Powerwolf vítězí na všech frontách. Dokáže je vůbec něco zastavit? Doporučený

Německá power metalová banda Powerwolf se v úterý 29. října podívá do pražské Retro Music Hall, kam byla show přesunuta z Nové Chmelnice. Kromě pražské, v tuto chvíli beznadějně vyprodané, show vystoupí i v Plzni na Metalfestu 2014.

Powerwolf, Masters of Rock 2013 Powerwolf, Masters of Rock 2013 Foto: Tereza Ticháčková/Musicweb.cz

 

Powerwolf prožívají období největšího boomu. Jejich páté album, Preachers of the Night, vyletělo vysoko a na domácím trhu dokonce „vlci“ obsadili hned první příčku. Léta tvrdé dřiny se tak začínají zúročovat a koncerty na headline turné hlásí v mnoha případech „vyprodáno.“

Nejinak je tomu i v případě České republiky. S tím rozdílem, že zde stihla smečka vyprodat koncert hned dvakrát. Už v dubnu, kdy jsme o vystoupení poprvé informovali, jsme celkem přesně odhadli, že prostory Nové Chmelnice nově vznikajícímu kolosu prostě stačit nebudou. Nápor neuneslo ani o poznání větší Retro Music Hall, nicméně k další expanzi již nedošlo.

Čtěte také: MoR 2013: Poslední večer završila téměř tříhodinová show

Aby pořadatelé uklidnili ty, na které se nedostalo, hned vzápětí ohlásili Powerwolf návštěvu dalšího ročníku Metalfestu. A je to právě Metalfest, kde celé šílenství započalo.

Vůbec první vystoupení se konalo v roce 2007, kdy objížděli turné k druhé desce Lupus Dei, ale mnohem více o sobě dali vědět v roce 2010 na prvním ročníku Metalfestu. Tehdy měli čerstvě nahrané průlomové album Bible of the Beast a svou divokou prezentací s notnou dávkou nadsázky si velmi rychle získali přízeň publika. Tím spíše, že málokdo čekal takový nářez od kapely, která vystupuje v dopoledním programu.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Zjevně udělali dojem i na pořadatele, protože od této chvíle začali ob rok pravidelně vystupovat na Metalfestu a Masters of Rock. Na své premiéře ve Vizovicích také představili několik tracků z alba Blood of the Saints, které vyšlo o necelý měsíc později.

Z dopoledních hodin se postupně dopracovali až do hlavní části programu. Letos hráli poslední den festivalu v hlavním čase, těsně před Avantasiou Tobiase Sammeta. Stejně jako před dvěma lety opět představili v areálu likérky skladby z nového alba, které opět vyšlo těsně po festivalu.

 

 

Poprvé od roku 2007 vystoupí v Čechách na klasickém klubovém koncertě. Uvidíme, jestli jim budou prostory Retro Music Hall slušet stejně, jako velká festivalová pódia. Očekávání ze strany fanoušků jsou vysoká - divoká show, vtipné proslovy Attily Dorna a šest set šedesáti šesti procentní nasazení - to vše je pouze tím nezbytným minimem, které dokáže ukojit po krvi lačnící smečku fanoušků. Alespoň na chvíli.           

Přehled

 • Místo:
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019

  Před týdnem skončil jubilejní, desátý ročník plzeňského Metalfestu. Během tří dnů se na pódiu ve vyprodaném Amfiteátru Lochotín vystřídaly stálice metalové scény. Páteční večer završily kapely Hammerfall a Powerwolf, které večer předvedly velkolepou show. Z prvního dne Metalfestu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 1. den

  Z prvního dne Metalfestu vám přinášíme pohled prostého diváka, který se účastnil festivalu jako kdokoliv jiný. V pátek vystoupily kapely Majesty, Kissin' Dynamite, Axxis, Septicflesh, Hammerfall a Powerwolf.