Od Velvet Underground k Velvet Revolution

Pod tímto názvem je na 18.prosince v divadle Archa připraven vzpomínkový večer věnovaný americkému hudebníkovi Lou Reedovi a bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Lou Reed a Václav Havel Lou Reed a Václav Havel Foto: Ondřej Němec/Divadlo Archa

Lou Reed odešel do rockového nebe letos v říjnu ve věku 71 let. Byl zakládajícím členem legendárních The Velvet Underground a s Václavem Havlem jej pojilo pevné přátelství. Večer bude ohlédnutím a připomenutím společných setkání, akcí a koncertů zaznamenaných na filmové pásky i fotografie. To však jako doplněk. Hlavní náplní večera bude koncert čtyř kapel - Plastic People of The Universe, Tony Ducháček & Garage, Velvet Underground Revival Band a Please The Trees. Jako vzácného hosta pak přivítáme bývalého člena doprovodné skupiny Lou Reeda, amerického baskytaristu Fernanda Saunderse.

 

 

Jan Macháček, člen kapely Velvet Underground Revival Band k akci říká: „Když jsme hledali čas a místo pro vzpomínku na amerického zpěváka, hudebníka a basníka Lou Reeda došlo nám, že jediný vhodný termín – 18. prosince – je zároveň dnem úmrtí prezidenta Václava Havla. A protože Václav Havel a Lou Reed byli dobří přátelé, vzpomeneme si na oba“.
Večer bude poskládán z diskusí o propojení undregroundu, umění, disentu a politiky u nás , projekcí unikátních filmů a hudebních klipů, ukázek archivních fotografií předních českých a slovenských fotografů - vše doplněno živou hudbou.

  

Čtěte také: Yasmine Hamdan naplnila arabským undergroundem Palác Akropolis

 

Ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab k neobvyklému večeru dodává : „Lou Reed a Václav Havel patří k Arše. Poslední divadelní hra, kterou Václav Havel napsal, měla v Arše světovou premiéru. Poslední koncert, který Lou Reed v Praze měl, se konal také zde. Publikum, které má rádo Lou Reeda, má rádo i Václava Havla a naopak“.
Velký sál divadla bude od 20h patřit výše zmiňovaným kapelám, ale dveře Archy se otevřou již mnohem dříve. Již na 17 hodinu je naplánováno setkání „loureedologů“, na které volně naváže diskuse. Moderovat ji budou Jan Macháček a Ondřej Hrab.
Vstupenky zakoupíte v předprodeji Divadla Archa.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články