Philip Glass a jeho stěžejní pětihodinové dílo na festivalu v Ostravě

Na festivalu Ostravské dny se představí jeden z předních skladatelů soudobé vážné hudby, Američan Philip Glass.

Philip Glass představí na Ostravských dnech dílo Music in Twelve Parts Philip Glass představí na Ostravských dnech dílo Music in Twelve Parts Zdroj: facebook.com

Philip Glass nabídne divákům opravdu jedinečný zážitek. Předvede své monumentální pětihodinové dílo Music in Twelve parts. Sám autor dílo považuje za vyvrcholení svého minimalistického období sedmdesátých let. I přes náročnost, kterou skladba díky své hudební struktuře a délce na posluchače klade, zůstává i bezmála čtyřicet let od premiéry stále velmi populární. Představení bude rozděleno dvěma dvacetiminutovými a jednou hodinovou přestávkou.

Čtěte také: Van der Graaf Generator jako stroj proti času

Pro soubor Philip Glass Ensemble, který jako jediný může skladbu hrát, se jedná o jedno z interpretačně nejnáročnějších děl. Sám autor ho složil přímo pro tento soubor mezi lety 1971-1974.
Philip Glass se proslavil na konci šedesátých let a je považován za jednoho z nejvlivnějších hudebníků druhé poloviny dvacátého století. Samotné dílo Twelve Parts of Music mělo premiéru v roce 1975 a autor z něj čerpá i ve svých pozdějších dílech.

 


Festival Ostravské dny, který bude probíhat od 16. do 31. srpna, se pořádá každé dva roky, a to již od roku 2001. Jedná se o jednu z největších akcí svého druhu na světě. Na koncert Philipa Glasse a jeho Philip Glass Ensemble v multifunkční hale Gong můžete do 31. července zakoupit vstupenky za 1300 korun. Jeden ze sektorů v industriální hale Gong navíc bude zpřístupněn studentům, kteří mají nyní možnost zakoupit vstupenky za 450 korun.

Přehled

 • Název akce: Ostravské dny
 • Datum: pátek, 16 srpen 2013
 • Místo: Ostrava
 • Cena: 1300 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020

  Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

 • Hvězdy flamenca vystoupí v listopadu v Praze

  Praha v listopadu opět oslaví Mezinárodní den flamenca - fenoménu, který pomocí spontánní hudby a tance, plnými nespoutané energie, touhy i vášně oslovil celý svět. Jeho českým příznivcům je určen již pátý ročník festivalu Día del Flamenco - Den flamenca.

 • Zemřel Ginger Baker, bubeník legendárních Cream

  V neděli zemřel britský bubeník Ginger Baker, známý především z věhlasné kapely Cream, kde působil společně se zpěvákem a kytaristou Ericem Claptonem. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Ginger pokojně zemřel dnes ráno v nemocnici," uvedla na svém twitterovém účtu hudebníkova rodina.