnu roku 2018 do pražského Lucerna Music Baru, aby připomněla tvorbu fenomenálního rockového skladatele a zpěváka Franka Zappy.

 • The Agony pokřtí své druhé album v pražském Vagonu

  Ženské hardrockové kvarteto The Agony stojí před vydáním svého druhého alba s názvem 689, které slavnostně představí ve středu 20. prosince v pražském klubu Vagon. Kapela desce vybrala hned čtveřici speciálních kmotrů z řad českých interpretů. Nové album zatím neznámou lihovinou polijí Matěj Homola (Wohnout), Klaudius Kryšpín (Pražský výběr), Kuba Ryba (Rybičky 48) a Martin Kolinss (Debustrol, Harlej).

 • Rozhovor s Michalem Prokopem: O hlasivky nijak zvlášť nepečuji

  Mít vlastní předvánoční koncert v Praze se stalo pro zpěváka Michala Prokopa již osobní prestiží a dějištěm toho letošního bude opět Forum Karlín. V pátek 22. prosince zde předstoupí před posluchače, aby připomenul své padesátileté působení na české rockové scéně, které začalo na 1. Československém beatovém festivalu v roce 1967, tedy právě před padesáti lety. Michal Prokop zde hned napoprvé uspěl a z festivalu si odnesl cenu za nejlepšího zpěváka. Zeptali jsme se ho tedy, s kým letos v tomto jubilejním roce vystoupí.

 • Koncert skupiny minus123minut. Všichni jsme Janáčci. Nebo spíš Šoltisovi?

  Potřebujete naplnit klub? Pozvěte si kapelu minus123minut. A nádavkem dostanete minuty nespoutané energie, improvizace a excelentní instrumentální výkony.

Další podobné články