Manowar připravují na říjen královský trojskok Doporučený

Americká true metalová formace Manowar je zpět, a to hned třikrát v řadě. Ve dnech 23.až 25.října se jejich výprava přežene přes Pardubice do Prahy, aby pak následně ve finále pokořila i zlínskou halu Euronics.   

Manowar Manowar Zdroj: rockman.vgb.no

Samozvaní králové metalu se opět vrací do Čech. Přestože již není pár let možné získat zápis nejhlasitější kapely do Guinessovy knihy rekordů, stejně vyvíjí monstróznější a hlasitější aparáty, aby ze svých příznivců i odpůrců doslova vytloukli duši. A celý tenhle kolos s sebou přivalí do ČEZ Arény v Pardubicích,  pražské malé sportovní haly a do sportovní haly Euronics ve Zlíně.

Od posledního vystoupení na území naší pohanské země mají na výfucích svých motorek o jeden zářez navíc, řeč je samozřejmě o albu The Lord of Steel (nepočítáme-li remake Battle Hymns z roku 2010). Šiky se jako obvykle zreformovaly a názory na poslední tvorbu jsou opět velmi protichůdné. Situace jen přispívající k tomu, aby se začalo šít do falešných metalistů nanovo a tvrději než kdy dřív.

Kladivo nejen na čaroděje

Postava válečníka, žíjícího ve fantastickém světě magie a oceli, je protentokrát nahrazena něčím prostým, jednoduchým a elegantním. Planoucí znak kladiva hlásá do dáli, že Manowar opustili symfonickou půdu, kterou znesvětili albem Gods of War, a vrací se zpátky k syrovému zvuku starších kousků typu Louder than Hell.

Album je od června ke stažení a vyšlo navíc i jako speciální příloha časopisu Metal Hammer. V klasické fyzické podobě bude na stáncích v září letošního roku.

 

 

Poslední koncert v ČR  proběhl na Masters of Rock v roce 2010, kde na závěr uspořádali ohňostroj k památce Ronnieho Jamese Dia. Vloni pak Manowar zastihla další rána osudu, zemřel bubeník Scott Columbus, který v kapele působil celkem 21 let. Poslední koncert s kapelou odehrál v roce 2008, na zbytek turné ho nahradil Rhino Edwards a následně se do sestavy vrátil další veterán, Donnie Hamzik.

Stovky kilowatů jsou zpět. Podmanivý hlas Erica Adamse se bude prolínat se zběsilými kytarovými onaniemi Karla Logana. A na to vše shůry dopadne ocelová pěst Joeyho DeMaia. Některé věci se prostě nemění.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články