Nine Inch Nails - Europe Tour 2014 Doporučený

Po pěti letech kapela Nine Inch Nails letos v září vydala nové studiové album Hesitation Marks. Aby novinku živě představili světu, rozjedou se na turné po Evropě příští rok. U nás se zastaví 20. června v pražské O2 Areně.

Nine Inch Nails Nine Inch Nails Zdroj: www.livenation.cz

Předcházející album The Slip měli Nine Inch Nails natočené a smíchané v nezvykle rekordním čase, vše zvládli za pouhé tři týdny. S novinkou si však pohráli víc. S natáčením začali již v loňském roce a všech čtrnáct písní včetně pilotního singlu Came Back Haunted by tak měly být pěkně vymazlené. Na koncertní šňůře se NIN představí ve složení: Trent Reznor (zpěv, kytara), Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa). Jejich hudba je těžko zařaditelná do jednoho stylu, hrají kris-kros napříč žánry v electro a industriálním hávu. Písně jsou melodické a postavené hlavně na textech. Za hudební směr kapely je zodpovědný charismatický frontman Trent Reznor, jenž skládá, zpívá a hraje na několik nástrojů.

 

 

Nine Inch Nails vznikli už v roce 1988 v Clevelandu. V době vrcholné slávy Nirvany se NIN vydali cestou alternativního rocku. Fanoušci geometrickou řadou přibývali a podivínský Trent byl považován za osobnost a sex symbol 90-tých let. Dodnes NIN patří mezi průkopníky v hudebním průmyslu a vývojáře elektronické hudby. Prodali přes 30 milionů desek po celém světě, obsadili přední příčky hitparád, některé hity byly oceněné nejen zlatem, ale dokonce platinou - Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994), With Teeth (2005) a další a další.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud máte zájem o nejlepší místa na koncert, vybrat to své můžete již od 29. listopadu 2014, kdy bude na www.sazkaticket.cz zahájen předprodej již v osm hodin ráno. 

 

Přehled

 • Název akce: Nine Inch Nails Europe Tour 2014
 • Datum: pátek, 20 červen 2014
 • Místo: O2 arena Praha
 • Cena: 1090 - 1590 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články