Letošní Apríles už tuto sobotu!

Koncem dubna se již popáté vrací jednodenní multižánrový festival Apríles, doprovodná akce Pražského Majálesu. V sobotu 25. dubna od 14:00 žižkovský park Parukářka pohltí underground. 

Apríles Workshop Apríles Workshop Zdroj:www.apriles.cz

 

Hudební vystoupení, která obstarají  Hentai Corporation, Už jsme doma, NIL, The Drain a Curlies, ale nejsou všechno, co tento festival nabídne! Po druhé hodině se otevře Bunkr Parukářka promítáním found footage hororu Svatý Mikuláš za přítomnosti režiséra Petra Smazala. Před Bunkrem Grafficon graffiti shop zorganizuje nefalšovaný Graffiti Battle. Pro manuálně zručnější bude připraveno opět několik workshopů – stejně jako loni si budete moci vyrobit vlastní placky nebo nově ukázat svoji kreativitu u stánku s recyklačním workshopem Já na tom dělám. Pokud preferujete sportovnější zábavu, určitě se vám bude líbit v bublinách od Crazy Bubbles. Anebo můžete strávit chvilku klidu u Knihovny Václava Havla.

Na pódiu bude kromě kapel taky Kuba – Kuba Libre, letošní kandidát na krále Majálesu za VŠE. Nezapomenutelnou módní přehlídku budou mít v režii holky z „body mody“ salonu Los Keros.tv a také se vám představí kluci z kultovních Stay Zmrd.

Rozhodně je tedy na co se těšit. Celý projekt je neziskový, přístupný zdarma a dostupný všem zájemcům. „Od začátku našeho působení na Praze 3 v roce 2014 se snažíme o navázání na místní specifickou kulturu Žižkova a o spolupráci se subjekty sídlícími či působícími na Žižkově a jeho blízkém okolí. Vytváříme tak specifický lokální festival jak pro rezidenty, tak návštěvníky této neobyčejné čtvrti,“ dodávají pořadatelé.

Čtěte také: Punkáči hurá na Apríles!

Apríles je jednodenní multižánrový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce. Studenti se z ní rozhodli po prvním provedení vytvořit dlouhodobě udržitelný projekt a nyní slouží již pátým rokem k rozvoji praxe v oblasti kulturního managementu. Jedná se o spojení hudebních vystoupení s doprovodnými akcemi a workshopy, a to vždy zaměřenými na určitý žánr či téma.

Uvidíme se tedy 25. dubna na Parukářce. Vstup je zdarma!

 

 

 

Přehled

 • Název akce: Apríles 2015
 • Datum: sobota, 25 duben 2015
 • Místo: Praha
 • Cena: zdarma
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Eurotrialog, Mikulov, 24.8.2018

  Již 20. ročník festivalu nepopulární hudby začal včera v Mikulově! Plný večer úžasné hudby, skvělých muzikantů a báječné atmosféry, ze kterého vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Moravské hrady, Brno, Veveří. 11. 8. 2018

  Sobotní pokračování festivalu Moravské hrady - Veveří. Zahrála Lenny, Tomáš Klus, Vypsaná fiXa, Rybičky 48, Hentai Corporation, Visací zámek, Pražský výběr, Mandrage a kapela Jelen.

 • Foto: Rock for People, Hradec Králové, 5. 7. 2018

  Druhý den festivalu Rock for People je téměř za námi. Kromě očekávaných The Prodigy přinesl vystoupení nadějných rockerů Marmozets, kytaristy a zpěváka Rodrigueze či českých zástupců Hentai Corporation.

 • Studentský majáles v Brně již brzy

  Již osmý ročník Studentského majálesu v Brně letos proběhne 11. května ve sportovním areálu Hněvkovského na Komárově. Festival nabídne především různorodý hudební program, který se odehraje na 5 scénách.