Metalfest oslaví páté výročí hororovou show Alice Coopera Doporučený

Každý správný metalový fanoušek už má ve svém kalendáři určitě zakroužkované datum 30.5.-1.6., kde se do areálu Lochotínského amfiteátru už popáté zastaví cirkus zvaný jako Metalfest a stejně jako v předešlých ročnících nabízí to nejlepší z průřezu celou metalovou scénou.

Hlavní hvězda Metalfestu 2014 - Alice Cooper Hlavní hvězda Metalfestu 2014 - Alice Cooper Zdroj: archiv

Bezpochyby největším tahákem letošního roku je živoucí legenda hororové scény, Alice Cooper. Autor světoznámých hitů jako je Poison, School´s out, nebo I´m eighteen uzavře páteční program a podle pořadatele festivalu přiveze ještě větší show, než vloni King Diamond. Mezi další headlinery festivalu můžeme určitě počítat metalovou královnu Doro Pesch, blonďatou dračici, která byla průkopnicí ženských vokálů v převážně mužských 80. letech a samozřejmě v naší republice velmi oblíbené Powerwolf, kterým se v říjnu loňského roku povedlo vyprodat pražské Retro.

Čtěte také: Tradice jménem Metalfest: Proleťme se předchozími ročníky

V pozoru by kromě všech fanoušků ale měli být i všichni cukráři v Plzni a okolí, protože narozeninové dorty se v tomto období mohou stát nedostatkovým zbožím. Kromě půlkulatin samotného festivalu se chystá velkolepá oslava 30 let na scéně u výše zmíněné Doro a stejné výročí bude slavit i německý power metalový kolos kolem Peavyho Wagnera - Rage. Dalším jubilantem je asi nejznámější brazilská kapela současnosti - Sepultura. Třicátého výročí od vzniku se z původních členů sice "dožil" jen kytarista Andreas Kisser, ale personální změny v průběhu let kapele rozhodně neubraly dravosti a nasazení, kterým jsou jejich koncerty vyhlášené. A aby narozenin nebylo málo, tak speciální show, tentokrát k dvacetinám, chystají i finští gothici The 69 Eyes.

 

 

Přestože hned vedle areálu je plzeňská zoologická zahrada, tak hlavní pozornost se bude (oprávněně) soustředit na další prověřené tváře světového dění. Švédská banda Tiamat patří ke stálicím a na této pověsti dozajista nezmění nic ani nedávno oznámený odchod frontmana Johana Edlunda ze zdravotních důvodů. V předchozích ročnících někteří méně znalí očekávali během vystoupení Varg nástup na pódium Varga Vikernesse, což se k jejich smůle nestalo, ale letos budou mít k tvorbě Count Grishnackha ještě blíž s příjezdem norských black metalistů Mayhem.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Kapela se odstřihla od divokých devadesátých let už dávno a momentálně nabízí monumentální black evropských rozměrů. Čistokrevné němčiny linoucí se z beden se ale fanoušci nezbaví, na čemž mají zásluhu avantgardní umělci z Die Apokalyptischen Reiter, ortodoxní thrasheři si pak nesmí nechat ujít americkou pětici Flotsam and Jetsam a zejména mužské osazenstvo festivalu bouřlivě ocení vystoupení krásek Arven, které hrají stejně tak dobře, jako vypadají.

 

 

Aby toho nebylo málo a návštěvník se nestihl ani v klidu najíst, mají pořadatelé v rukávu ještě pár dalších es, konkrétně švédské Grave, belgické Aborted, anebo mladé německé hochy Winterstorm, kterým připadla trošku nevděčná role kapely, jež otevírá celý program, ale ti, kdo je v březnu viděli v Praze, tak vědí, že tato talentovaná grupa bude během pár let na mnohem lepším místě programu a letos rozpoutá tu správnou festivalovou atmosféru hned od začátku. Samozřejmě nebylo zapomenuto ani na českou tvorbu, kterou budou reprezentovat už zaběhlé a v tuzemsku už téměř kultovní kapely Dark Gamballe, Titanic a Kryptor doplněni o mladou krev bubáků z Dymytry

Prohlédněte si také fotografie z Metalfestu 2013

V místě festivalu je samozřejmostí občerstvení za pohodové ceny, výrazným plusem je i blízkost stanového městečka a pokud plány tak jako vloni, nerozmočí vytrvalé provazy deště, tak si buďme jisti, že nás čeká neopakovatelný nejen hudební zážitek.

Přehled

 • Název akce: Metalfest open air
 • Datum: pátek, 30 květen 2014
 • Místo: Plzeň
 • Cena: 990 Kč do vyprodání emise
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • České Budějovice čeká Southern Steel Night Vol.4

  České Budějovice se na konci března stanou dějištěm Southern Steel Night Vol. 4 a promění se tak z jihočeského města na město z jihu USA.

 • The Tip zahrají svůj energický set ve Vagonu

  Příznivci přímočarého hard rocku by si ve svých kalendářích rozhodně měli zaškrtnout datum 20. března 2019. Večer se v pražském klubu Vagon představí formace The Tip. Čtveřice mladíků z města country by měla patřit k největším nadějím svého žánru. Podporu poskytnou plzenští Steven Daniels.

 • Devin Townsend se vrací do Česka

  Kmotr progresivního metalu Devin Townsend poctí Česko svou návštěvou letos hned dvakrát. Nejprve akustickým vystoupením a později představením zbrusu nové desky.

 • Traktor se Šachoffnicí opět překonává předchozí album

  Kapela Traktor se po vydání úspěšného alba Artefuckt etablovala mezi špičku tuzemského rocku, odjela hojně navštěvovaná halová turné a zabodovala na několika velkých festivalech. Na novém albu Šachoffnice si tedy mohla dovolit pokus o průzkum neprobádaných vod.

Další podobné články