Placebo s novou desku dorazí do Lucerny

Britská kapela Placebo pro letošní rok ohlašuje novou řadovou desku a rozsáhlé evropské turné. Ve velkém sále pražské Lucerny se tak 13. listopadu dostane i na české fanoušky této experimentující rockové party, která v příštím roce oslaví dvacet let existence.

Placebo Placebo Zdroj: placeboworld.co.uk

Dlouhé čtyři roky tomu budou, kdy londýnské trio vydalo regulérní desku. Posledním dlouhohrajícím albem v diskografii tak zůstává Battle for the Sun, které je datováno do roku 2009. Této nahrávce předchází fanoušky velmi oblíbená deska Meds (2006), díky které Placebo potvrdilo své místo na špičce alternativní kytarové scény. Album kombinující rockovou hudbu a elektroniku bylo nabité hity a navázalo na úspěch nahrávky Sleeping with Ghosts z roku 2003. Dalším velmi oceňovaným počinem byla druhá deska Without You I'm Nothing (1998). Opomenout bychom však neměli ani eponymní debut Placebo (1996) a třetí řadovku Black Market Music (2000).

Trio kolem frontmana Briana Molka, které vzniklo už v roce 1994, se v loňském roce připomnělo poměrně ostrým EP s jednoduchým názvem B3. Aktuální sestava se ustálila v roce 2008, kdy zmíněného Molka (kytara, zpěv) a baskytaristu Stefana Olsdala doplnil bubeník Steve Forrest. Nutno říci, že do sestavy zapadl výborně a poslední řadovka i loňské EP jsou toho jasným důkazem. Vydání nové desky s názvem Loud Like Love je naplánováno na termín 16. září, kdy se ukáže momentální forma Placeba. Zcela čerstvou tvorbu si tedy fanoušci budou moci vychutnant 13. listopadu v pražské Lucerně.

 

 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert One Night of Elvis

  Máte rádi Elvise Presleyho? V tom případě si rozhodně nenechte ujít tribute show One Night Of Elvis, která přijíždí z Velké Británie poprvé do ČR. Ve středu 20. listopadu 2019 zavítá do pražského Divadla Hybernia a o dva dny později, v pátek 22. listopadu rozezní brněnské Sono Centrum.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Supertramp Classics

  Před 50 lety založili britskou hudební formaci Supertramp dva úžasní muzikanti – klávesista Rick Davies a multiinstrumentalista Roger Hodgson. Začala se tak psát kapitola jedné z nejvlivnějších pop a art rockových hudebních skupin. Slavné hity ze 70. a 80. let zazní naživo v Divadle Hybernia v Praze v pondělí 28. října 2019.

 • Foto: Glenn Hughes, Sono Centrum, Brno, 4. 9. 2019

  Úžasný zpěvák a baskytarista, Glenn Hughes vystoupil se svojí strhující show "GLENN HUGHES PERFORMS CLASSIC DEEP PURPLE LIVE" sestavenou z nejlepších hitů této skupiny. Glenn skvěle využívá svého velkého hlasového rozsahu, především ve výškách si s ním vyloženě pohrával až na maximum. Celá kapela skvěle šlapala v rytmech "starého dobrého rocku" a zhruba uprostřed dostal prostor jejich bubeník na svoji sólovou bubenickou show! Ve zběsilých rytmech stačil žonglovat paličkami, strkat si je do uší či do nosu a vyvrcholením bylo nalití vody na buben, který ji svojí vibrující blánou vystřikoval v gejzírech dokola! Skvělý koncert Glena a jeho superskupiny Black Country Communion nejen potěšil, ale přímo pořádně rozžhavil všechny návštěvníky brněnského Sona.