Klub HooDoo pohostí Long Distance Calling a Sólstafir

Pražský HooDoo klub pohostí již tento pátek 8. března trojlístek skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne, který spolu právě objíždí Evropu v rámci turné The Flood Inside.

Long Distance Calling Long Distance Calling Zdroj: archiv skupiny

Němečtí post-rockeři Long Distance Calling představují se svými prog-rockovými kompozicemi jeden z nejzajímavějších zjevů post-rockové scény. Skupina se představila českému publiku již v roce 2010 jako support Katatonie, letos se vrací na místo činu již jako headliner večera. Podělí se mimo jiné o ukázky ze svého čtvrtého alba The Flood Inside, které vyšlo počátkem března tohoto roku.

 

 

Dalším účinkujícím bude post-black-metalové islandské uskupení Sólstafir. Kapela funguje již od roku 1995 a stihla prozatím vydat čtyři studiová alba. Nejnovější deskou je Svartir Sandar z roku 2011. Navzdory uvedení žánrové škatulky v úvodu tohoto odstavce je styl této skupiny těžko uchopitelný a připravil již mnohým hudebním pisálkům potíže při snaze o jeho popis. S povedeným řešením přišel server metalnews.de, který ke tvorbě Sólstafir prohlásil: „Sigur Rós goes metal!“

Čtěte také: Colours of Ostrava doveze do Česka Sigur Rós

Večer zahájí norská hard-rocková formace Audrey Horne. Skládá se částečně z bývalých členů black-metalových skupin Enslaved a Gorgoroth a na koncertě představí svou novou desku Youngblood z počátku tohoto roku.

Česká zastávka skupin Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne na turné The Flood Inside odstartuje v pátek 8. března v 19 hodin v pražském klubu HooDoo. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 350 korun, na místě budou stát 380 korun. Více informací je k nalezení na stránkách pořádající agentury Obscure. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Foto: Richie Kotzen, KorunníÍ Pevnůstka, Olomouc, 11.7.2019

  Druhý koncert v ČR odehrál Richie Kotzen v Olomouci, v kotli Korunní pevnůstky s panoramatem věží historického města za zády. Z tohoto skvělého koncertu tohoto vynikajícího kytaristy a zpěváka přinášíme fotoreport.

 • Rammstein se blíží ku Praze

  Německá skupina Rammstein vznikla v roce 1994 a od té doby vydala úctyhodných šest alb. Že šest není moc? Téměř všechny přinesly aspoň jeden velký hit. První album s názvem Herzeleid vyprodukovalo píseň Rammstein, další Sehnsucht světoznámou skladbu Du Hast či song Engel. Aktuálně kapela zaujala vydáním nové písně s názvem Deutschland.

 • Rozhovor s Jeffem Angellem: Skladby se samy napíšou, když je necháte

  Před koncertem skupiny Walking Papers v pražském klubu Café v lese se povedlo redakci musicweb.cz vyzpovídat frontmana kapely - Jeffa Angella. V rozhovoru se mimo jiné rozhovořil o svých inspiracích, či jak u něj probíhá tvůrčí proces při skládání nových písní.