Lordi přijedou nadělovat do ČR - dvakrát

Mikulášskou nadílku nám letos rozdají Lordi, monstra až z dalekého Finska, která si u nás udělají dvojitou zastávku v rámci Tour Beast Or Not Tour Beast European Tour. Oblíbená parta v čele s Mr. Lordi bude 5. prosince nadělovat v pražském Meet Factory a o den později ve zlínském Masters of Rock Café.

Lordi Lordi Zdroj: wallpaperup.com

Nové album s názvem To Beast Or Not To Beast vyšlo už v březnu tohoto roku a u nás si svoji premiéru odbylo na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích, kde Lordi svým koncert strčili do kapsy i Malmsteena.

To Beast Or Not To Beast bylo nahráno na přelomu minulého roku ve WireWorld Studio se známým producentem Michaelem Wagenerem, který už dříve spolupracoval s takovými velikány, jakými jsou Metalica, Ozzy Osbourne, Megadeth a další. Na novince se také poprvé představili nový členové Lordi, klávesista Hella, který nahradil Awu a bubeník Mana, který převzal otěže po Otusovi.

Čtěte také: MOR 2013 - Sobota: Když dva dělají totéž, není to totéž

K novému albu a sestavě frontman kapely Mr. Lordi, řekl: „Cesta k novému albu byla opravdu strastiplná. Nicméně, nová sestava nám dodala novou energii do nahrávacího procesu a do alba samotného.

Zpěvák také okomentoval obal desky: „Obal desky je vlastně součástí většího obrazu. Původní obal také obsahoval tuto klasicky oděnou dámu držící lebku s rohy, ale nebyla hlavním motivem ne obalu. Něco na tom nesedělo, takže jsem začal experimentovat s více verzemi. V té době byl název alba Upgradead a při vytváření obalu už jsem s tím názvem počítal.

A Mr. Lordi pokračuje: „Ale po změně konceptu obalu už se ten název tolik nehodil. Ani jsme ho nepovažovali za nějaký světový název. Náš kytarista Amen přišel s konečným názvem, který se perfektně hodil pro obal i pro desku.

Prvním singlem alba se stala píseň The Riff, ke které se v jednom z pražských supermarketů natočil také videoklip.

 

 

Lordi – To Beast Or Not To Beast
Datum vydání: 1. 3. 2013
Formát: CD
Vydavatel: AFM Records
Seznam skladeb:

01. We're Not Bad For The Kids (We're Worse)Lordi-To-Beast-Or-Not-To-Beast-cover
02. I Luv Ugly
03. The Riff
04. Something Wicked This Way Comes
05. I'm The Best
06. Horrifiction
07. Happy New Fear
08. Schizo Doll
09. Candy For The Cannibal
10. Sincerely With Love
11. SCG6: Otus' Butcher Clinic

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!