Kapely Imodium a ZakázanÝovoce vyjely na společné turné

Kapely Imodium a ZakázanÝovoce odstartovaly na začátku října své společné turné pod názvem Mercedes-Benz Live Space Tour 2014. Jde o nejrozsáhlejší turné obou kapel, se kterým navštíví nejen 29 měst v České republice, ale navštíví i Polsko a Slovensko.

Zakázaný ovoce Zakázaný ovoce Zdroj: www.dwd,cz

 Turné Mercedes-Benz Live Space Tour 2014 odstartovalo již 10. října, přičemž nejdůležitější a nejatraktivnější zastávkou bude koncert v pražském Lucerna Music Baru, kde skupina ZakázanÝovoce pokřtí své nové album s názvem Automat na lásku, na kterém se shodou okolností jako producent podílel Thom ze skupiny Imodium. Nedílnou součástí tohoto turné jsou i skupiny Lety Mimo, On The Way a Fortix, které se budou střídat na jednotlivých koncertech jako předkapely.

Dnes čtyřčlenná broumovská formace Imodium patří po deseti letech existence k české klubové a festivalové stálici s rozsáhlou fanouškovskou základnou. Na svém kontě má tři studiová alba, přičemž poslední deska Valerie (2013) získala řadu vynikajících recenzí. V roce 2012 Imodium natočilo dokument „9 ½“ mapující jeho desetiletou éru působení na české scéně. Kapela má na svém kontě i několik hudebních ocenění, ať už v kategorii Objev roku, Videoklip roku nebo Hudební film roku.

ZakázanÝovoce je česká punk rocková hudební partička ze středočeských Říčan. Kapela vznikla v roce 2005. Stejně jako Imodium patří i oni k festivalovým a klubovým stálicím. Na kontě mají 5 desek, jejich nová s názvem Automat na lásku bude představena a pokřtěna právě v rámci tohoto turné.

Pražský koncert podpoří Lety Mimo a On The Way. Lety mimo nejsou žádnými hudebními nováčky české punkové scény. Na konto Letů brzy přibyde jedenáctý počin. Skupina On The Way naopak patří k mladé hudební krvi. Stala se vítězem soutěže Mercedes-Benz Live Space, v níž jednoznačně zvítězila mezi 300 soutěžícími. Talent ani drive téhle partě rozhodně nechybí a určitě stojí za poslechnutí.

Vstupenky na jednotlivé koncerty zakoupíte na webu Alfedusmusic.cz v cenách od 140 do 160 Kč.

 

Sledujte rock na Facebooku: 

 

Přehled

 • Název akce: Imodium & ZakázanÝovoce
 • Datum: pátek, 10 říjen 2014
 • Místo: různá místa
 • Cena: 140-160 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: New Order, Lucerna, 3. 10. 2019

  Britská formace New Order úplně poprvé zavítala do Prahy. Kapela, která vznikla na základech zaniklých Joy Division a díky spojení post-punku, elektroniky a taneční hudby se stala jednou z nejuznávanějších a nejvlivnějších kapel 80. let. Koncertem započalo podzimní turné, které skončilo 17. října v Amsterdamu. Z koncertu vám přinášíme fotoreport. 

 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Divočáci Nashvile Pussy se chystají do Prahy

  Nashville Pussy je americká hardrocková skupina z Atlanty ve státě Georgia. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie a psychobilly až po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických rockových témat - sex, drogy, alkohol, rvačky. 22. července to se svou divokou show rozbalí v pražském klubu Vagon.

 • Foto: Sum 41, Braník, Praha, 18. 6. 2019

  Kanadští punk rockeři Sum 41 se vrátili do Prahy. Konkrétně do areálu smíchovského Staropramenu. Tentokrát si přizvali předskakující Stifled, Criminal Colection a The Creepshow. Mrkněte na náš fotoreport z koncertu: