Nine Inch Nails - Europe Tour 2014 Doporučený

Po pěti letech kapela Nine Inch Nails letos v září vydala nové studiové album Hesitation Marks. Aby novinku živě představili světu, rozjedou se na turné po Evropě příští rok. U nás se zastaví 20. června v pražské O2 Areně.

Nine Inch Nails Nine Inch Nails Zdroj: www.livenation.cz

Předcházející album The Slip měli Nine Inch Nails natočené a smíchané v nezvykle rekordním čase, vše zvládli za pouhé tři týdny. S novinkou si však pohráli víc. S natáčením začali již v loňském roce a všech čtrnáct písní včetně pilotního singlu Came Back Haunted by tak měly být pěkně vymazlené. Na koncertní šňůře se NIN představí ve složení: Trent Reznor (zpěv, kytara), Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa). Jejich hudba je těžko zařaditelná do jednoho stylu, hrají kris-kros napříč žánry v electro a industriálním hávu. Písně jsou melodické a postavené hlavně na textech. Za hudební směr kapely je zodpovědný charismatický frontman Trent Reznor, jenž skládá, zpívá a hraje na několik nástrojů.

 

 

Nine Inch Nails vznikli už v roce 1988 v Clevelandu. V době vrcholné slávy Nirvany se NIN vydali cestou alternativního rocku. Fanoušci geometrickou řadou přibývali a podivínský Trent byl považován za osobnost a sex symbol 90-tých let. Dodnes NIN patří mezi průkopníky v hudebním průmyslu a vývojáře elektronické hudby. Prodali přes 30 milionů desek po celém světě, obsadili přední příčky hitparád, některé hity byly oceněné nejen zlatem, ale dokonce platinou - Pretty Hate Machine (1989), Broken (1992), The Downward Spiral (1994), With Teeth (2005) a další a další.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Pokud máte zájem o nejlepší místa na koncert, vybrat to své můžete již od 29. listopadu 2014, kdy bude na www.sazkaticket.cz zahájen předprodej již v osm hodin ráno. 

 

Přehled

 • Název akce: Nine Inch Nails Europe Tour 2014
 • Datum: pátek, 20 červen 2014
 • Místo: O2 arena Praha
 • Cena: 1090 - 1590 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Fanoušci filmové hudby se počtvrté sejdou v Poděbradech
  V polabském lázeňském městě se po roce opět odehraje unikátní přehlídka filmové hudby a multimédií. Také letos se návštěvníci mohou těšit na filmová představení s živým hudebním doprovodem, stejně jako na bezplatný doprovodný program v lázeňském parku.
 • Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019

  Unikátní možnost vidět zakládajícího člena Pink Floyd měli všichni fanoušci, kteří se ve čtvrtek večer dostavili do pražské Lucerny. Nick Mason, mimochodem jediný člen, který hrál v Pink Floyd nepřetržitě od jejich založení, přivezl do Prahy vzpomínku na počáteční léta této kapely. Celý večer se tak nesl v duhovém psychedelickém oparu, a to v nejlepším slova smyslu. Kapela, se kterou je Mason v současné době na turné, a kterou pojmenoval Nick Mason's Saucerful of Secrets, přehrála rané Pink Floyd s bravurností a nenechala nikoho na pochybách, že se nejedná jen o nějaké doprovodné hudebníky. Diváci tak mohli být více jak spokojeni. Celý setlist na sebe plynule navazoval a koncert patřil bezesporu mezi nejlepší, které mohla Praha toto léto spatřit. Prohlédněte si náš fotoreport z této show.

 • Foto: Zrní, Špilberk, Brno, 25. 7. 2019

  Kapela Zrní zavítala včera do Brna, aby odehrála koncert v prostorách hradu Špilberk. Na fotogalerii se můžete podívat zde.

 • V Praze vystoupí bubeník skupiny Pink Floyd Nick Mason

  Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason a jeho Saucerful of Secrets přiveze do Prahy atmosféru prvních desek této legendární kapely. Pražská zastávka jeho evropského turné proběhne ve čtvrtek
  25. července ve velkém sále Lucerny.