Kytarista Richie Kotzen vyráží na akustické turné

Mezi zahraniční hudebníky, kterým učarovala Česká republika a rádi se do ní vrací, patří i světoznámý kytarista Richie Kotzen. Jeho letošní koncerty, pro změnu akusticky, si můžete vychutnat hned dvakrát : 17.června v brněnské Melodce a 18.června v plzeňském Zach's Pub, kde vystoupí pod širým nebem.

Richie Kotzen Richie Kotzen Zdroj: Ozzy&Potkan

Rodilý američan Richie Kotzen hrábl do strun elektrické kytary již coby sedmiletý. V osmnácti vydal své první album a jeho tvář shlížela z obálek několika hudebních časopisů. Jeho talentu si nešlo nevšimnout a čtenáři Guitar World jej zvolili jedním ze tří nejlepších nových kytaristů. Následovala další dvě alba, než se přidal k v té době již proslavené glam metalové kapele Poison. Vyjel s nimi na celosvětové turné a jeho píseň Stand vyšplhala až na 4.příčku skladeb MTV a umístila se v první dvacítce žebříčku časopisu Billboard.

Čtěte také: Crossroads Guitar Festival 2013 znovu pomáhal závislým 

Po odchodu z Poison se opět věnoval sólové produkci, než ho v roce 1999 jazzová legenda Stanley Clarke přizvala k sestavení skupiny Vertú. Nahráli stejnojmenné album a objeli několik evropských jazzových festivalů. Richie říká: „Být v bandu s Clarkem a ostatními byla čest a obrovská zkušenost."
Po jazzu opět přitvrdil - vystřídal Paula Gilberta v rockové kapele Mr.Big, která byla tou dobou na vrcholu hitparád. Další velkou zkušenost Richie udělal v roce 2006 jako předskokan legendární kapely Rolling Stones na jejich turné po Japonsku. 

 

 

Současná hudba Richieho Kotzena je směsí rocku, blues, soulu, plná procítěných melodických riffů. Na svém kontě má zapsáno 22 sólových desek,spousty koncertů po celém světě a dva vlastní modely kytar, „Kotzen Telecaster" byla opakovaně nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku Fender Japan.
Do Čech se Richie celkem pravidelně vrací, má zde díky fanklubu spoustu fanoušků i osobních přátel.

Přehled

 • Název akce: Richie Kotzen
 • Datum: pondělí, 17 červen 2013
 • Místo: Melodka Brno
 • Cena: 400 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Selmy Uamusse

  Mozambik patří, podobně jako Kapverdy či Brazílie, mezi kulturně navzájem spřízněné země portugalské sféry. Po hudební stránce je to ovšem zatím nezmapovaný region. O to větším překvapením je zpěvačka Selma Uamusse, která organicky spojuje dva dosud oddělené světy - živelné rytmy mosambického venkova, i funk a zvukovou psychedelii evropských klubů. Přijďte do Paláce Akropolis 29. listopadu!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Lakha Khana

  Virtuózní houslista Yehudi Menuhin kdysi prohlásil, že temný a hypnotický tón nástroje sarangi je tím nejpřesnějším obrazem indické duše. Jedná se o paralelu evropských houslí, která je ovšem podobně jako sitar opatřena sadou rezonančních strun a užívá se jak v klasické, tak i lidové hudbě. Pojďte soutěžit s redakcí musicweb.cz o lístky na 18. listopadu do Paláce Akropolis.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Alash

  Ti, kdo znají Huun-Huur-Tu, Ayarkhaan nebo Yat- Kha, vědí, že sibiřská hudba má neuvěřitelné kouzlo. A občas do ní proniknou i současné vlivy. Pojďte soutěžit a vyrazte na koncert do Paláce Akropolis 28. listopadu!