Ken Hensley v ČR: Dobří holubi se vracejí

Po deseti měsících se hlas Uriah Heep, Ken Hensley, vrací do Čech se svým sólovým komorním koncertováním. V únoru letošního roku jsme jej mohli slyšet v plzeňské Šeříkovce, nyní se rozjede do Brna a Prahy.

Ken Hensley Ken Hensley Eva Makovská, MusicWeb.cz

I tentokrát uvidíme Kena Hensleyho bez vikingského bandu Live Fire, s kterým hraje a objíždí svět v posledních letech. V předvánočním čase se můžeme těšit na exkluzivní program sestavený z moderované diskuze s dotazy diváků (samozřejmě s českým překladem) a koncertního setu sestaveného z mixu písní uriášovské klasiky a Kenovy současné tvorby. Vedle nesmrtelných hitů, jakými jsou July Morning, Lady in Black, Free Me, Rain, Stealin, Look at Yourself a další, zazní i novinky z aktuální studiové desky Love & Other Mysteries.

 

 

Kena Hensleyho můžeme právem považovat za nejpovolanějšího interpreta klasických uriášovských nezapomenutelných songů. Byl to právě on, kdo byl v sedmdesátých letech jejich téměř výhradním autorem. S kapelou vydali třináct studiových alb, než v roce 1980 ze skupiny odešel pro nesouhlas s posunem repertoáru více k popu. Následovala spolupráce s americkými Blackfoot a v polovině osmdesátých let se stáhl do ústraní. Tvoří však dál, vydal několik sólových alb a na koncertech ho doprovází band Live Fire. Na výborné desce Blood on the Highway z roku 2007 si s ním zazpívali jako hosté i Glenn Hughes (ex Deep Purple) a Jorn Lande (Masterplan).

Ken Hensley chystá pro české obyvatele dva koncerty. První se bude konat 15. prosince v brněnské Melodce. Následující den, tedy 16. prosince, se na něj budou moci těšit návštěvníci pražské Nové Chmelnice. Vstupenky na koncert lze zakoupit v běžných předprodejích.  

Přehled

 • Název akce: Ken Hensley
 • Datum: neděle, 16 prosinec 2012
 • Místo: Nová Chmelnice Praha
 • Cena: 500 - 550 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Druhý den Masters of Rock ve znamení epiky a pekelných symfonií

  Pátek byl na Masters of Rock asi nejdeštivější den, ale protože nebyla zima, dalo se to vydržet. Na Ronnie James Dio stagi hřály diváky v prvních brázdách nejen plameny z pyroefektů, ale také plameny pekelné. Menu, které pořadatelé pro tento den nabídli, bylo totiž patřičně pestré.

 • První den Masters of Rock nabídl velké metalové návraty i rockové veterány

  Do Vizovic se po roce opět sjely tisíce fanoušků metalové muziky ze všech koutů Evropy, kteří si nechtěli nechat ujít další ročník Masters of Rock. Počasí bylo letos milosrdné a kromě jedné jedné krátké nedělní průtrže mračen, nebombardovalo návštěvníky ani přívaly deště, ani nemilosrdnými slunečními paprsky. Většinou bylo pod mrakem s občasnou sprškou. Na seznamu kapel byla znovu spousta navrátilců, ale jako vždy se tu dalo najít pár nových jmen. A některá z nich mě obzvláště zajímala.