Michael Schenker je zpět a v plné formě

Jeden z nejvýznamnějších kytaristů v historii rockové hudby, Michael Schenker, se v rámci Temple Of Rock & Lovedrive Reunion Tour zastaví i v pražském Retro Music Hall. V pondělí 21. května to s hvězdným obsazením rozjede v rytmu Scorpions, UFO a MSG, jak to umí jen on.

Michael Schenker Michael Schenker Zdroj: Ozzy&Potkan

 Začínal se svým starším bratrem Rudolfem ve Scorpions, v pouhých sedmnácti letech s nimi vydal debut Lonesome Crow. Během předskakování UFO v následujícím turné mu bylo okamžitě nabídnuto, aby přešel na pozici sólového kytaristy k nim. A to byl pouze začátek.

Už tam se ale začaly objevovat výkyvy na osobnostní rovině. Přeci jen, ovládat neřízenou střelu jde dost mizerně. Schenker nakonec v roce 1978 UFO opustil a na tři měsíce se vrátil ke Scorpions. Kvůli problémům z vyčerpání a alkoholem byl nakonec rychle odejit. Chtěl si ho přivlastnit Ozzy Osbourne, ale Schenker, který chtěl jít úplně jinou cestou, si nárokoval takové podmínky (jako třeba soukromý tryskáč), že nabídku Ozzy rychle přehodnotil.

Michael Schenker Group

Jeho sólový projekt byl rock’n’rollový ve stejném duchu, incidenty a personální konflikty na denním pořádku, život na hraně. MSG bylo po několikerém střídání zpěváků přejmenováno na McAuley Schenker Group. Po třech albech se však i ti rozešli, a tak Schenker vystoupil s novou sestavou v roce 1990 v MTV, akusticky.

Tím však MSG pro tento okamžik skončilo. Michael se na jedno album vrátil k UFO, aby pak následně obnovil svůj sólový projekt, opět s úplně novými lidmi. Vydrželo mu to tři alba.

Nové tisíciletí začalo celkem hořce. Bez peněz, s alimenty na krku, Schenker na krátkou dobu zmizel. Byl dokonce nucen prodat některé své drahocenné kytary. Do té doby hrál výhradně na Gibson Flying V, tentokrát se ale dal dohromady se společností Dean, která mu zhotovila signature model.   

Andy Powell: Wishbone AshAndy Powell (Wishbone Ash) v rozhovoru před koncertem v Retro Music Hall (5. března 2011):

Na „véčka“ od Deanu jsem ještě nehrál, ale vím, že je vzal za své Michael Schenker, který se kdysi dávno ke klasickému Gibson flying V dostal právě přese mne. Deany jsou jeho kytary, já se zase hlásím pouze ke "svému" Gibsonu.

Jeho problémy s alkoholem ale pokračovaly dále a reunion MSG tím velmi trpěl. Michael se z těchto problémů vyhrabal až kolem roku 2009. Shodil váhu, dal se do kupy a od té doby všichni fanoušci tvrdí, že hraje lépe než kdy dříve.

Na turné Temple of Rock 2012 představí celou svou dlouhou, a možná i dost šílenou, kariéru. Pozval si na to ty nejlepší, za vokály nebude nikdo jiný než Doogie White, známý z Rainbow nebo Yngwie Malmsteen. Dále Michael nabral dva bývalé členy ze Scorpions, Hermana Rarebella (bicí) a Francise Buchholze (baskytara). Klávesy a druhou kytaru obstará Wayne Findlay, který byl již v předešlých inkarnacích MSG.  

Po vítězství sám nad sebou, a také nad značným množstvím alkoholu, je Michael zpátky. Opět se vrací světová turné s obřími zážitky ve stylu tvrdého rocku v dobách jeho největší slávy. Fanoušci Scorpions, UFO i Michael Schenker Group se mají na co těšit.

Přehled

 • Název akce: MICHAEL SCHENKER - Temple Of Rock Tour 2012
 • Datum: pondělí, 21 květen 2012
 • Místo: Retro Music Hall Praha
 • Cena: 650CZK
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

Další podobné články