High Five se představí po boku Jason Helicopta a Anniversary in June

V pražské Malostranské besedě vystoupí trio kapel. Přítomným se představí High Five, Anniversary in June a rakouské uskupení Jason Helicopta. Koncert, během kterého se na pódiu vystřídá slušná řádka hudebníků, proběhne 9. února.

High Five se předvedou v Malostranské besedě High Five se předvedou v Malostranské besedě Zdroj: archiv interpreta

Tři kapely vystoupí na koncertu v Malostranské besedě 9. února pod záštitou módní značky Macbeth, která je inspirovaná hudební scénou. High Five a Jason Helicopta se hudebně setkali již na kompilaci D.I.O. Summer 2012.

High Five je pražská kapela složená z pěti členů. Na svém kontě mají už jedno EP Dear Anna, které vyšlo v roce 2011. Loni High Five přišli se singlem Against the Wall, který se rovněž objevil na již zmíněné kompilaci. V současné době pracují na vydání dalšího EP, jak říká kytarista Ladislav Bělina: „Zatím je vše ve stádiu příprav. Posíláme si nápady, skládáme nové věci a pracujeme na koncertech na jaro a léto."

Anniversary in June si říká seskupení z pražské Michle. Hudba, kterou čtveřice hraje, je založená na nostalgii kytarové vlny první poloviny devadesátých let. Kapela vznikla v roce 2011 a před publikum se dostala poprvé v listopadu minulého roku. Nedávno představila svůj singl Hannah a rovnou ho vypustila do éteru rádia.

 

 

Na únorovém koncertě si zahrají také hosté z Rakouska. Jason Helicopta přispěli na EP kompilaci D.I.O. Summer 2012 singlem Satelites. Dvojice, která tvoří celou kapelu, je zaměřena na hudbu ve stylu elektro, emotronic a popu.

Koncert, na kterém proběhne setkání kapel High Five, Anniversary in June a Jason Helicopta se uskuteční v Malostranské besedě 9. února. Vstupné činí přátelských 100 korun a první tóny se začnou ze sálu ozývat ve 20 hodin.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Skupina minus123 pokřtí novou desku v Lucerna Music Baru

  Po deseti letech přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Novinka obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčely „Minuty" v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvaly i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

 • Mňága a Žďorp vydává album nazvané Třecí plochy

  Mňága a Žďorp vydá 7. 10. své v pořadí čtrnácté studiové album, které je složené z 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.