Koncertní týden ve znamení Pixies je tady

Již tento týden bude velký sál pražské Lucerny hostit bostonskou kapelu Pixies, kterou hudebně podpoří skupina Yuck. Dvakrát! Vzhledem k velkému zájmu bylo k vyprodanému termínu 10. října přidáno ještě vystoupení 11. října. Praha se tak připojila k dvojkoncertům v Paříži, Amsterdamu či Berlíně. Kdo ještě nemá lístek, stojí před životním rozhodnutím.

Pixies Pixies Zdroj: facebook.com

Pixies sice letos v květnu přišli o zakládající členku, když skupinu opustila baskytaristka Kim Deal. Na druhou stranu kapela poprvé od roku 1991 vydala nový materiál a doplnila prázdné místo v sestavě. Aktuálními členy jsou Black Francis, Joey Santiago, David Lovering a postu baskytaristky se chopila Kim Shattuck. Čtyřskladbové EP se symbolickým názvem EP1 je jednoznačně výbornou pozvánkou na oba letošní koncerty s novým pódiem. V premiéře tedy na tomto turné zazní nové písničky, první nový hudební materiál od desky Trompe le Monde.

Čtěte také: Pixies přivezou nový singl i do Prahy

Otázkou tak zůstává, který koncert bude lepší. Odpověď je jednoduchá. Každé vystoupení bude jiné (dva rozdílné setlisty), což potvrzují slova frontmana. "Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost, nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy,“ řekl Black Francis. "Písníčky jako 'Brick is Red,' 'Havalina,' 'Tony's Theme.' a 'Sad Punk.' Nazkoušeli jsme asi 80 písniček, takže budeme moct měnit set-list na poslední minutu, když budeme mít chuť. Moc se na tohle turné všichni těšíme.“ Není třeba pochybovat o tom, že skalní fanoušci vlastní lístky na oba termíny.

Další důležitou zprávou je potvrzená londýnská kapela Yuck, která se v roli předkapely představí v rámci obou koncertních večerů. Jejich eponymní debut i letošní album Glow & Behold nabízí velmi dobrý indie-rock s lo-fi přístupem. Třešinka na tomto dortu prakticky nebyla potřeba, ale o to bude chutnější.

 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 14. 7. 2019

  Neděle 14. července byla zároveň posledním dnem Masters of Rock 2019, vystoupili Dark Tranquillity, Primal Fear, Children of Bodom. Naplněný areál pobavili glam-metaloví američané Steel Panther a celý festival završili Dream Theater. Z posledního dne Masters of Rock vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 13. 7. 2019

  Třetí den letošního ročníku Masters of Rock dominovaly kapely Within Temptation a sólový projekt zpevačky Tarji Turunen. Zpěvačky Sharon den Adel a Tarja Turunen tak zazpívaly i duet Paradise. Dále vystoupila neměcká heavymetalová kapela Rage doprovázena Zlínskou Filharmonií, norové Satyricon či kapela Brainstorm. Z třetího dne festivalu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.