Nine Inch Nails - Europe Tour 2014 Doporučený

Po pěti letech kapela Nine Inch Nails letos v září vydala nové studiové album Hesitation Marks. Aby novinku živě představili světu, rozjedou se na turné po Evropě příští rok. U nás se zastaví 20. června v pražské O2 Areně.

Nine Inch Nails Nine Inch Nails Zdroj: www.livenation.cz

Předcházející album The Slip měli Nine Inch Nails natočené a smíchané v nezvykle rekordním čase, vše zvládli za pouhé tři týdny. S novinkou si však pohráli víc. S natáčením začali již v loňském roce a všech čtrnáct písní včetně pilotního singlu Came Back Haunted by tak měly být pěkně vymazlené. Na koncertní šňůře se NIN představí ve složení: Trent Reznor (zpěv, kytara), Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa). Jejich hudba je těžko zařaditelná do jednoho stylu, hrají kris-kros napříč žánry v electro a industriálním hávu. Písně jsou melodické a postavené hlavně na textech. Za hudební směr kapely je zodpovědný charismatický frontman Trent Reznor, jenž skládá, zpívá a hraje na několik nástrojů.

 

 

Nine Inch Nails vznikli už v roce 1988 v Clevelandu. V době vrcholné slávy Nirvany se NIN vydali cestou alternativního rocku. Fanoušci geometrickou řadou přibývali a podivínský Trent byl považován za osobnost a sex symbol 90-tých let. Dodnes NIN patří mezi průkopníky v hudebním průmyslu a vývojáře elektronické hudby. Prodali přes 30 milionů desek po celém světě, obsadili přední příčky hitparád, některé hity byly oceněné nejen zlatem, ale dokonce platinou - Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994), With Teeth (2005) a další a další.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud máte zájem o nejlepší místa na koncert, vybrat to své můžete již od 29. listopadu 2014, kdy bude na www.sazkaticket.cz zahájen předprodej již v osm hodin ráno. 

 

Přehled

 • Název akce: Nine Inch Nails Europe Tour 2014
 • Datum: pátek, 20 červen 2014
 • Místo: O2 arena Praha
 • Cena: 1090 - 1590 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.