Nightwish ohlášeni jako headliner Benátské noci Doporučený

Finská symphonic metalová legenda Nightwish se po roce vrací opět do Čech! S novou zpěvačkou Floor Jansen vystoupí v rámci festivalu Benátská noc, který se koná 26.-28. července v areálu Vestec u Liberce.

Sestava Nightwish pro rok 2013 Sestava Nightwish pro rok 2013 Zdroj: Nuclear Blast

 Málokdo předpokládal, že by se Nightwish mohli vrátit do ČR tak brzy. Po velmi vlažně přijatém vystoupení v roce 2009 se kapela nechala slyšet, že dříve než v roce 2012 ji v Čechách rozhodně neuvidíme.

Jak umělci řekli, tak udělali. Zjevně ale v mrazivém Finsku dostatečně vychladli, takže jako odměnu za dlouhé čekání nabídli hned dvě vystoupení; v dubnu se ukázali na samostatném koncertě v Praze a v červenci na Masters of Rock.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení Nightwish v pražské Tipsport aréně

O to větším překvapením bylo, když se znenadání Nightwish objevili na soupisce festivalu Benátská noc. Modlitby mnohých fanoušků byly vyslyšeny, neboť se jim konečně naskytla příležitost vidět finskou symfonickou bandu s novou zpěvačkou, kterou není nikdo menší než sympatická kráska Floor Jansen.

Tuomasova banda tentokrát vybrala novou parťačku o poznání rychleji než posledně. Spolupráce s Anette Olzon totiž velmi neradostně skončila přímo uprostřed turné, a tak neměli moc času vypisovat výběrové řízení. Floor, kterou nejvíc proslavila formace After Forever, si zrovna dávala pauzu se svým novým projektem ReVamp, takže byla okamžitě k dispozici.

Čtěte také: Nightwish mění zpěvačku, nová éra nadešla

Téměř zázračným způsobem se podařilo spojit staré a nové fanoušky, kteří do sebe dokázali i po letech neúnavně šít. Obdivovatelé Tarji mohli konečně bouchnout láhev šampaňského, kterou si schovávali už od vydání Dark Passion Play a příznivci Anette se spokojili s tím, že Floor je jí hlasově rozhodně podobnější než mnoho jiných zpěvaček.

Floor Jansen je podle oficiálních pramenů uváděna pouze jako host na Imaginaerum World Tour 2012/2013. Co se stane po ukončení šňůry, to je v tuto chvíli ve hvězdách. Je proto dosti pravděpodobné, že se jedná o jedinou možnost, kdy můžeme vidět kapelu právě v této sestavě, která je rozhodně o poznání silnější než ta předchozí.

 

 

Na festival Benátská noc je možné zakoupit jednodenní vstupenky i permanentky. Co se časového plánu headlinerů týče, Nightwish vystoupí v sobotu 29. července, Sabaton o den dříve, tj. v pátek 28. července. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Další podobné články