Manowar připravují na říjen královský trojskok Doporučený

Americká true metalová formace Manowar je zpět, a to hned třikrát v řadě. Ve dnech 23.až 25.října se jejich výprava přežene přes Pardubice do Prahy, aby pak následně ve finále pokořila i zlínskou halu Euronics.   

Manowar Manowar Zdroj: rockman.vgb.no

Samozvaní králové metalu se opět vrací do Čech. Přestože již není pár let možné získat zápis nejhlasitější kapely do Guinessovy knihy rekordů, stejně vyvíjí monstróznější a hlasitější aparáty, aby ze svých příznivců i odpůrců doslova vytloukli duši. A celý tenhle kolos s sebou přivalí do ČEZ Arény v Pardubicích,  pražské malé sportovní haly a do sportovní haly Euronics ve Zlíně.

Od posledního vystoupení na území naší pohanské země mají na výfucích svých motorek o jeden zářez navíc, řeč je samozřejmě o albu The Lord of Steel (nepočítáme-li remake Battle Hymns z roku 2010). Šiky se jako obvykle zreformovaly a názory na poslední tvorbu jsou opět velmi protichůdné. Situace jen přispívající k tomu, aby se začalo šít do falešných metalistů nanovo a tvrději než kdy dřív.

Kladivo nejen na čaroděje

Postava válečníka, žíjícího ve fantastickém světě magie a oceli, je protentokrát nahrazena něčím prostým, jednoduchým a elegantním. Planoucí znak kladiva hlásá do dáli, že Manowar opustili symfonickou půdu, kterou znesvětili albem Gods of War, a vrací se zpátky k syrovému zvuku starších kousků typu Louder than Hell.

Album je od června ke stažení a vyšlo navíc i jako speciální příloha časopisu Metal Hammer. V klasické fyzické podobě bude na stáncích v září letošního roku.

 

 

Poslední koncert v ČR  proběhl na Masters of Rock v roce 2010, kde na závěr uspořádali ohňostroj k památce Ronnieho Jamese Dia. Vloni pak Manowar zastihla další rána osudu, zemřel bubeník Scott Columbus, který v kapele působil celkem 21 let. Poslední koncert s kapelou odehrál v roce 2008, na zbytek turné ho nahradil Rhino Edwards a následně se do sestavy vrátil další veterán, Donnie Hamzik.

Stovky kilowatů jsou zpět. Podmanivý hlas Erica Adamse se bude prolínat se zběsilými kytarovými onaniemi Karla Logana. A na to vše shůry dopadne ocelová pěst Joeyho DeMaia. Některé věci se prostě nemění.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Within Temptation, Forum Karlín, Praha, 11. 12. 2018

  V úterý večer se v pražském Foru Karlín představila nizozemská metalová skupina Within Temptation. Jako předskokany si zvolili mladou kapelu z německého Mannheimu Beyond the Black. Within Temptation v čele s charismatickou zpěvačkou Sharon den Adel předvedli pravou metalovou show. Prohlédněte si fotografie ze začátku koncertu.

 • Oomph! lákají na novou desku prvním singlem

  Německá metalová kapela Oomph! prozradila víc informací o nové desce, která následuje album XXV z roku 2015. Kromě toho vyslala první ochutnávku v podobě singlu Kein Liebeslied.

 • Foto: Tarja Turunen & Moravská filharmonie Olomouc, Výstaviště Flora, Olomouc, 11. 12. 2018

  Sérii vánočních koncertů zahájila Tarja Turunen v Olomouci za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc a pěveckého sboru Stojanova gymnázia Velehrad. Tuto jedinečnou show této operní i metalové zpěvačky vám přiblížíme v následujícím fotoreportu.

 • Na Beat Festu zahrají Uriah Heep a U.D.O.

  Netradiční kombo zvolili pořadatelé letošního ročníku tradičního Beat Festu. V pražském Fóru Karlín vystoupí dvě tělesa dnes již dávno považovaná za klasiky. Každé ovšem v jiném žánru.

Další podobné články