Mikulášská s The Tap Tap letos opět v Karlíně

I letošní tradiční Mikulášská s The Tap Tap se z důvodu probíhající rekonstrukce Státní opery uskuteční ve Foru Karlín.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

 

Mikulášská s The Tap Tap se za několik posledních let stala již předvánoční tradicí, na kteroou se vždy můžeme těšit. Tato parta hudebníků pod vedením Šimona Ornesta Vás na svém koncertě vždy přesvědčí, že pohybové omezení, s kterým někteří žijí, zdaleka nebrání tvorbě příjemných a chytlavých písniček, které rozdávají dobrou náladu všem divákům. Na jejich představeních vládne dobrá nálada a Mikulášské jsou navíc okořeněny spoustou zajímavých hostů z řad zpěváků či politiků, které si The Tap Tap zvou.

Prohlédněte si také Fotografie z loňské Mikulášské

Moderní prostor Forum Karlín byl již vloni svědkem Mikulášské a velice se osvědčil. Díky většímu prostoru se vešlo i více diváků, což je velké plus, neboť Státní opera byla vždy brzy po zahájení předprodeje vstupenek na tuto akci beznadějně vyprodána. V Karlíně jsme vloni měli možnost poprvé slyšet úžasnou folkovou zpěvačku a houslistku ze Spojených států Gaelynn Lea, která naprosto ohromila přítomné publikum. A ne jinak tomu bude i letos, kapelník Šimon Ornest k jejímu pozvání dodává: O to větší radost máme, že naše pozvání opět přijala. Gaelynn je hudebnice, jakých je na světě málo, a se kterou se vzájemně skvěle doplňujeme. Nejen, že představíme písničky z její nové desky, ale vzniká duet přímo pro ní a našeho frontmana Jiřího Holzmanna. Text bude v češtině i angličtině a klip chceme natočit v USA. ”
Gaelynn Lea pochází z města Duluth ve státě Minnesota. Narodila se se syndromem Osteogenesis Imperfekta, česky s nemocí křehkých kostí. Od malička doslova žije hudbou a vyvinula i vlastní speciální techniku hry na housle. Ještě před tím, než se začala profesionálně věnovat hudbě, studovala práva a měla v úmyslu stát se advokátkou v oblasti práv osob se zdravotním postižením.Unikátní koncert je naplánován na 5. prosince 2017 a The Tap Tap si pozvali několik výjimečných hostů. Zahrají hity z nové desky Noha na kolejích a zbrusu novou písničku Sako. Jako hosté s nimi vystoupí vynikající Ondřej Ruml a pěvecké sbory Puellae cantantes a Canticorum iubilo.
Díky spoustě i malých dětí, které koncert s rodiči navštíví, začne Mikulášská již v 18 hodin. A kromě hlavních účinkujících a jejich hostů se samozřejmě můžeme těšit na Mikuláše, čerty a anděly, kteří jistě pro ty hodné z vás budou mít připravenu bohatou nadílku.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 


Více informací naleznete na webu www.thetaptap.cz, www.tapvopere.cz a na FB The Tap Tap
O Gaelynn Lea se více dozvíte na https://violinscratches.com/
Své vstupenky si včas zajistíte v předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Mikulášská s The Tap Tap
 • Datum: úterý, 05 prosinec 2017
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 350 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Herbie Hancock, Forum Karlín, 9. 11. 2017

  Připomeňme si ještě jednou čtvrteční koncert legendárního skladatele a pianisty Herbieho Hancocka na fotografiích z pražského Fora Karlín.

 • Herbie Hancock zakončil Struny podzimu

  Takřka vyprodaná hala Fora Karlín patřila 9. listopadu kapele Herbieho Hancocka, která zakončila letošní ročník festivalu Struny podzimu.

 • Foto: Herbie Hancock, Forum Karlín, 9. 11. 2017

  Americký pianista a skladatel Herbie Hancock vystoupil v rámci festivalu Struny podzimu jako hlavní a zároveň poslední hvězda tohoto ročníku. Z koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Drzost se Beth Hart vyplácí

  Americká zpěvačka, skladatelka a klavíristka Beth Hart vystoupila ve Foru Karlín. Její třetí koncert v České republice byl tentokrát ve větším prostoru oproti dřívějšímu Lucerna Music Baru. A jaký byl? To se dozvíte v následujících řádcích, a pokud budete litovat, že jste na koncert nevyrazili, můžete si přečíst, co vás bude čekat příští rok, 29. listopadu 2018, kdy se Beth Hart na stejné místo vrátí.