Powerwolf vítězí na všech frontách. Dokáže je vůbec něco zastavit? Doporučený

Německá power metalová banda Powerwolf se v úterý 29. října podívá do pražské Retro Music Hall, kam byla show přesunuta z Nové Chmelnice. Kromě pražské, v tuto chvíli beznadějně vyprodané, show vystoupí i v Plzni na Metalfestu 2014.

Powerwolf, Masters of Rock 2013 Powerwolf, Masters of Rock 2013 Foto: Tereza Ticháčková/Musicweb.cz

 

Powerwolf prožívají období největšího boomu. Jejich páté album, Preachers of the Night, vyletělo vysoko a na domácím trhu dokonce „vlci“ obsadili hned první příčku. Léta tvrdé dřiny se tak začínají zúročovat a koncerty na headline turné hlásí v mnoha případech „vyprodáno.“

Nejinak je tomu i v případě České republiky. S tím rozdílem, že zde stihla smečka vyprodat koncert hned dvakrát. Už v dubnu, kdy jsme o vystoupení poprvé informovali, jsme celkem přesně odhadli, že prostory Nové Chmelnice nově vznikajícímu kolosu prostě stačit nebudou. Nápor neuneslo ani o poznání větší Retro Music Hall, nicméně k další expanzi již nedošlo.

Čtěte také: MoR 2013: Poslední večer završila téměř tříhodinová show

Aby pořadatelé uklidnili ty, na které se nedostalo, hned vzápětí ohlásili Powerwolf návštěvu dalšího ročníku Metalfestu. A je to právě Metalfest, kde celé šílenství započalo.

Vůbec první vystoupení se konalo v roce 2007, kdy objížděli turné k druhé desce Lupus Dei, ale mnohem více o sobě dali vědět v roce 2010 na prvním ročníku Metalfestu. Tehdy měli čerstvě nahrané průlomové album Bible of the Beast a svou divokou prezentací s notnou dávkou nadsázky si velmi rychle získali přízeň publika. Tím spíše, že málokdo čekal takový nářez od kapely, která vystupuje v dopoledním programu.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Zjevně udělali dojem i na pořadatele, protože od této chvíle začali ob rok pravidelně vystupovat na Metalfestu a Masters of Rock. Na své premiéře ve Vizovicích také představili několik tracků z alba Blood of the Saints, které vyšlo o necelý měsíc později.

Z dopoledních hodin se postupně dopracovali až do hlavní části programu. Letos hráli poslední den festivalu v hlavním čase, těsně před Avantasiou Tobiase Sammeta. Stejně jako před dvěma lety opět představili v areálu likérky skladby z nového alba, které opět vyšlo těsně po festivalu.

 

 

Poprvé od roku 2007 vystoupí v Čechách na klasickém klubovém koncertě. Uvidíme, jestli jim budou prostory Retro Music Hall slušet stejně, jako velká festivalová pódia. Očekávání ze strany fanoušků jsou vysoká - divoká show, vtipné proslovy Attily Dorna a šest set šedesáti šesti procentní nasazení - to vše je pouze tím nezbytným minimem, které dokáže ukojit po krvi lačnící smečku fanoušků. Alespoň na chvíli.           

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Powerwolf, Forum Karlín, Praha, 3. 11. 2018

  První listopadovou sobotu ve Foru Karlín odsloužili svou powermetalovou mši němečtí vlkodlaci Powerwolf, kteří do Prahy zavítali v rámci svého turné k poslední desce The Sacrament of Sin. Kromě tradičně nadupané show hlavní kapely mohli fanoušci také vidět a slyšet dánsko-švédskou formaci Amaranthe posílené o nového zpěváka Nilse Molina a také německé hardrockery Kissin´ Dynamite. Z koncertu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Plzeňský Metalfest čeká silný ročník. Vystoupí Amon Amarth, Powerwolf či Dee Snider

  V seznamu kapel, které zahrají na Metalfestu 2019, se začíná objevovat stále více jmen. Mezi nimi například Amon Amarth, Dee Snider, The 69 Eyes, Powerwolf či Korpiklaani. A line-up ještě zdaleka nekončí. Další skupiny organizátoři ještě domlouvají.

 • Oomph! oslaví třicet let kariéry deskou. Představí ji i v Praze

  Německé industrialmetalové trio Oomph! v březnu představí v Praze svou novou desku. Ta vyjde dva měsíce před koncertem – 18. ledna 2019. Jde o první album, které kapela nahrává pod vydavatelstvím Napalm Records.

 • Švédi The Poodles přijíždí dobýt Prahu

  Po úspěšném vystoupení na festivalu Basinfirefest v roce 2014 se The Poodles vrátí do České republiky na první samostatný koncert. V pražském klubu Nová Chmelnice představí 16. září novinkové album Prisma. Jedná se již o sedmé řadové album skupiny a bylo nahráno s pomocí producenta Dina Medanhodzice.