Koncertní týden ve znamení Pixies je tady

Již tento týden bude velký sál pražské Lucerny hostit bostonskou kapelu Pixies, kterou hudebně podpoří skupina Yuck. Dvakrát! Vzhledem k velkému zájmu bylo k vyprodanému termínu 10. října přidáno ještě vystoupení 11. října. Praha se tak připojila k dvojkoncertům v Paříži, Amsterdamu či Berlíně. Kdo ještě nemá lístek, stojí před životním rozhodnutím.

Pixies Pixies Zdroj: facebook.com

Pixies sice letos v květnu přišli o zakládající členku, když skupinu opustila baskytaristka Kim Deal. Na druhou stranu kapela poprvé od roku 1991 vydala nový materiál a doplnila prázdné místo v sestavě. Aktuálními členy jsou Black Francis, Joey Santiago, David Lovering a postu baskytaristky se chopila Kim Shattuck. Čtyřskladbové EP se symbolickým názvem EP1 je jednoznačně výbornou pozvánkou na oba letošní koncerty s novým pódiem. V premiéře tedy na tomto turné zazní nové písničky, první nový hudební materiál od desky Trompe le Monde.

Čtěte také: Pixies přivezou nový singl i do Prahy

Otázkou tak zůstává, který koncert bude lepší. Odpověď je jednoduchá. Každé vystoupení bude jiné (dva rozdílné setlisty), což potvrzují slova frontmana. "Kromě písniček, které mají všichni nejradši, zahrajeme věci, které jsme nehráli celou věčnost, nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy,“ řekl Black Francis. "Písníčky jako 'Brick is Red,' 'Havalina,' 'Tony's Theme.' a 'Sad Punk.' Nazkoušeli jsme asi 80 písniček, takže budeme moct měnit set-list na poslední minutu, když budeme mít chuť. Moc se na tohle turné všichni těšíme.“ Není třeba pochybovat o tom, že skalní fanoušci vlastní lístky na oba termíny.

Další důležitou zprávou je potvrzená londýnská kapela Yuck, která se v roli předkapely představí v rámci obou koncertních večerů. Jejich eponymní debut i letošní album Glow & Behold nabízí velmi dobrý indie-rock s lo-fi přístupem. Třešinka na tomto dortu prakticky nebyla potřeba, ale o to bude chutnější.

 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.