M83 se po letech vrací do Prahy a přiváží nové album

Francouzský electro projekt M83 po sedmi letech zavítá do Prahy, konkrétně do Lucerna Music Baru. Svým fanouškům přiveze nové album Hurry Up, We´re Dreaming!, které se zařadilo mezi nejlepší desky roku 2011 a představuje jeden ze současných vrcholů indie electro scény.

M83 M83 Zdroj: facebook.com

Kapela založená v roce 2001 v Antibes francouzským umělcem Anthonym Gonzalezem stihla za dobu své existence vydat již šest alb. Poslední, tentokrát dokonce dvojalbum, pod názvem Hurry Up, We´re Dreaming!, vydané na podzim 2011, sklidilo ovace jak u fanoušků, tak u mnoha hudebních kritiků.

Samotný Gonzales se o albu vyjádřil, že je inspirováno lidskými sny. Britský hudební magazín NME ho dokonce přirovnal k postavě Malého Prince ze slavné knihy Antoine De Saint-Exupéryho: „Pokud přehlédnete drobné nedostatky a použijete své srdce, můžete znovuobjevit své rozjařené dětství a album plné skrytých pokladů.“

M83, pojmenované po galaxii Messier 83, dnes představuje pouze zmiňovaný Anthony Gonzales. Ten se vyznačuje svým odkazem k shoegaze žánru, pohráváním si s dozvukovými efekty a jemnými vokály ve výrazných melodiích. Výborným příkladem jeho vynalézavosti je skladba Midnight City, která do ryze tanečních rytmů skvěle vměstnává sólo na saxofon.

Kapela, která má za sebou turné se jmény, jako jsou Kings of Leon, The Killers nebo Depeche Mode, se v Praze objeví 4. března díky projektu Conference, který od roku 2007 do Čech přiváží jména electro scény, jako jsou UNKLE, Bonobo, Atomic Hooligan, Hybrid, Grasscut, zpěvačka Andreya Triana, Američan Eskmo, norský elektrojazzový projekt Jaga Jazzist, Rakušani Bauchklang nebo německo-americká skupina De Phazz.

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: Walking Papers, Café V lese, Praha, 19. 6. 2019

  Přinášíme Vám fotoreport z pražského koncertu Walking Papers. Tato kapela ze Seattlu se představila zdejšímu publiku již po třetí a i tentokrát zvolila pro svou návštěvu klub Café v lese. Skupina je v současné době na koncertní šňůře se Stone Temple Pilots a do Prahy si odskočili během volna zahrát svůj sólový koncert. Vzhledem k tomu, že se jednalo o takto narychlo uspořádanou akci, nebyl klub zcela zaplněn. Na jejich výkonu se však menší návštěvnost neodrazila a skupina během dvou hodin podala skvělý výkon. Zpěvák a frontman Jeff Angell také pro nás udělal exklusivní rozhovor.

Další podobné články