High Five a River Jordan vyráží na turné, na kterém bude legrace

Koncem loňského roku vydaly kapely High Five a River Jordan svá nová alba. Po lednovém křtu v pražském Lucerna Music Baru nyní obě kapely společně vyráží na koncertní šňůru, aby desky představily i svým mimopražským fanouškům. MusicWeb bude u toho!

High Five High Five Foto: Jiří Vörös

Pražští River Jordan vydali 30. listopadu roku 2011 své druhé album Call The Summer, High Five o den později představili svůj debut, EP Dear Anna. Tato časová souslednost není úplně náhodná, obě kapely vydaly svá alba záměrně ve stejnou dobu, aby je 19. ledna společně pokřtily v Lucerna Music Baru. Ale tím jejich spolupráce neskončila, v březnu a dubnu odehrají společně sérii koncertů po českých městech. Tato koncertní šňůra nese název Bude Le Grace MusicWeb Tour 2012.

„Doufáme, že si naše turné užijí nejen fanoušci, ale samozřejmě i my sami, pojedeme jednou velkou dodávkou, takže to bude velká zábava. I proto se tour jmenuje Bude Le Grace. S naší dodávkou plnou LeGrace přivezeme hudební zábavu do všech zastávek naší tour,“ objasňuje název turné Michal Škrabák, frontman River Jordan.

High Five a River Jordan už v rámci turné odehráli koncert v třebíčském klubu Béčko, hlavní část koncertní šňůry odstartuje 3. března v táborském Orionu, kde kapely doplní uskupení Quite Quiet.

V rámci Bude Le Grace MusicWeb Tour 2012 se High Five a River Jordan kromě zmiňovaného Tábora představí v Plzni, Sokolově nebo Liberci. Oproti původním plánům se High Five a River Jordan nepodívají do Budějovic.

Podívejte se: Dvojitý křest High Five a River Jordan v Lucerna Music Baru

„Klub Marty´s, kde jsme měli hrát, byl bohužel zrušen,“ vysvětluje vynechání budějovické štace Honza Richter, zpěvák a kytarista High Five. „O to víc se ale těšíme na zbylé koncerty a na naše mimopražské fanoušky,“ dodává Honza.

High Five a River Jordan odehrají v březnu a dubnu celkem osm koncertů. Kapely vám ve spolupráci s naším serverem MusicWebcz nabídnou možnost nahlédnout do zákulisí jednotlivých koncertů, a to v podobě videodeníku. Určitě to Bude Le Grace!

 

Bude Le Grace MusicWeb Tour 2012:


3. března – Tábor, Orion + Quite Quiet

9. března – Sokolov, kino Alfa + Friday

13. března – Plzeň, Anděl Café + Friday

17. března – Strakonice, Music Bar Křemelka + No Good OK, Jaywalker

30. března – Liberec, Casta Club

31. března – Ústí nad Labem, Circus

13. dubna – Hradec Králové, U Cikána + K2

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Arakain na podzim vyjedou na turné oslavující výročí alba Apage Satanas

  Čas letí neskutečnou rychlostí, a tak si česká metalová legenda letos připomíná již dvacet let od vydání jednoho ze svých nejvýznamnějších alb. Aby toto výročí patřičně oslavila, připravila pro své fanoušky pro podzimní turné hodně exkluzivní setlist.

 • Powerwolf představí album The Sacrament of Sin i v Praze

  Německá powermetalová formace Powerwolf vydá v létě sedmé studiové album. Z toho zveřejnila již druhý singl, píseň Fire & Forgive. Na podzim se skupina vydá i na evropské turné. Jednou ze zastávek je pražská hala Forum Karlín.

 • The Dead Daisies se po roce vrátí do Prahy

  Pojem superkapela už je dnes trochu zprofanovaný. Koncept řady hvězd v jedné skupině většinou nefunguje z prostého důvodu - dříve nebo později na sebe prostě ega narazí a heslo, že moudřejší ustoupí, se mezi rockovými hvězdami moc nenosí. U The Dead Daisies je ale vše trochu jinak.

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.