Limbo se vrací do Jazz Docku

V rámci podzimní série koncertů přichystala česká jazzová skupina Limbo své vystoupení i v pražském klubu Jazz Dock. Zde mimo jiných skladeb představí i písně ze zatím svého posledního, a zároveň mnohými kritiky vysoce hodnoceného, alba Koncert.

Limbo Limbo Zdroj: archiv skupiny

Do Jazz Docku zavítá tato experimentální jazzová kapela vedená saxofonistou Pavlem Hrubým ve své akustické verzi, jejíž sestavu tvoří bubeník Dušan Černák, trumpetista František Kučera a basista Taras Vološčuk. Právě tato sestava se podílela na natáčení živého alba, které bylo nazváno jednoduše Koncert.

Čtěte také: Free jazzové dobrodružství protagonistů kapel Limbo a NTS

Vývojová proměna z elektroakustické formace samozřejmě ovlivnila jak repertoár, tak i samotnou koncepci koncertů. Limbo akustické se raduje z maličkostí, vyhrává si s detaily, které kontrasty klidných a freejazzových pasáží naplno doslova nabízejí. Tyto kontrasty představují momenty, kdy kapela jede takřka v meditativně položeném tempu, v němž si užívá někdy až melancholicky zachmuřených sól, od nichž poté ale umí plynně vystoupat do groovovějších a rytmicky svižnějších výšin.

 

 

V nich Limbo rovněž dokazuje, jak přirozeně umí měnit náladu koncertu, kdy v sólových pasážích excelují trumpetista František Kučera a saxofonista Pavel Hrubý. Právě tito dva hudebníci svojí hudební komunikací ukazují, že fungování moderních jazzových kapel stojí právě ne na bezbřehém předvádění jedinců, ale myšlence vzájemné kooperace. Rytmika neplní jenom doprovodnou roli, ale naplno rozvíjí hudební témata, kdy často přebírá i melodickou funkci. Přesná souhra je podmínkou, kterou Limbo dodržuje a díky tomu je koncertní atmosféra jedinečná a připomíná skoro až jakousi jazzovou mši.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Dušan Černák a Taras Vološčuk tvoří již sžitou dvojku, která se naplno zapojuje do hudebních vizí Pavla Hrubého. Ten stále více dokazuje, že na české jazzové scéně patří k těm, kteří svoji mysl udržují otevřenou novým nápadům a díky tomu jsou tak koncerty Limba osvěžujícím hudebním zážitkem. Koncert skupiny Limbo se uskuteční již 16. října od sedmi hodin večer v příjemném prostředí klubu Jazz Dock. Cena vstupného činí 150 korun.

Přehled

 • Název akce: Limbo
 • Datum: středa, 16 říjen 2013
 • Místo: Jazz Dock Praha
 • Cena: 110-150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Shantel & Bucovina Club Orkestar, Palác Akropolis, Praha, 21. 5. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z úterního koncertu svérázného umělce a držitele prestižní ceny BBC Awards for World Music Shantel & Bucovina Club Orkestar. Toto uskupení představilo svůj originální mix balkánské a elektronické hudby a doslova roztančilo celý Palác Akropolis. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na galakoncert festivalu Khamoro

  Festival Khamoro má již mnohaletou tradici. Nyní můžete s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na vrchol festivalu - galakoncert v klubu SaSaZu, který se uskuteční v sobotu 1. června. Sedm kapel vystoupí během hudebního maratonu na pódiu včetně letošního lákadla Fanfare Ciocarlia z Rumunska nebo španělských 3000...DeSCencias. Bude se tančit, bude se zpívat! 

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Alba Plano Quartet, Jazz Dock, 15. 5. 2019

  Podívejte se naši fotogalerii z koncertu Alba Plano Quartet v Jazz Docku.