Nightwish ohlášeni jako headliner Benátské noci Doporučený

Finská symphonic metalová legenda Nightwish se po roce vrací opět do Čech! S novou zpěvačkou Floor Jansen vystoupí v rámci festivalu Benátská noc, který se koná 26.-28. července v areálu Vestec u Liberce.

Sestava Nightwish pro rok 2013 Sestava Nightwish pro rok 2013 Zdroj: Nuclear Blast

 Málokdo předpokládal, že by se Nightwish mohli vrátit do ČR tak brzy. Po velmi vlažně přijatém vystoupení v roce 2009 se kapela nechala slyšet, že dříve než v roce 2012 ji v Čechách rozhodně neuvidíme.

Jak umělci řekli, tak udělali. Zjevně ale v mrazivém Finsku dostatečně vychladli, takže jako odměnu za dlouhé čekání nabídli hned dvě vystoupení; v dubnu se ukázali na samostatném koncertě v Praze a v červenci na Masters of Rock.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení Nightwish v pražské Tipsport aréně

O to větším překvapením bylo, když se znenadání Nightwish objevili na soupisce festivalu Benátská noc. Modlitby mnohých fanoušků byly vyslyšeny, neboť se jim konečně naskytla příležitost vidět finskou symfonickou bandu s novou zpěvačkou, kterou není nikdo menší než sympatická kráska Floor Jansen.

Tuomasova banda tentokrát vybrala novou parťačku o poznání rychleji než posledně. Spolupráce s Anette Olzon totiž velmi neradostně skončila přímo uprostřed turné, a tak neměli moc času vypisovat výběrové řízení. Floor, kterou nejvíc proslavila formace After Forever, si zrovna dávala pauzu se svým novým projektem ReVamp, takže byla okamžitě k dispozici.

Čtěte také: Nightwish mění zpěvačku, nová éra nadešla

Téměř zázračným způsobem se podařilo spojit staré a nové fanoušky, kteří do sebe dokázali i po letech neúnavně šít. Obdivovatelé Tarji mohli konečně bouchnout láhev šampaňského, kterou si schovávali už od vydání Dark Passion Play a příznivci Anette se spokojili s tím, že Floor je jí hlasově rozhodně podobnější než mnoho jiných zpěvaček.

Floor Jansen je podle oficiálních pramenů uváděna pouze jako host na Imaginaerum World Tour 2012/2013. Co se stane po ukončení šňůry, to je v tuto chvíli ve hvězdách. Je proto dosti pravděpodobné, že se jedná o jedinou možnost, kdy můžeme vidět kapelu právě v této sestavě, která je rozhodně o poznání silnější než ta předchozí.

 

 

Na festival Benátská noc je možné zakoupit jednodenní vstupenky i permanentky. Co se časového plánu headlinerů týče, Nightwish vystoupí v sobotu 29. července, Sabaton o den dříve, tj. v pátek 28. července. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Within Temptation, Forum Karlín, Praha, 11. 12. 2018

  V úterý večer se v pražském Foru Karlín představila nizozemská metalová skupina Within Temptation. Jako předskokany si zvolili mladou kapelu z německého Mannheimu Beyond the Black. Within Temptation v čele s charismatickou zpěvačkou Sharon den Adel předvedli pravou metalovou show. Prohlédněte si fotografie ze začátku koncertu.

 • Oomph! lákají na novou desku prvním singlem

  Německá metalová kapela Oomph! prozradila víc informací o nové desce, která následuje album XXV z roku 2015. Kromě toho vyslala první ochutnávku v podobě singlu Kein Liebeslied.

 • Foto: Tarja Turunen & Moravská filharmonie Olomouc, Výstaviště Flora, Olomouc, 11. 12. 2018

  Sérii vánočních koncertů zahájila Tarja Turunen v Olomouci za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc a pěveckého sboru Stojanova gymnázia Velehrad. Tuto jedinečnou show této operní i metalové zpěvačky vám přiblížíme v následujícím fotoreportu.

 • Na Beat Festu zahrají Uriah Heep a U.D.O.

  Netradiční kombo zvolili pořadatelé letošního ročníku tradičního Beat Festu. V pražském Fóru Karlín vystoupí dvě tělesa dnes již dávno považovaná za klasiky. Každé ovšem v jiném žánru.

Další podobné články