Od Velvet Underground k Velvet Revolution

Pod tímto názvem je na 18.prosince v divadle Archa připraven vzpomínkový večer věnovaný americkému hudebníkovi Lou Reedovi a bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Lou Reed a Václav Havel Lou Reed a Václav Havel Foto: Ondřej Němec/Divadlo Archa

Lou Reed odešel do rockového nebe letos v říjnu ve věku 71 let. Byl zakládajícím členem legendárních The Velvet Underground a s Václavem Havlem jej pojilo pevné přátelství. Večer bude ohlédnutím a připomenutím společných setkání, akcí a koncertů zaznamenaných na filmové pásky i fotografie. To však jako doplněk. Hlavní náplní večera bude koncert čtyř kapel - Plastic People of The Universe, Tony Ducháček & Garage, Velvet Underground Revival Band a Please The Trees. Jako vzácného hosta pak přivítáme bývalého člena doprovodné skupiny Lou Reeda, amerického baskytaristu Fernanda Saunderse.

 

 

Jan Macháček, člen kapely Velvet Underground Revival Band k akci říká: „Když jsme hledali čas a místo pro vzpomínku na amerického zpěváka, hudebníka a basníka Lou Reeda došlo nám, že jediný vhodný termín – 18. prosince – je zároveň dnem úmrtí prezidenta Václava Havla. A protože Václav Havel a Lou Reed byli dobří přátelé, vzpomeneme si na oba“.
Večer bude poskládán z diskusí o propojení undregroundu, umění, disentu a politiky u nás , projekcí unikátních filmů a hudebních klipů, ukázek archivních fotografií předních českých a slovenských fotografů - vše doplněno živou hudbou.

  

Čtěte také: Yasmine Hamdan naplnila arabským undergroundem Palác Akropolis

 

Ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab k neobvyklému večeru dodává : „Lou Reed a Václav Havel patří k Arše. Poslední divadelní hra, kterou Václav Havel napsal, měla v Arše světovou premiéru. Poslední koncert, který Lou Reed v Praze měl, se konal také zde. Publikum, které má rádo Lou Reeda, má rádo i Václava Havla a naopak“.
Velký sál divadla bude od 20h patřit výše zmiňovaným kapelám, ale dveře Archy se otevřou již mnohem dříve. Již na 17 hodinu je naplánováno setkání „loureedologů“, na které volně naváže diskuse. Moderovat ji budou Jan Macháček a Ondřej Hrab.
Vstupenky zakoupíte v předprodeji Divadla Archa.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

Další podobné články