Na Pražský Storm se chystá bouře v podobě Kataklysm

V neděli 2. února zaútočí na sluchovody návštěvníků pražského Storm klubu trojice death metalových kapel toho nejhrubšího zrna. Na této v Česku jediné zastávce v rámci evropského kanadské kapely Kataklysm vystoupí také bratrstvo Krisiun a nesmlouvaví Fleshgod Apocalypse. Rozhodně tedy bude na co se těšit!

Kanadská mlátička Kataklysm Kanadská mlátička Kataklysm Zdroj: myspace.com

 

Kapela Kataklysm vyvolává u většiny death metalových fans zaslouženě pořádné ohlasy a není divu. Za svou více než 23 let dlouhou kariéru vydala banda 11 studiových nahrávek z nichž každá obsahovala skladby, které se časem staly kultem. Hitový potenciál nahrávek v kombinaci s pořádnou porcí brutality proto v průběhu let vymrštil kanaďany až na headlineingové pozice většiny světových festivalů. Zatím poslední placka Waiting for the End To Come z loňského roku posbírala slušnou kritiku a Kataklysm se rozhodli na evropském turné ukázat, co v nich dřímá za sílu.

Čtěte také: Metalový koncert Heaven Shall Burn otřásl Prahou

Spolu s montrealskou čtveřicí předvede svůj morbidní materiál také rodinný podnik Krisiun, kteří svým přímočarým brutal death metalem hyzdí tvář světa už od roku 1990. Jako vždy se dá od brazilců očekávat maximální nasazení a bestiální projev hrubostí připomínající velmi ranou Sepulturu.

 

 

Jednoznačně nejmladší bandou večera budou italové Fleshgod Apocalypse se svým brutal death metalem ovlivněným klasickou hudbou. Kapela oceňovaná především pro svůj um kloubit superrychlý death metal se symfonickými vsuvkami orchestrální hudby předvede průřez svými zatím třemi studiovkami s důrazem na poslední Labyrinth.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Airbourne na festivalech hrají v čím dál prestižnějších časech a fanoušků přibývá. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.